- Maria Montessori > průkopnice ve školství a právech žen - dokument

15. června 2017 v 0:05 | Lena |  - Síla ženám ode mne

Paní Maria to měla dosti těžké, ostatně, jako každý průkopník. Jako mladá projevila zájem studovat obor, jež byl ženám v té době z mnoha hledisek znepřístupněn, své přání si proto musela velmi těžce vybojovat.


Mezi muži tehdy panoval velmi podivný předsudek, že ženy mají menší mozek, než oni, tudíž nemohou studovat a je pro ně lepší zůstat doma. Obávám se, že mozek mužů je s tímto typem uvažování na úrovni mravence.

Maria také měla velký zájem studovat vědecké obory na technické škole, jejíž prostředí k přítomnosti žen nebylo vstřícné. Opovrhována a ponižována svými kolegy studenty se jí přesto podařilo vystudovat obor, jež si prosadila.


Svůj život, který byl protkán mnoha střety zasvětila prosazování Míru a šíření revolučního způsobu pedagogiky. Dokázala pozoruhodné. Změnit myšlení mnoha lidí v rámci celého světa.

Osobností tohoto typu si velice vážím. Takovýchto lidí si máte vážit všichni. A podporovat je, popřípadě jejich odkaz, to dobré, co zde zanechali. Jejich odvahu, nezlomnost, vnitřní sílu a odhodlání jít proti všem. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama