- Vnitřně silní lidé - jejich psychologie

19. května 2017 v 0:11 | Lena |  - Krůčky ke štěstí

Co dělá člověka silným? Kupříkladu těžký život. Dovolím si citovat jedno moudro, jehož zdrojem pro tentokrát nejsem já a přijde mi pravdivé: "Každý zápas, vyhraný, nebo prohraný nás posiluje pro ten další. Pro lidi není dobré prožít snadný život. Přestanou-li zápasit, slábnou a ztrácejí výkonnost. Někteří potřebují řadu porážek, než se u nich rozvine síla a odvaha dosáhnout vítězství."

Každý z nás má však svou individuelní cestu. Silní lidé jsou obvykle ti, jež dokáží sami rozhodnout o tom, kdo, co a jak je ovlivní. Takoví lidé jsou velmi inspirativní a každý se může nechat inspirovat tím, co silní lidé nikdy netolerují. Vzdávání se.

Člověk by neměl být posuzován podle toho, jak se chová, když jde vše dobře. Měl by být posuzován podle toho, jak postupuje, když se vše proti němu spikne. To, jak řešíme utrpení, definuje, kdo jsme jako lidé. A vzdát se je nejhorší možností.

Váš partner by měl být vaším největším fanouškem. Není fér, když dáte svému partnerovi vše, co potřebuje a on nepodpoří vaše vlastní zájmy. Je zcela v pořádku očekávat, že osoba, která tvrdí, že Vás miluje, bude vaši neochvějnou podporou. Ujistěte se, že svého partnera průběžně informujete, co očekáváte a potřebujete.


Skutečně odolný jedinec nedělá nic kvůli chvále a uznání. Ale vždy zabolí, když ocenění nepřijde tehdy, kdy by mělo. Po tvrdé práci či snaze dosáhnout cílů je skutečně nepříjemné, když ostatní nedokáží přiznat vaše úsilí a zásluhy.

Ne každý zareaguje, když je mu ublíženo. Silní jedinci se nebojí konfliktu. Chápou, že respekt je jedním z pilířů bránící společnost. Respekt je druh lásky a uznání, který si zaslouží každý.

Silní lidé si uvědomují sílu zranitelnosti. Je pro ně důležité žít v blízkosti osoby, o které musí vědět, kdo ta osoba je. Důvěra ve vztahu je klíčová. V případě, že vztah není bezpečné a pečující místo, nemá smysl.

Žárlivost nemá místo v životě schopných a prosperujících lidí. Je ze své podstaty neuctivá a sebezničující. Brzdí růst člověka, pokud je standardním způsobem jeho myšlení.

Neupřímní a falešní lidé nepatří do světa silných lidí. Nejsou totiž motivováni vnitřním růstem a uvědoměním, ale jen vnějšími zájmy.

Co vnitřně silní lidé nedělají

Nenechají se ovládat
Nedovolí ostatním, aby je ovládali, ani jim nad sebou nedávají moc. Neříkají věci jako: "Kvůli šéfovi se cítím tak špatně", protože chápou, že jen oni sami mají kontrolu nad svými emocemi a rozhodují o tom, jak se zachovat.

Nebojí se změny
Nesnaží se vyhýbat změnám. Naopak, vítají pozitivní? změny a jsou ochotní být flexibilní. Ví, že změny jsou nevyhnutelné a věří ve svou schopnost adaptovat se.

Neplýtvají silami na skutečnostech, jež neovlivní
Vnitřně silného člověka neuslyšíte nadávat na dopravní zácpu, nebo vyšilovat kvůli ztracenému zavazadlu. Namísto toho se soustředí na to, co může ovlivnit. Je schopný si uvědomit, že někdy může ovlivnit jedinou věc, a to přístup.

Nesnaží se všem zavděčit
Dokáží si připustí, že se nemohou zavděčit vždy a všem. Nebojí se říci ne či za sebe vystoupit, pokud je to potřeba. Snaží se být laskaví a spravedliví, ale snesou své selhání ve snaze někoho učinit šťastným.

Nebojí se podstoupit promyšlené riskování
Nepodstupují nedbalé a hloupé risky, ale nevadí jim riskovat promyšleně. Silní lidé věnují dost času zvážení risku a možných výhod před tím, než vykonají velké rozhodnutí. Uvědomí si před tím i stinné stránky a možné špatné následky.

Nelpí na minulosti
Neztrácí čas lpěním na minulosti a přáním si, aby události proběhly jinak. Je si své minulosti dobře vědom a dokáže se z ní poučit. Neprožívá znovu a znovu špatné zkušenosti a nefantazíruje o slavných momentech. Namísto toho žije v přítomnosti a plánuje budoucnost.

Nezazlívají ostatním jejich úspěch / je-li oprávněný
Vnitřně silný člověk dokáže ocenit a oslavovat úspěchy jiných lidí. Nezávidí a necítí se podražen, pokud ho někdo překoná. Místo toho si uvědomí, že úspěch přichází s úsilím, a to je ochoten vynaložit pro budoucí úspěch ve svém životě.

Nevzdávají se po prvním neúspěchu
Nevidí neúspěch jako důvod ke složení zbraní. Naopak, využije svůj neúspěch k dalšímu zlepšení a růstu. Je ochoten zkoušet to tak dlouho, dokud to neudělá správně.

Nedělají stále dokola stejné chyby
Přijímají zodpovědnost za své chování a umí se poučit z minulých chyb. Důsledkem toho již své chyby neopakují. Namísto toho se posouvají dále a rozhodují se v budoucnosti lépe.

Nebojí se být sami
Dalším znakem síly je schopnost být sám. Nebojí se ticha. Neobávají se zůstat o samotě jen se svými myšlenkami a využijí prostor, aby byli produktivní. Užívají si být sami se sebou a nejsou závislí na přítomnosti a rozptýlení ostatních. Dokážou být šťastní i v samotě. L- neboť, kdo dokáže vyjít sám se sebou, dokáže vyjít i s druhými.

Necítí, že by jim svět něco dlužil
Nevnímají věci v životě jako jistotu. Nenarodili se s přesvědčením, že se o ně každý postará a že jim svět dá všechno, nač si vzpomenou. Namísto toho vyhledávají příležitosti dle svých vlastních zásluh a možností.

Neočekávají okamžité výsledky
Pokaždé, když se o něco snaží, ať už jde o zlepšení svého zdraví, nebo třeba rozjíždění podniku, neočekávají okamžité výsledky. Pracují však na tom, jak nejlépe dovedou a chápou, že opravdová změna potřebuje čas.


Děkuji za zaslání - autor neuveden, znění jsem pro lepší uchopení jemně upravila.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama