- Na lavičku za 850 tisíc v Praze si nedám ani špinavou tašku! Mám důstojnost. A co Vy? + anketa

31. ledna 2018 v 15:07 | Přímý autor Lena |  - Mému drahému národu

Přátelé, patrně jste četli téma o velmi drahé lavičce, která byla umístěna v Praze 6. Tato červená "krasavice" F. Vaňka, zvláštního tvaru měla město Prahu stát 850 000 korun českých.

Také se Vám při nasátí oné informace rozšířily panenky do rozměrů, že pokud by jste v té chvíli pohlédli do zrcadla, prasklo by, a pokud by jste se v této póze vyfotili, foto by svým výrazem předčilo ty nejděsivější noční představy "vašeho" dítka o tom, jak vypadá "bubák"?
Pak jsme na stejné vlně.

Touto akcí se ona lavička patrně stala nejdražším místem, vhodném k sezení v oblasti Prahy, ne-li v celé České republice. Důvodem tak podivně vysoké ceny dle zdrojů má být jeho umělecká hodnota a náklady s tímto projektem spojené. Pochází z dílny dvou architektů. Barva má připomínat totalitní režim, plocha k sezení odkazovat na zlomový rok našich dějin.


Když pohlédnu na fota lavičky v níže uvedeném zdroji, design je dle mého názoru vcelku "moderní", ovšem pouze při pohledu z jednoho úhlu. Na druhé fotografii mi spíše připomíná dva kusy materiálu, který zde po stavebních pracích zanechali řemeslníci a zapomněli je uklidit. Ovšem, toť otázka vkusu každého jedince.

Vzhled by mi ani tolik nevadil. Kde si však kladu otázku je pochopitelně neobvykle vysoká cena. Půl mega obdrželi architekti, výkresová dokumentace, statický posudek. 350 tisíc pak zhltlo ukotvení do země.
Vážně tak moc?? Ale, no tak... Přeháníš baby s tím rozsypávání peněz.

Navíc, to dílko jaksi nebylo žádáno. Není potřeba.
Prosím Vás, kdo toto chce??
Koho zajímá "umělecké" dílo s užitnou funkcí za téměř milion korun??!

Město Praha je skutečně tak neúměrně bohaté, tedy doslova - utápí se v penězích takovým způsobem, že je nemá kde vložit užitečnou formou?!

Je zde vidět i znát, že někdo patrně jen upustil žilou. Možná i zbytečně. Nám všem. Praha je hlavní město celé naší země, a tudíž se tato akce týká všech občanů. Někdo onen počin také může vnímat jako urážku české hrdosti a českého občana, jako takového.

Jakýsi červený kus čehosi v hodnotě 850tis. korun nyní trčí na chodníku. Toto dílo nevzbuzuje dojem vzpomínky na minulý režim, ale spíše nevýznamného kusu dřeva na pivním sudu, jehož cena je jakýmsi výsměchem nám občanům ...
Nehledě na vandalismus, ten si k této lavičce jistě brzy najde cestu... A statisíce i celá lavička rázem nabude jiného významu - vzpomínka na minulý režim se přetransformuje do vzpomínky podivné akce jednoho magistrátu ...

Osobně bych si na toto dílo nepoložila ani špinavou tašku. Ne pro jeho vzhled. Ale pro podivnou hodnotu, která je z hlediska financí, jež jsou z určité pozice vzácnou veličinou a nejsou tudíž vhodné k plýtvání, jelikož se dají užít adekvátnějším způsobem, neúměrně vysoká.

Věřím tomu, že mnoha mým čestným spoluobčanům jde toto chování, "vyhazování" peněz silně proti srsti. A akce města Prahy zdaleka není jedinou akcí tohoto typu v naší zemičce, že? Ano, nelíbí se Vám to!!

Ovšem, lze to změnit. Lze proti tomu bojovat!! Jak? Odpověď přeci máte ve svých srdcích ...

> DŮLEŽITÉ: Připravila jsem jednoduchou anketu, jelikož mne velmi zajímá váš názor. Zajímá mne, zda znáte, nebo Vám přišla odpověď, jak konkrétně situaci odtoku peněz na "zvláštní" projekty obdobného typu, uvedeného výše, ŘEŠIT. Aby k nim již nemohlo docházet. A také, pokud k nim dojde, jak dosáhnout toho, aby byla neúměrně vysoká cena snížena, a to se zpětnou platností.
Má jít o typ reálného řešení, které by jste byli schopni rozepsat v bodech a předložit.
Anketa je sestavena pro odpověď ANO - NE- NEVÍM. Umístěna je níže.

Děkuji za Tvé vyjádření milý spoluobčane země, která je mi a snad i Tobě? tolik drahá.


Lena Orio


Informace pro téma mého soupisu čerpány z (přímý odklik nedávám)
https://refresher.cz/50993-Praha-nechala-vyrobit-lavicku-za-850-
tisic-Ma-pridanou-hodnotu-da-se-na-ni-sedet-vysvetluje-jeji-vysokou-cenu-
radnice?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Znám způsob, jak vyřešit situaci s předraženými projekty v Čr

Ano
Ne
Je mi to jedno

Aktuální články

Reklama