- Jak navrátit svou ztracenou energii

11. dubna 2018 v 0:07 | Lena |  - Krůčky ke štěstí

Někdy jste k jiným lidem přitahováni, jelikož nemáte dostatek vlastní energie. Ovšem, jejich energii nepotřebujete, ve skutečnosti u nich mylně hledáte tu svou, jíž jste během cesty svého života mohli ztratit, přijít o ni. Potřebujete vlastní energii, kterou můžete nalézt v rezervoárech minulosti.

Spoustu vlastní energie totiž zanecháváme v minulosti, ale i v budoucnosti, jelikož na ní příliš lpíme a přemýšlíme o ní. V přítomnosti tím díky tomu samozřejmě slábneme.
Pokud předvídáme nějakou událost, když si něco velmi silně přejeme, posíláme do budoucnosti svou energii. Když k události dojde, pociťujeme radost. To proto, že v onu chvíli se setkáváme se svou energií, kterou jsme do budoucnosti vyslali. Radost však pomine, energie je ztracena, znovu ji nemáme a zůstává v minulosti. Nejhorší variantou je, když člověk sám sebe zbaví energie ještě před tím, než k události dojde. Jestliže si něco přeje, je lepší vložit energii do záměru a jednání k dosažení cíle, než pouze v touhy a sny.


Pochopitelně, velmi mnoho energie necháváme ve všedním běhu života. To kvůli svým starostem a obavám.

Jak získat svou energii z minulosti zpět

Lehněte si, uvolněte se a upřesněte si v sobě místo, kde vnímáte nepříjemné/nedobré pocity. Tyto se mohou nacházet v těle, emocích, může se jednat o nějakký druh tíhy, bolest.

Poté se ptejte sami sebe: "Jaká událost nebo řetězec událostí odpovídají tomuto nedobrému pocitu?" V mysli se přeneste tam, kde k nim došlo. To znamená, že v přítomnosti se v myšlenkách přenášíte do minulosti, kde tato událost nebo události vznikly. I kdyby se mělo jednat o již neexistující zbořený dům, vaše energie ulpěla na kamenech, stromech v jeho okolí, ale i na konkrétním místě, kde dům stál. Jděte, posunujte se v myšlenkách tímto místem. Nezajímají Vás ani lidé, ani věci, které se zde nacházejí, nevzpomínejte, jen hledejte svou energii. Bude se projevovat v podobě něčeho zapomenutého, ztraceného, ale vašeho. Podoba této energie může být kupř. pavučinka, suché kytičky, obláček, suchá tráva nebo listy. Vše toto ve své mysli sbírejte a skládejte do štůsku, držte jej v duchu uprostřed srdeční čakry (vedle srdíčka). Až nabudete pocitu, že nemáte co sbírat, jste u konce. Nyní si tedy představujte, že vše, co jste nasbírali vdechujete do sebe. Bude se tak skutečně dít.
Když uvidíte shluk své energie, dokážete také vidět, jaká konkrétní událost a emoce je v něm obsažena. Až energii vdechnete, událost se rozplyne a její citový význam bude zpracován. Stane se tak vyřešenou minulostí.
Vzestup můžete, ale i nemusíte pocítit ihned, v některých případech se projeví v řádu několika dnů, ve chvíli, kdy se energie ve Vás usadí. Můžete pocítit příliv energie, zároveň se něco "rozpustí".

Metoda nijak neporuší souvislost, ani návaznost událostí, jejich řetězec zůstává na místě, je pouze zbaven vaší energie, která je Vám navrácena. Návratnost energie může být 100%, může však mít nižší podíl. Každopádně, účinnost zde je, energie ve formě radosti i lehčího bytí za to stojí.

Samozřejmě, tato metoda se může i nemusí podařit na poprvé. Pokud máte pocit, že váš postup nemá účinek, jaký potřebujete, v praktikování pokračujte. Praktikum můžete ponechat na následujcí den.


Zpracováno na základě příchozivšího e-mailu,
doplněno vlastními zkušenostmi L.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama