- Kudy nám uniká životní energie

22. dubna 2018 v 0:07 | Lena |  - Krůčky ke štěstí

Pokud se pohybujeme mezi lidmi, mnozí z nich budou vyvíjet snahu nás o něco okrást. To je to podivné plémě lidské. Pokud se jim nepodaří uzmout nám peníze, nápad, osobní duševní vlastnictví a spoustu jiného vlastnictví, což je v podstatě druh energie, pak se pokusí obrat nás o jinou alternativu, a tou je naše bioenergie. Takováto individua soukromě nazývám zbytkový černý nepotřebný prach.

Dochází ale také k tomu, že lidé druhým bioenergii ubírají, aniž jsou schopni si toto uvědomit:

Bioenergetikové údajně tvrdí, že lidé si energii vyměňují stále, i ve spánku, nebo v klidové fázi, kdy mlčí. Vzájemné působení vlastního energetického pole s polem cizím vnímáme podvědomě a reagujeme buďto změnou nálady, nebo fyzického stavu.
Pokud se ve společnosti jisté osoby cítíte lehce a příjemně, máte-li spolu o čem mlčet, je vaše energetická výměna nastavena zdařile, jeden druhého "podporujete" a oba tím získáváte. Pokud však v něčí přítomnosti cítíte podráždění, výrazný úbytek sil, neklid nebo dokonce náhlou bolest, je vedle Vás zlodějíček energie.

Bioenergii potřebuje každý. Občas se nám jí však nedostává. A příčinou může být kupříkladu těžká nemoc, vyšší věk, záporné emoce: podrážděnost, chamtivost, zloba, pocity viny nebo žárlivost. Právě ony vytvářejí v energetickém poli "díry", jimiž "utíká" síla. Když lidé ztratí mnoho energie, hledají možnosti doplnění jejích zásob. Ovšem kráčí v této záležitosti nesprávným směrem.


I klasická ranní cesta autobusem některé lidi dokáže vyčerpat. Desítky naštvaných a znechucených lidí stojí vedle Vás a jen hledají, na kom si vylít svou podrážděnost a koho zbavit energie, které se jim nedostává. Čím více se poddáváte obecné náladě, tím více riskujete, že tím, komu vaši spolucestující energii uberou, budete Vy. Budete-li reagovat na šťourala, dáte mu svou energii. >
Lidé klidní a radostní mají vyvážené biopole/auru. Prorazit škvíru do takové skořápky je těžké. Právě to je ovšem cílem vyhladovělého energetického zlodějíčka. Snaží se proto potenciální oběť vyvést z rovnováhy. Recept je prostý. Bude se snažit Vás rozhněvat. V návalu hněvu sami emočně vybuchnete a spolu s emocemi vytryskne i velká část energie.
Dostat se k vytouženému "pohoštění" může zlodějíček i cestou úleku. Strach vytváří v auře člověka díry. Jimi proniká a začíná hodovat. Tato oblast spadá i na nehmotné bytosti, mohou se usadit kolem Vás, dejme tomu v domově a nějakým způsobem vytvářet hluk apd. Vy se leknete, ve vaší auře se vytvoří otvor a nehmoťák může hodovat.
Pozor také na kamarádky/dy: "Jsi jediná/ný, koho mám, jedině Ty mi můžeš pomoci. Vypoví Vám problém, popláče si, Vy ji utěšíte, je Vám jí líto, obejmete ji... Jistě, od toho jsme přátelé, abychom se navzájem podporovali, poskytli radu. Pokud ovšem kamarád/ka dochází častěji se slzou v oku, máme zde naprosto jasného zloděje naší energie. Dotyčná osoba si někdy své konání ani neuvědomuje, ale my zde musíme zasáhnout a nedovolit, aby nám takovýmto způsobem energii brala. Ona odejde a Vy se cítíte, jako vymačkaný citrón. Tak to NE. Zde je třeba zasáhnout a nastavit hranice. Říci narovinu, "už jsem Ti mnohokrát pomohla, poradila a ráda, ale přeháníš to, já mám také spoustu starostí a Tvé neustálé opakující se úplaky mne vyčerpávají, jsi sobecká. Bavme se o něčem jiném, nebo prosím odejdi a přijď, až si své záležitosti vyřídíš.
Bezděčného zloděje energie však můžete odhalit v ještě bližším okolí, u svých rodinných příbuzných. Uvěříte-li neustálým nepravdivým obviněním, že jste špatná matka, otec nebo nehodná dcera, syn, budete své síly vydávat na sebebičování. To je otevřená cesta pro vašeho příbuzného - hodovatele.

Manželství
Ať je energetická bilance manželského páru jakkoli vyvážena, před nečekanými výpadky není pojištěn nikdo. Zneklidněné manželky cítí, že s manželem něco není, jak má být, ale nemohou pochopit, o co jde. Většinou když vidí, že muž začal do vztahu vnášet méně energie, stanoví hned diagnózu: přestal mě mít rád.
Nespěchejte s vyhlašováním poplachu. Zamyslete se nad tím, s čím může změna souviset. Možná je manžel více unavený z práce, možná se hlásí nějaká nemoc, příčinou může být jak krize v práci, tak problémy s příbuznými. Muž si často prostě jen potřebuje odpočinout, nabrat psychické síly, být chvíli sám. Zeptejte se, o co jde. Pokud chce být sám, dopřejte mu klid. Toto samozřejmě platí i v opačném gardu pro pozici manžela.
Také dochází k situacím, kdy manžel přijde ze zaměstnání a je podrážděn, rozkřičí se na celou rodina. Děti poté pláčí, žena má po náladě. Manželovi se však uleví, nabral vaši energii. Platí i opačně.
Nějaká scéna je tím nejspolehlivějším způsobem, jak jinému odčerpat životní energii. Prázdnota, kterou po ní cítíme není vyvolána výměnou urážlivých slov a obvinění, ale značnou ztrátou sil, které nám uzmul ten, kdo na nás křičel. Pokud jste obvyklým "startérem" scén a hádek Vy, dá se s rozhodností tvrdit, že se "nabíjíte" energií na úkor rodinných příslušníků.
V mnoha rodinách jsou hádky častým jevem proto, že manželé neznají žádný jiný způsob výměny energie. Ten přitom spočívá v obyčejné rozmluvě, v milování, společných procházkách …

Děti
Zvláštní rizikovou skupinu mají představovat děti kolem věku 4 let. Mají slabou energetickou obranu, proto jsou silně závislé na náladě rodičů. Je ovšem pravda, že svou energetickou rovnováhu obnovují rychleji než dospělí. Jestliže tedy takovéto dítě začalo bezdůvodně velmi silně zlobit, slábnout a blednout, může být příčina ve zloději jeho energie, který je mu nablízku.Část sepsána na základě vlastních zkušeností,
část převzata z obsahu e-mailu, kde mám obdobné poznatky 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama