- Krásný film Králové hor - otevře vaše srdce

4. června 2017 v 0:11 | Přímý autor Lena |  - Klíče ve filmech ode mne

Dnes je mi ctí představit další film, v němž jsem objevila Klíče a hlubokou moudrost, ze kterých si člověk může mnohé odnést. Pro tentokrát se přeneseme do skutečného Ráje. Ráje, jenž má své nepsané Zákony a všichni se jimi řídí.

Hlavní protagonisté se od sebe odlišují a přeci tvoří Jednotu. Jejich osudy a setkání se prolínají. Chlapec, který přišel o matku, žijící se svým otcem, hajný a jejich opeřený přítel.. Nejhlavnějším hrdinou je sama příroda, ukázána a představena ze všech úhlů, zajímavým a jiným způsobem.

► Hluboko v horách, v náruči přírody přichází na svět mládě orla, které bude nejprve poraženým, proto, aby se mnohem později stalo Králem. Svým větším a silnějším bratrem je vyhozeno z hnízda, ponecháno na pospas osudu. Tím v podstatě začíná jeho životní cesta, plna zvratů, krušných chvil, poznávání, chyb a učení. Jeho osud je spojen s osudem chlapce a mezi těmito dvěmi světy pomalu klíčí niterně propojený vztah.

Příběh se některým může z počátku zdát příliš tichý, vzhledem k tomu, že lidé zde mnoho nemluví. Ovšem, to je záměr. Slovo bylo tentokrát dáno přírodě, v níž se vyskytuje mnoho rozmanitých a úžasných zvuků, ve kterých je možno číst... Když člověk umlkne, naskytne se mu možnost pozorovat hovor života, jehož podstata tkví v samotném božském tvoření.


V obsahu lze také vyčíst mnoho moudrosti. Když budete pozorovat krásné scény mladého orla, jak se doslova brodí životem, nikdo mu neřekl, co má dělat, učí se zcela sám, můžete si připadat, jakoby jste viděli sami sebe. Více méně všichni kráčíme svou cestou života, učíme se svými omyly. Mi také nikdo neřekl, proč "vidím" věci za hranicí hmoty, kdo jsem, kam patřím, kým jsou a jak fungují mí průvodci, jak a proč mám své vlastnosti užívat. Když jsem hledala pomoc, radu, nenašla jsem. Nehledala jsem v knihách, tam pravdu nalézt nelze. Vše jsem se musela, a později také chtěla naučit, poznat, procítit sama, bez vnějšího podání ruky. Nakonec, po zdlouhavém hledání, prolnutým perlami slz, jsem všechny odpovědi našla sama v sobě. A proto jsou mé informace, které předávám prvotní a čisté. Ty nelze zaplatit penězi, ani největšími cennostmi světa. Neboť největší cenností člověka je jeho Srdce, které je propojeno s Vesmírem.

Nejoblíbenější část filmu? Je jich spoustu, ovšem v samotném závěru příběhu mi neunikla krásná chvilka, kde orel, přistanuvší na ruce chlapce směrem k němu vysílá přátelství, lásku a naprostou důvěru. Tato informační energie má barvu i zvuk, je naprosto ryzí a opravdová. Vidím zde i jeho ptačí úsměv. K této části jsem se opakovaně vracela, pro mne osobně - velmi silný zážitek. Vy si zde také bezesporu naleznete pasáž, díky které se k tomuto filmu jistě znovu vrátíte, pokud ne v hrané podobě, pak alespoň ve svých vzpomínkách, tím jsem si jista. Protože krásné chvíle, které prožijeme v nás zůstávají a činí náš život bohatším.

Děj filmu Vám také ukáže a napoví, v čem tkví skutečná svoboda.

Osobně před tímto příběhem smekám. Jeho podání je skutečně velmi hluboké. Malé výtky bych sice také našla, ovšem obsah krásných, majestátných scén, vše převáží. Je až s podivem, jak se je podařilo natočit, nad mnohými chvílemi až tuhne v žilách krev a zastaví se dech. Doslova. Než získal svou konečnou podobu, mělo trvat 8 let. Jedné z hlavních rolí se s šarmem sobě vlastním ujal oblíbený herec Jean Reno.

Vřele tento snímek doporučuji. Těm, kteří potřebují, otevře srdce. A to je cílem, proč stávající příběh představuji. Neboť, jak zde zazní - "Osud lze změnit, protože knihu života si píšeme sami".


S Láskou a úctou k přírodě Lena

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama