- Citáty o hlouposti s báječnými dodatky Leny Orio

12. května 2018 v 0:07 | Lena |  - Moudra a citáty

Celý název dnešního příspěvku vlastně zní: Báječné citáty s báječnými dodatky .... Zdál se mi však z hlediska tohoto tématu malinko dlouhý.

Při mém hledání v internetových vodách jsem víceméně "náhodně" natrefila na bezvadný citát na téma hloupost od Sikmunda Freuda, jehož velikost a pravdivost mne zaujala. Trošku jsem se tedy porozhlédla i po jiných výrocích tohoto typu a při jejich studování mne u některých okamžitě napadla nějaká osobní reakce. Dala jsem si tedy práci a sepsala nejen pěkné citáty na toto téma, ale k některým přidala malý osobní bonus.


A že jsou mé dodatky báječné? Samozřejmě, že ano. Některé Vás možná trošku pobaví, jiné přivedou k zamyšlení a další dejme tomu jemně vyprovokují. A že sama sebe chválím? Samozřejmě. Přátelé, dovolím si radu - pokud je vaše úroveň na výši (ano vím, že takových lidí je málo) a víte, že si pochvalu zasloužíte, chvalte se také, jelikož "nikdo, nebo téměř nikdo" jiný to za Vás neudělá! > toto rčení znáte, že? Mimochodem, přidám také svůj osobní citát, který vyvěrá z mnohaleté zkušenosti.
Jména tvůrců níže uvedených "moudrostí" jsou citována dle veřejně dostupných dat.Jdeme tedy na to!

"Za největší zlo měj ne chudobu, nízkost rodu, potupu a nezdárnost těla, ale nešlechetnost a hříchy a což oněm blízkého jest - neumělost, hloupost a nevzdělanost."

Václav M. Kramerius

► "Vztah k hlupákům se neustále zlepšuje. Představte si, že ještě ve Švejkově době pro blbost superarbitrovali."

Gabriel Laub

L: Tak proto u nás byla zrušena povinná základní vojenská služba! Zbytek si domyslíte, že ...

► Chudoba je utrpení, ale možná je lepší dát jí přednost před hloupými zábavami takzvaných vyšších tříd, zábavami, v nichž není ani smysl, ani srdce.

George Gordon Byron

► "My ženy potřebujeme krásu, aby nás muži "milovali" a hloupost, abychom milovaly my je."

Coco Chanel

L: Šťastná to žena. Přišla na PRAVDU, že muž (jinak báječné stvoření), ovšem ohledně tématu "žena" je v podstatě hloupým zvířetem, které, co se týče povrchní a pomíjivé krásy jejího těla, je lehce ovladatelné, ale ne zcela slepé. Proto také mnozí/někteří muži dávají přednost hloupým, ale krásným ženám, neboť po boku takových nemusí mnoho přemýšlet. Navíc jsou povrchní krásou ženy velmi rádi ovládáni, jelikož pro tuto krásu píší básně, divadelní hry a perou se o ni s jinými muži. Dlouhá staletí tak žijí v omylu, domnívajíc se, že v tom je jejich velikost. Jsou to jen malá tupá zvířata, postrádající skutečný rozum.

► "Hloupost se tlačí dopředu, aby byla viděna, rozum ustupuje, aby se díval."

František Vymazal

► "Pouze dvě věci jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U té první si však nejsem jist."

Albert Einstein

"Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne."

Mark Twain

L: Marku, děkuji. Řádně se nad tím zamyslím...

► "V politice není hloupost handicap."

Napoleon Bonaparte

"Oproti jedné ženě, která nás inspiruje k něčemu dobrému, jsou stovky těch, jež nám vnukají hlouposti."

"Hlupák má před inteligentním člověkem velkou výhodu. Je sám se sebou vždy spokojený."

"Člověk je ochočené zvíře, které už dlouhá staletí ovládají jiná zvířata podvodem, násilím a krutostí"

Charlie Chaplin

► "Člověk nemůže nikdy dělat víc, než je mu dovoleno člověčenstvím. Míň může dělat vždycky, a jak jste si všimli, to s úspěchem probíhá. Ale přemýšlet, a to dá práci, umí jen část lidstva. Ona část, tenoučká vrstva, která válčí s lidskou hloupostí."

Jan Werich

"Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé."

"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nikdy? nemůžeme vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Pozor však na zmýlenou. Ten, koho my považujeme za blbce, považuje za blbce nás."

"Je mnohem lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém, než s hloupým člověkem o něčem chytrém." >

L: Obávám se, drahý pane Werichu, že hovořit s hloupou osobou o čemkoli je pro inteligentního člověka velmi nebezpečné. Neboť z takového rozhovoru může skončit s velmi zamotanou hlavou, kdy si bude připadat, jako skutečný hlupák.

"Hloupost se vyfackováním nedá vyléčit." >

L: A pověsit hlupáka za nohy už jste zkoušel? Mozek se prokrví a třeba se mu poté v hlavě rozsvítí. Je pak možno vítězoslavně provolati slova, po kterých lidstvo baží celá staletí - "Budiž Světlo!!". ?

► "Není trapnější hloupost, než dutý zvuk krásných a vznešených slov, která však postrádají myšlenku a znalost."

Marcus Tullius Cicero

L: Jak vznešený pocit, číst takováto slova. Jen škoda, že podstatná část zástupců "primáta" zvaného Homo sapiens duté od vznešeného nerozezná.

► "Učený hlupák píše svoje nesmysly lepším stylem, než hlupák nevzdělaný. Nejde však o nic menší nesmysly."

Penjamin Franklin

L: Což se dá v jednom z náhledů přeložit, jako pravdu, která zní: Vysokoškolský titul ještě z žádného hlupáka inteligenta neučinil. Neboť vnitřní inteligenci se naučit nelze, s tou se narodíš. Můžeš kolem sebe mávat deseti lejstry, které Ti potvrzují tituly, vodu však s nimi nazapálíš...

► "Lidé nejsou líní, ani hloupí. Uznejte - jen těch výmluv, co dokáží vymyslet, proč něco nejde."

Vlasta Macík

"Kdo bojuje s hlupáky, nemůže dosáhnout velkého vítězství."

Michelangelo Buonarroti

L: Není tedy lepší je ignorovat? Ovšem, ignorujte 95% vašeho okolí. To je velmi těžké, a snad i nemožné.

"Narodit se hloupý, to je nevyléčitelná choroba."

Ben Johnson

L: Vrozená hloupost je metlou lidstva. Horší než hloupost je však další level této nemoci. A tou je lidské šílenství, se kterým se setkáváme na každém kroku.

Myslím, že jsem hloupý. Nebo prostě možná jen šťastný".
Kurt Cobain

Moudrý má v hlavě oči, kdežto hlupák chodí ve tmě.

Bible

L: Nyní konečně "chápu", proč je na planetě tolik nepřirozeného hluku: Způsobují jej hlupáci, kteří na své cestě ve tmě každou chvíli narazí do stromu, nebo sami do sebe. A jelikož těchto individuí je na světě příliš mnoho, hluk se tím přirozeně násobí.

► "Jednou z největších civilizačních pohrom je učený hlupák".

Karel Čapek

L: Já bych řekla, že je to také tím, že učených hlupáků je nyní nezdravě mnoho...

► "Je lepší položit otázku a vypadat hloupě pět minut, než se vůbec nezeptat a být hloupý celý život."

Konfucius

► "Lékař je člověk, kterého platíme, aby vyprávěl hlouposti v pokoji nemocného, než ho příroda vyléčí, nebo než ho léky zabijí."

Moliére

► "Je třeba mít na své straně většinu. Proto neurážejme hlupáky."

Alexander S. Puškin

► "Tajemství agitátora spočívá v tom, že se dělá hloupým, jako jsou jeho posluchači, aby si myslili, že jsou tak chytří, jako on."

Karl Kraus

L: Platí také pro politiky, kteří mezi "lidmi" hledají své voliče..."


"Vykonali jsme dobrý skutek, a za to zaplatíme, neboť za hloupost se vždycky platí."

Andrzej Sapkowski
Boží bojovníci

"Pamatujme, že kdo píše pro hlupáky, najde vždy široký okruh čtenářů."

Lev N. Tolstoj

L: Toto sdělení nechť je drobnou útěchou na duši pro osoby, které píší kvalitní knihy, vlastní/tvoří webové stránky, či cokoli jiného pro lidi, s kvalitním obsahem a netleskají mu davy.

"Je hloupé, že člověku je vždycky jasno, co měl udělat, až je pozdě."

Zdeněk Jirotka


► Když jsem byl mladý, byl jsem posedlý vlastnictvím aut a hloupostí. Teď, když to všechno mám, rozumím tomu, že Vás tyto věci promění ve velkého idiota. V Německu bylo spoustu věcí, ale bylo zde také vědomí solidarity, které již není. Nyní jsme po krk v rozhazování, vlastním egu a individualismu. Teď je důležité obchodování před přátelstvím.

Till Lindemann

► Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným, ale nešťastným.

Erich M. Remarque
úryvek z knihy Tři kamarádi

► "Kdybych mohl volit, dal bych přednost tiché moudrosti, před upovídanou hloupostí."

Marcus T. Cicero

► "Co svět světem stojí, plazí se ke kráse. Je nad lidské síly přijímat její čaromoc, jako nestoudnou lež. Ono se těžko věří, že přitažlivý mladý muž je hovado a líbezná kráska bestie. Proti hrubostem holých faktů se v nás něco vzpírá. Cítíme se jimi uráženi a zavíráme oči."

Věra Hofmanová

"Hloupost je nejzvláštnější ze všech nemocí. Netrpí jí nemocný, ale všichni okolo něj."

Jacques Prevért

"Krásné ženy mají u mužů větší úspěch, než ženy moudré. Jen velmi málo mužů je totiž slepých, zato mnoho hloupých."

Sophia Loren

L: A když se u ženy spojí krása povrchu těla s moudrostí? Ano, toto je sice ojedinělý úkaz, nicméně existující. Odpověď mám: Jelikož většinový podíl současného muže je zbabělec, uteče k té hloupé, neboť takovéto spojení je na něj příliš silná káva, jejíž váhu a velikost není sto unést.

►"Nic neshledávám tak obtížné, jako být duchaplný ve společnosti hlupáků."

Charles Louis Montesquieu

"Být na obtíž je úlohou hlupáka. Jemný člověk vycítí, že je vhod či ne a umí zmizet v okamžiku, který ještě předchází tomu, kdy se stane zbytečným."

Jean de La Bruyere

"Hudba zasahuje přímo srdce, bez ohledu na to, jak hloupá, nebo zatvrzelá je mysl toho, kdo jí naslouchá."

Patrick Rothfuss

► "Jen hlupák se domnívá, že štěstí pochází z vnějšku, z předmětu. Štěstí, nebo neštěstí pochází pouze z našeho nitra."

Arthur Shopenhauer

L: Ano, HLEDEJTE/me V SOBĚ A POZNÁTE/me ŠTĚSTÍ. Toto pěkné moudro, stále volám do světa. A mimochodem, natrefila jsem na jednoho "pána", který toto moudro, vyvěrající z mé duše ode mne okopíroval. Hrál si na jeho tvůrce a měl z toho finanční prospěch. Pokud tvoříte něco vlastního, pak víte, co vše takováto práce obnáší.
V této zemi, minimálně v rámci internetu, jak jsem si všimla, málokdo vytváří vlastní dílo. A kopírování, kradení není chováním Člověka. Krást se nesmí, už ne. A u mne teprve NE. Už toho bylo dost. Onen pán na svůj počin doplatil velmi těžce. Pokud by jste prosím toto moudro viděli u někoho jiného, pak vězte, že je zde 98% pravděpodobnost, že je ode mne. V takovém případě mi toto prosím nahlaste, dotyčný se se zlou potáže. A také bičován bude na náměstí a veřejně. Bude k tomu Zákon. Pořádek bude nastolen v tomto státě, plném zlodějů. Pryč s touto lůzou!! Už toho bylo dost! Děkuji

"Davy nikdy nepoznají lháře a podvodníka a letí, jako stádo za hesly. Proto nemá se nevzdělaným a hloupým lidem dávati právo rozhodování o důležitých státních věcech, neřkuli dosazovati je na odpovědná místa úřednická."

Josef Velenovský

"Slabý myšlenkový proud dokáže strhnout jen bezbřehou hloupost."

Ivan Fontana

► "Bůh stvořil muže a ženu, ale zapoměl si to dát patentovat. Pročež každý hlupák může dělat totéž."

George Bernard Shaw

"Moudrost nepřátel mi nikdy neškodila tak, jako hloupost přátel."

L: Mezi hloupými lidmi z vlastního rozhodnutí přátel nemám. A to z mnoha důvodů. Jedním z nich je výše zmiňované nebezpečí.

"Věda o hlouposti prokázala, že hustota hlupáků je stejná mezi členy vlád, jako mezi pravidelnými návštěvníky restaurací nižších cenových skupin."

František Koukolík

► "Hra je pro lidi duchaplné rozptýlení, pro hlupáky vášní."

Alexander Dumas ml.

► "Před tím, než si diagnostikujete depresi a nízké sebevědomí, ujistěte se prosím, že nejste obklopeni hlupáky."

Sikmund Freud

► A jako sladkou tečku vkládám jeden z mých osobních citátů na téma velkého množství důvěřivých a hloupých hledačů duchovna, kteří věří komukoli, kdo si přečte několik knih, zkomolených článků na internetu a prohlásí se za "vůdce":

Závěry mnohaletého zkoumání: "Člověk je jakési podivné primitivní zvíře, které si myslí, že žere duchovní potravu. Ve skutečnosti jsou mu pouze házeny zbytky exkrementů, které ze svých tělesných otvorů vypustily opice, jež na své cestě mezi stromy posbíraly tuny tisíckrát převrácených hloupých plků.

Lena Orio


"Má úcta!"

Lena

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama