- Respekt těmto dámám > fandím starším lidem

10. srpna 2017 v 0:05 | Lena |  - Krásní lidé jinak

Mnoho z nás by si od těchto dam mohlo vzít příklad. Osobně jsem unešena z jejich vitality, šarmu, fyzické i duševní kondice.

Předně si však dovolím pár slov:
Poměrně často, na můj vkus až překvapivě často se setkávám s názory některých mladých lidí, že "staří", tedy senioři mají sedět doma a nevylézat ven, že je nemají rádi a jsou na ně alergičtí. Jako důvod udávají, že tito naši spoluobčané zralého věku jsou pomalí, zmatení, chodí do kostelů, a poté stojí v řadách na autobusových zastávkách, pomalu nastupují a zdržují.

Starší lidé leckdy zůstávají v domácnosti sami, coby vdovy, vdovci, je jim smutno a člověk chtě nechtě je tvor společenský. Ony ty kostely bývají často jejich životní vzpruhou, jednu týdně se dají do gala, sejdou se s lidmi, popovídají si. Návštěva kostelů je u některých tedy spíše příležitost dostat se do společnosti, nebýt sám.


Ale obraťme list. Seniorům fandím. Je pravda, že zde je nutno být tolerantnější, jsou pomalejší, zapomínají... Je však třeba si říci, že my všichni jednou budeme v tomtéž věku. I když věk se prodlužuje na přímku cca 140 ►let◄, naše těla nebudou po celou dobu vypadat na 20. Ostatně, oni ještě vyrostli na zdravé stravě, my baštíme potraviny protkané chemií, přibývá alergií, degenerativních onemocnění...

Chci říci, že osobně si seniorů vážím. Mají mnohé za sebou, mohou předávat zkušenosti a když uzřím nemohoucí babičku, nebo dědečka, chce se mi až plakat, jak vidím jejich trápení a fyzické bolesti.

To však neplatí pro dámy, které chci VŠEM představit. Mohou být příkladem. Jejich optimismus je úžasný a nakažlivý. Mladší ročníky by se mohly studem schovat pod čepicí. Senioři nejsou žádný "odpad"! Naopak, máme si jich vážit a ctít jejich osobnost. Zkuste přede mnou říci, že je nemáte rádi! Ani to nezkoušejte... U mne Vám to neprojde.


Tato dáma má mít 94 let


Zde 84 letá sportovkyně, dnes má 91 let.Dámy, děkuji Vám. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama