- Chlamydia pneumoniae > osobní zkušenost s léčbou, útrapy pacienta + užitečné odkazy

11. července 2017 v 0:05 | Lena |  - Zdraví A-Z

Na internetu jsem "náhodně" natrefila na stránky, kde jejich autor popisuje a rozebírá své obtíže a osobní zkušenosti s velmi zákeřnou bakterií, která je mezi lidmi značně rozšířena. Napadenému organismu způsobuje vleklé obtíže, zejména v případech, kdy není včasně odhalena. K čemuž dochází velmi často, jelikož první příznaky bývají mnohdy zaměňovány za jiná onemocnění.

Vzhledem k tomu, že mé stránky vedou k jednomu cíli, mnoha cestami, tématy a čestným zájmem o člověka zde tyto popisky vkládám, jelikož mohou bezesporu být v něčem, pro někoho více, pro jiného alespoň v základech přínosné. V článcích jsou také přiloženy různé odkazy. Zmíněné stránky již značnou dobu leží ladem, jsou málo navštěvovány, a tyto články zapadány "sněhem". Čili jsem je vytáhla, poprašek rozfoukala, aby je znovu ozářilo slunce. Kontakt na autora článků jsem na stránkách nenalezla, čili není možnost požádat jej o znovu zveřejnění u mne. Snad tedy dotyčnému nebude vadit, že tímto znovu obnovením činím dobrou věc.

Dotyčný tvrdí, že zde popisuje své příznaky, obtíže a překážky, kterými si prošel u lékařů. Často se stává, že potíže, která tato bakterie způsobuje jsou podceňovány a lékaři, jež nemohou určit správnou diagnózu si poté pacienta podávají, jako horký brambor, neví co dělat, nakonec je mnohdy označován jako simulant, popřípadě je odeslán na psychologii. Velmi ponižující a zničující. Pozor, pokud je zde osoba, která se domnívá, že Chlamydia je přenosná pouze intimním stykem, není tomu tak, nejčastější nákaza je provedena kapénkovou infekcí, tedy vzdušnou cestou. Bakterie se dělí na několik druhů, z čehož pneumoniae je u lidí nejčastěji zjištěným typem a patří k přenosným infekcí kapénkovou/přenos vzduchem. Tolik krátce ode mne.

Následuje uvedení první části, představující tuto bakterii lehce uchopitelnou formou.


Popis bakterie Chamydia pneumoniae:

Je to onemocnění napadající respirační/dýchací cesty. Přenáší se tak, jako spousta jiných nemocí kapénkovým přenosem (kýcháním, kašláním apd).
Nebezpečná je zejména proto, že se těžko rozpoznává. Většinou je lehce zaměnitelná s jinými infekcemi. Lékaři se často v diagnostice mýlí, protože má podobné symptomy jako obyčejné nachlazení, chřipka, angína či zánět průdušek aj. Vyšetření na chlamydie je finančně nákladné a zdlouhavé, proto se mnohdy odkládá do doby, kdy standardní léčba nezabírá. Je však možné, že akutní stadium přeléčením nějakými antibiotiky potlačí prvotní příznaky a nemoc přechází v mnohem komplikovanější chronické onemocnění. Z hlediska přenosu infekce, je nakažený člověk neustálou hrozbou pro ostatní.
Chlamydia pneumoniae (CPN), je nejrozšířenější chlamydiovou nákazou. Každý člověk se s ní v životě setká a u většiny zůstává v tzv. latentní formě. Dalo by se to laicky vyjádřit tak, že spí na nízkých hodnotách a čeká na vhodný spouštěč, kterým většinou bývá snížení imunity člověka. Poté se opět probouzí k životu, množí se a působí napadenému jedinci značné zdravotní problémy. Záleží tedy na individuálním stavu imunitního systému.

Příznaky onemocnění CPN:
Škrábání v krku, kýchání, úporný a dráždivý kašel, zimnice, pocení, bolesti hlavy, slabost a zvýšená únava, tlak či bolest v oblasti průdušek a plic.

Není-li léčba včasná, radikální nebo správná, mohou se příznaky zhoršovat až po kruté bolesti a celkovou vyčerpanost. Je to způsobeno tím, že chlamydie napadají buňky zevnitř, a to velmi často i imunitní buňky (makrofágy). Člověk je oslaben a nemá prakticky žádnou šanci odolávat šíření infekce. Infekce postupně ničí všechny vnitřní orgány, svaly a jiné části těla.

Diagnostika a léčba CPN:
Přetrvávají-li problémy v respirační oblasti, ale i jiné, nařídí lékař vyšetření krve. Po rozpoznání většího počtu chlamydií v krvi se zahájí léčba antibiotiky. Vhodná antibiotika se musí užívat nejméně tři týdny v dávkách, které určí lékař. Je dobré užívání doplnit podpůrnými prostředky k posílení imunity a energie. Vyšetření krve i přeléčení antibiotiky by mělo být opakované, aby se zabránilo dalšímu šíření infekce
Protože je CPN velmi infekční, měla by léčba probíhat na úrovni infekční ambulance, kde je nemocný v péči specialistů, odborníků na infekční onemocnění. Nejen, že mají nejlepší znalosti v tomto oboru, ale mohou předepisovat speciální léky a vyšetření. Praktičtí lékaři k tomu často nemají pravomoc a jsou tlačeni nedostatkem financí.

Chlamydia psittaci (CPS)
Patří mezi zvířecí patogeny s možností přenosu na člověka. Tedy primárně jde o infekční onemocnění zvířat, zvláště ptáků a savců (holubů, papoušků, koní, koček, ale i prasat, ovcí, skotu). Nejčastější cestou přenosu je kontaminovaný trus, peří apod. K nákaze dojde vdechnutím spórů.

Chlamydia pecorum (CPC)
I tento druh patří mezi zvířecí nemoci, byl vyčleněn z chlamydia psittaci a jeho hostitelé patří do širšího spektra savců a ptáků.

Výzkum chlamydiových infekcí i způsobu jejich léčby stále pokračuje, přesto toto onemocnění trápí spoustu lidí. Je velmi úporné a nemocný má často oprávněný pocit, že se těch potvůrek nezbaví. Po přeléčení a zlepšení stavu se po nějaké době dostaví opět recidiva. Je to začarovaný kolotoč. Protože se těžko přichází na to, že organismus člověka je napaden chlamydiemi. Může se stát, že člověk v produktivním věku přichází k lékaři s opakovanými obtížemi a mnohdy velkými bolestmi, podstupuje různá jiná vyšetření, kde se de facto nic nezjistí. Lékaři pak na takového jedince pohlíží jako na hypochondra. Neléčené chlamydie způsobují různé bolesti a onemocnění, např. svalů, kostry, cév, nervového systému a vnitřních orgánů. Mohou stát i za tak závažnými nemocemi, jako je astma, artritida, Alzheimerova choroba, Crohnova choroba, chronický únavový syndrom, chronická sinusitida, RS (roztroušená skleróza), zánětlivé střevní onemocnění, prostatitida, fybromyalgia, kardiovaskulární onemocnění a spoustu dalších.

Odkazy s informacemi:
> Popis bacterie, okopíruj > http://www.chlamydie-chlamidie.cz/chlamydia-pneumoniae/
> RNDr. Věra Toršová, CSc.1, MUDr. Zuzana Medková 2 1 Antibiotické středisko, Krajská hygienická stanice, Ostrava 2 Imunologické oddělení, Bio - Plus, spol. s r.o., Brno > ♪♫♪
> přidávám přírodní léčbu jiného druhu - Mycoplasma pneumoniae > ♪♫♪
> Internetová stránka zabývající se pochopení a léčbě CPN - ►zahraniční web, český web
> ►Chlamydiové infekce v kostce (Státní zdravotní ústav)
> okopíruj - http://www.cpnhelp.org/

Následující část > ♪♫♪


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama