- Symbolika a poselství zvířat - MOTÝL

19. května 2018 v 0:05 | Lena |  - Řeč zvířat osobně

Důležitá 1. část > ♪♫♪

"Let Motýla je lehký, jako vánek. Neslyšíš jej, a přesto se dotýká tvé duše, jako pohlazení paprsku jarního červánku..."

Osobní citát Lena Orio


Indiáni motýla údajně berou, jako symbol radosti, neboť se opylováním květů podílí na roznášení krásy "života". Jsou posly okamžiku.

Jedna z řeckých bohyň má nést jméno Psyché. Byla vyobrazována, jako motýl a měla přestavovat duši.

Motýl pro nás představuje změnu stavu, transformaci, cestu duše. Upomíná nás, abychom nebrali věci příliš vážně, vzchopili se a pokračovali ve své cestě. Učí nás, že růst a transformace nemá být traumatickou zkušeností. Může to být radostné. Motýli rostou, mění se, opouštějí bezpečí svého domečku-zámotku, aby objevili nový svět v nové formě, s důvěrou ve svá křídla, se kterými se teprve učí létat.My ve svých životech procházíme různými stádii, z nichž každé má svou důležitost. Není dobré spěchat do další fáze života, stejně tak není dobré v nějaké fázi uvíznout, a tím stagnovat v prostoru a čase. Motýl je mocným symbolem pro ty, kdož uvažují o podstatné změně, nebo jí procházejí.

Přítomnost Motýla Vám může napomoci vidět, že vystoupení ze zámotku otevírá nové brány. Motýl stejně, jako Vy neví, zda může dobře létat, ovšem uvnitř cítí, že ANO. Otevře tedy svá křídla s důvěrou a zjistí, že jejich lehkost umožňuje ladný let vstříc životu. Když pochopíte, že transformace může být stejně přirozená, jako dýchání, když se budete brát s lehkostí, když budete důvěřovat svým vlastním nevyzkoušeným křídlům, pochopíte zprávu motýla, že život samotný může být radostným tancem.

Znamení Motýla v heslech:

- proces tvoření a manifestace
- proměna
- síla vzdušného víru
- zázrak
- přijetí změn
- zrození
- lehkost bytí

Pokud Vám zkříží cestu motýl a Vy již nějakou dobu máte pocit, že něco důležitého ve vašem životě stagnuje, změna v nehmotné sféře již probíhá a později se projeví ve fyzické formě.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama