- Český Kocourkov u přehrady Šance > ne studánka - HANBA !?

5. srpna 2017 v 0:05 | Lena |  - Mé občanské kung - fu

A máme zde další úlovek našeho českého Kocourkova, kterým je pro dnešek podivná studánka, pramen, nebo chcete-li malé, lidskou rukou postavené napajedlo.

Na počátku loňského roku (2016) ji na svých toulkách v náručí přírody objevila čtenářka se svým partnerem. V roce 2017 je stav nezměněn. Nachází se v blízkosti přehrady Šance a kousek od ní teče řeka Řečice. V podstatě leží pod horou Kobylanka, jak mi sdělila. Kdo je zodpovědný se jí nepodařilo zjistit.

Vypadá hezky, že? Zádrhel je v tom, že z napájecího vývodu nic neteče. Důvod?Ze zadní části se na nás usmívá přípojka, která ovšem nikam nevede. Tyto typy lesních napáječek obvykle mají přípojku vedenu shora, nebo nitra země, kde vyvěrá voda, a ta směrem dolů automaticky teče. Bývá čistá a lahodná, plna energie. Znavený turista si však v tomto případě musí nechat zajít chuť a odejít neosvěžen. Vtip je v tom, že ono napajedlo již několik let takto "straší" v lese a kde nic, tu nic.

Otázkou zůstává, komu ono dílko patří, kdo je zodpovědný za tento paskvil. Někomu snad přeskočilo v hlavě a na dokončení se vykašlal, či dílko bylo nejprve postaveno, a teprve poté se někdo probudil zjištěním, že voda shora jaksi neteče, čili napajedlo se stavělo zbytečně?
Každopádně, toto téma mi připomíná osobní moudro mé maličkosti, jež se dá přirovnat k člověku a zní: "Nehleďte pouze na krásnou slupku, neboť v jejím nitru můžete často objevit prázdné, vyschlé jádro."

Ať je to tak, či onak, toto "veledílko" si zaslouží pořádný aplaus, děkuji ó Čechu za takovéto skvosty, které zdobí naše hvozdy.

Malá třešnička na závěr.Pokud nevidíte, co je na tabulce napsáno ani v případě, že jste přilepili oko na obrazovku Pc, nebo Noťásku, pak si dovolím citovat: "Sledováno satelitním kamerovým systémem dálkového průzkumu Země." Ups?

Ale možná, že dotyčným stavitelům křivdíme. Systém Hladná voda je v podstatě pramen, nebo studánka. Vodička však jaksi chybí. Ovšem v případě, že toto dílo bez vody má reálný dúvod nechápu, proč jej ke studánce nepřipsali, aby lidé měli jasno, a také, aby to nevypadalo, že my Češi jsme opravdu takoví Kocóři ...

Pokud si tento příspěvek přečte osoba, která ví více, klidně mne kontaktujte, budu jen ráda.

Čtenářce děkuji za fota.


Má úcta. Lena 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama