- Chlamydia pneumoniae > osobní zkušenost s léčbou, útrapy pacienta /2/

17. července 2017 v 0:05 | Lena |  - Zdraví A-Z

1. část této série > ♪♫♪

Tento příspěvek jsem se rozhodl napsat poněkud jinou formou (slušnější), jelikož tady už přestává veškerá sranda a začíná jít do tuhého. Předpokládám, že kromě mých blízkých se třeba přes zagooglování dostane na můj blog spousta lidí s podobnými příznaky a stavy blízkých těm mým a snad je můj článek lépe informuje o této nemoci a možnosti léčby.

Moje problémy začaly tím, že mne sužovala neustálá bolest v krku, povleklý jazyk, zahleněnost, záněty horních cest dýchacích, rýma. Po vyšetření na ORL mi bylo sděleno, že se jedná o chronický zánět hltanu a nic se s tím nedá dělat. Nepomáhalo mi v podstatě vůbec nic. Kloktadla, pastilky, zábaly, čajíčky. Po roce neustálého boje mojí přítelkyni napadlo, jestli náhodou za to nemůže nějaká alergie a doporučila mě na alergologii do pražské Vojenské nemocnice. Měl jsem štěstí na důslednou paní doktorku, která mi věnovala čas a nechala mě otestovat na vše možné.

Výsledky z odběrů byly následující:
Aktivní chlamydiová infekce (chlamydie pneumoniae), candida albicans ++, chlamydie pozitivní v obou třídách - stoupající hodnoty: IgG 2,14 při N 0,90, IgA 1,43 při N 0,90, AB/Chlamydia cHSP60 - negat.


Vyfasoval jsem 5 balení Zitrocinu 500 mg na chlamýdie a roztok Diflucan na candidu a byl jsem ujištěn, že to není zas tak hrozné a že se to dá v celku dobře léčit. Po dobrání léků sice candida (kvasinky) zmizela, ale bolesti v krku a zahleněnost zůstala. Problém nastal v okamžiku, kdy při další návštěvě alergologie mi bylo řečeno, že moje doktorka v nemocnici skončila a že budu mít nového doktora. Moje nová doktorka je 'plicařka' a podle svých slov imunologie není její obor. Povzbuzen úspěchem, kdy jsem se zbavil kvasinek a chlamýdií, jsem tomu moc nevěnoval pozornost a myslel si, že se teď už opravdu může jednat o nějakou alergii.

Čas plynul, jednoho dne ráno jsem se probudil a měl pocit, jako kdybych vůbec nespal. Myslel jsem, že jsem jenom přetažený a chtěl jsem dohnat spánkový deficit během příštích pár dní, ale únava se mě stále držela a přidal se pocit, že na mě něco leze. Během následujících pár měsíců jsem se s tím snažil bojovat, ale bez většího úspěchu. Začaly mne také trápit teploty a minimálně jednou měsíčně jsem byl v pracovní neschopnosti s diagnózou zánět horních cest dýchacích, přip. chřipka. Během té doby mne všichni přesvědčovali, že jsem jenom utahaný, že si potřebuji odpočinout, a že za to může jarní únava. Začal jsem tedy pátrat v čem by mohl být problém.

Nechal jsem se otestovat na potravinové alergie - negativní, absolvoval jsem vyšetření na neurologii, díky dalším začínajícím problémům (mlhavé vidění, závratě, pocit na omdlení, návaly horkosti atd) - EEG, magnetická rezonance - negativní, VEP vyšetření - problém s pravým okem, vyšetření na cukrovku, štítnou žlázu... Vše vyšlo v pořádku, ale problémy se stále zhoršují. V současné době se k výše jmenovaným přidal tlak v očích a bolesti úponových svalů. Také jsem navštívil oční lékařku, jelikož v očích mám husté rudé žilky a bělmo je žluté (prý mám všechno v normě). Také kůže kolem očí je silně nažloutlá. Napadlo mne tedy, že s tím přeléčením chlamydií (a po přečtení ►tohoto webu) to nebude tak horké. Navštívil jsem tedy tento týden milou paní plicařku se žádostí o přetestování na chlamýdie a výsledky budou až začátkem prosince. Myslím ale že na 99 procent se lautr nic nevyléčilo a je to tu zpátky.


... to be continued... 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama