- I silní lidé potřebují chránit

29. června 2017 v 21:05 | Lena |  - Krásní lidé jinak

Vnitřně silní lidé to mají poměrně těžké. Nefňukají, když je někde píchne. Nehroutí se v situacích, kde mnozí ostatní selhávají, a přestože sami mají také strach, zanechávají si chladnou mysl.

Silní lidé na nemocničním lůžku neprosí o pomoc pokaždé, kdy je jim ouvej. Jejich hodnoty hrdinství jsou na vysoké úrovni. Jsou zkrátka takoví, mají to v sobě. Ovšem proto, nebo právě proto jim nikdo nevěnuje péči, jelikož se domnívají, že je jim dobře. Zatímco jejich soused na vedlejší posteli kňučí i při lehkém píchnutí v boku, kroutí se, jako housenka na horké cestě a točí se kolem něj spoustu personálu, silný člověk při pohledu na něj zvedá oči v sloup. Může mít větší bolest, ale ne vždy a za každou cenu si vynucuje pozornost. V tom je určitá velikost. Ovšem, toto každý nepochopí.


Silní lidé tedy mohou být z určitého úhlu bezbrannější, než slabí. Za uragánu se pružné rákosí ohýbá a šustí, ale borovice se zlomí a navždy hyne. To říkali staří Číňané.

Silní lidé vůbec nezodpovídají za sebe. Ani za své blízké. Jsou zodpovědni za celý svět, který se ocitne na jejich oběžné dráze. Protože síla má přitažlivost. To říkají fyzici a ti vědí, co říkají.

Silní lidé v žádném případě nejsou zdravější a pevnější, než ostatní. Pouze vědí, že nemají právo omdlévat a zemřít, pokud na nich ještě stále někdo závisí. Jsou schopni při infarktu skočit do vody a zachránit tonoucí dítě, vytáhnout jej na břeh, ujistit se, že mu už nic nehrozí - a pak teprve ztratit vědomí. To říkají lékaři a lékaři během staletí viděli už tolik zázraků, jako Číňané a fyzici dohromady.

Silní lidé mohou být v některých ohledech osamělí. Ne proto, že by blízko sebe nikoho nesnesli. Zkrátka… Jsou přeci silní, ne? Takže nikoho v jejich blízkosti ani nenapadne, že by je něco mohlo bolet, že by se mohli něčeho bát, cítit se osamělí, nebo že se jim zkrátka stýská. Mají kolem sebe přátele, ale zároveň se mohou cítit sami... Chápete ...

Po Zemi chodí silní, mlčenliví lidé. Není to s nimi vždy snadné, ani pohodlné, zato však dávají jistotu. Oni jsou ta kavalerie, která vždy v poslední chvíli přijede na pomoc.

Silní lidé si nehrají na hrdiny. Oni jimi skutečně jsou.


A proto - važte si a chraňte silné lidi.


Část zaslána @, doplněn text + úpravy


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama