- Jak chránit svou energii

3. května 2018 v 0:05 | Lena |  - Krůčky ke štěstí

Aby se z nás nestal zlodějíček energie, ať záměrný či nezáměrný, ale ani oběť, musíme svůj energetický potenciál hlídat. Pravidelně jej doplňovat, kontrolovat emoce a zátěže, dbát na to, abychom měli k dispozici stálý přísun příjemných vjemů. Na mých stránkách naleznete osobní tipy a dnes si přidáme několik dalších zvenčí, které jsem mírně doplnila.

Co mi přijde zvláštní, a zde jsem trošku váhala, jestli tuto informaci uveřejnit, když se Vás v podstatě netýká, tedy mám-li Vás tímto "obtěžovat". Ale po určté úvaze jsem dospěla k názoru, že toto se týká nás všech: Mám totiž velmi silný pocit, že část níže uvedeného soupisu, který se ke mně dostal e-mail poštou byla opsána z mých stránek, konkrétně z mého vlastního článku, který jsem tedy samozřejmě sepsala na základě nepřejatých myšlenek.
To je to podivné plémě "lidské", nic to neumí a nestojí ani za psí štěk. Mohu však říci, že ono konání se takovým chudáčkům mnohonásobně vrátí ve špatné energii, a já a jistě i mnozí z Vás víme jak. Více k tomu není třeba psát.
Ale pojďme dále.


Podpořit správnou energetickou bilanci lze několika způsoby. Například za pomoci relaxace, jógy, meditací, běháním, plaváním, jiným sportem, choďte bosi v trávě, dívejte se do ohně nebo na tekoucí vodu. Blízkost stromů a květin obnovuje duchovní rovnováhu. Dále také milováním - pouze s partnerem, kterého skutečně milujete. Důležité je - všeho s mírou, tato činnost nám musí být příjemná.

Poříďte si domácí zvíře, rostliny. Jsou nejen potěšením pro oko, prospívají také naší duši.
Nikam se neztratí ani energie vynaložená na setkání s přáteli. Pole lidí spojených přátelstvím působí ve stejném rytmu, napájejí a vzájemně se doplňují.
Nezapomínejte na drobné příjemné zájmy, a také na vlastní koutek v bytě, kde vše je prosyceno pouze vaší energií a nepůsobí zde žádné jiné vlivy. I kdyby tento malý záchranný ráj představovalo jen jedno obyčejné křeslo.

Co si však počít, jestliže už jste se stali obětí útoku zloděje vaší energie?

Snažte se především dostat mezi Vás nějakou překážku. Židle, strom, plot nebo pes na vodítku s určitostí zchladí nenasytný "zápal". Pokud se Vám to nepodaří, zvětšete vzdálenost mezi Vámi.
Pokud jste se s nebezpečím nesetkali vestoje a váš protivník zabral křeslo vedle Vás, nebo se usadil k vašemu stolu, spojte ruce před hrudí, překřižte nohy nebo proti dotyčnému vztyčte zkřížené prsty (aby jste nevyvolávali zbytečnou pozornost, raději za zády nebo v kapse). Představte si kolem sebe pevný obal, skrze něhož nic neprojde.
Nejlepčí variantou je samozřejmě, pokud je možné opustit prostor, nebo dotyčného "vyprovodit".

Pokud nemáte možnost zastavit okamžitý únik energie, zahajte proces nabíjení energií na vědomé úrovni. V myšlenkách posílejte svým blízkým ne obavy, ale lásku. Myslete na maminku nebo i na rozzlobeného partnera/rku a v myšlenkách si opakujte "mám Tě ráda a přeji ti jen dobré". Podrážděnost i starosti se ihned vytrácejí, hněv mizí. Když se dělíte o svou lásku, nic neztrácíte.

Naše nedostatky jsou kličkami a háčky, za které se zloděj zachytí a stahuje si energii. Nemá-li je za co zachytit, nemůže ji stahovat. Jsme-li v souladu, zajišťujeme svou vlastní bezpečnost. Je to sice těžké, ovšem alespoň se o to můžeme snažit.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama