- Výrobky od HAMÉ nekupuji/nepodporuji - Lena Orio

24. června 2018 v 15:45 | Přímý autor Lena |  - Potraviny, výživa

Pamatuji dobu, kdy různé výrobky od společnosti Hamé byly vcelku chutné, a tímto také vyhlášené.

Pokud jsme jezdívali na dovolené, popřípadě stanovat, na výlety, apd., pak zakonzervované, tudíž i trvanlivější výrobky, ať již vyrobeny doma, nebo zakoupeny, rozhodně přišly vhod. Nějaká ta paštička od Hamé, luncheon meat pork a jiné, sami to znáte. Samozřejmě, potravinám v konzervách se v jiném, než "výletním" případě vyhýbáme.

Mimochodem, pokud by někdo chtěl namítnout, že luncheon.. není k jídlu, pozor. Ve "své" době skutečně býval poměrně chutný. A laťka na úroveň je konkrétně u mne vysoká, čili na mé hodnocení se můžete plně spolehnout. Byl poživatelný, jak za studena, na chlebík, nebo smažený, dokonce jsme jej na dovči upravili, jako klasický trojobal řízek, a skutečně, chuť byla velmi solidní.
Pamatuji si, že před x lety jsme jej po delší době opět zakoupili s tím, že na sváču na dovolené přijde vhod. Ovšem chyba lávky - to podivné cosi, co bylo uvnitř konzervy chutnalo, jako uvařené kuřecí kůže, třikrát předžýkané stařičkou indiánkou.

Nechť mi madam indiánka promine. Obsah konzervy letěl rychle, jako pták, kterého do zadinky píchla vosa, směr koš. Tohoto by se ani toulavý, vyhladovělý pes nedotkl.

Zprávy, že různé paštiky a jiné výrobky od společnosti Hamé nejsou příliš, nebo vůbec poživatelné, již tam tamy buší několik let. Tedy, nic nového.

Proč tedy dnes dávám ve známost, že tuto společnost nepodporuji nákupem jejich výrobků?

Jsem patriot, a pokud možno podporuji Českou produkci nákupem českých výrobků. Proč toto zmiňuji, když Hamé již "nemluví" Česky, zmíním níže. Snad jediný výrobek, který jsme od této společnosti ještě kupovali byly znojemské okurky.
Hamé vyrábí i kečup. A bylo mi sympatické, že i když konzumenty není hodnocen dobře, tato společnost do oních kečupů užívá česká rajčátka. Když jsem se ovšem dočetla, že tento kečup již nebude vyrábět z rajčat zakoupených zde, v České zemi, a tudíž nebude podporovat českou produkci a pěstitele, mrklo mi okem a "knihu" občasné koupě okurek Hamé jsem zavřela. Už nic. Ani to. Pokud by někdo namítl, že kupováním okurčiček jsme Hamé nevytrhli, pak nemohu souhlasit. Pokud by toto činil pouze každý 3. Čech, pak si to spočtěte... "Když se přidá kapka ke kapce, vznikne moře".
A pokud někoho jímají "obavy" o české pěstitele okurek, když já i jiní lidé přestávají kupovat ty znojemské od výrobce H., pak mohu zmínit, že ty budu podporovat jiným způsobem.

Nekupuji tedy již žádné výrobky této společnosti a veřejně se k tomuto kroku hlásím.

TUTO SPOLEČNOST NEPODPORUJI NIČÍM.

A přibývá nás. Přidej se k nám a podílej se na formování Českého státu směrem ke kvalitě.

Lena Oriohttps://www.novinky.cz/domaci/475784-z-ceskych-kecupu-zmizi-ceska-rajcata.html
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama