- Vaše osobní data NEJSOU CHRÁNĚNA - Katastr nemovitostí je vydá KOMUKOLI !!

16. května 2017 v 17:40 | Lena |  - Moudrá soudkyně srdcem

Popravdě - měla jsem za to, že onu věc ví snad každý. Od několika osob jsem se však dozvěděla, že natolik věří tomuto sráčkosystému, domnívajíc se, že osobní data jsou chráněna. O co jde?

Pokud jste vlastníkem nějaké nemovitosti, kdokoli, skutečně jakákoli osoba si může ohledně této věci vyžádat vaše data, tedy osobní údaje, citlivé informace, které znáte pouze Vy, váš zaměstnavatel, nebo vaši nejbližší. Tyto údaje po zaplacení symbolické částky velmi ochotně vydá madam za přepážkou příslušného Katastru nemovitostí možná i psychopatovi.

Média dokonce tvrdí, že se nejedná pouze o vydání vašeho data narození a údajů, co vše se v daném čase nachází ve vašem vlastnictví, ale dotyčné žádající osobě vydá i čísla účtů, rodná čísla, rukopis vašeho podpisu, kdy, za kolik, od jaké osoby jste zakoupili, dostali či zdědili nemovitosti!!


Že se to některým z Vás, jež jste toto nevěděli zdá nemožné? Neuvěřitelné? Nebo, že jste to věděli?

Média sdělují: Riziku zneužití citlivých údajů, vytažených podle jména z katastru, jsou přitom vystaveni především právě lidé, kteří o tom nemají ani páru. Naopak ti, kteří mají motivaci před někým své nemovitosti chránit, protože vědí, že je někdo může vydírat, nebo jim prostě závidí soused, se většinou už předem zařídili tak, že vlastnictví nemovitostí skryli pod takzvané právní štíty, například svěřenské fondy.
Paradoxní je, že vlastník, který je předmětem detailního zjišťování třeba ze strany souseda nebo znepřáteleného obchodního partnera, přitom o tom ani neví, neboť neexistuje povinnost ho informovat, natož aby vydání listin bylo podmíněno souhlasem vlastníka.

Co na to já? Pěkně to zavání že????
► Jak je možné, že pokud si jakákoli neznámá osoba vyžádá něčí citlivá a naprosto soukromá data, nikdo jej o tomto pohybu neupozorní?
► Jak je tedy možné, že ještě nevešel v platnost zákon, pokud tedy ohledně osobních údajů proběhne pohyb, aby osoba, které se tato věc týká, byla uvědoměna? Pokud dojde k prodeji, respektive proběhne první fáze prodeje jakékoli nemovitosti, existuje zde lhůta, kdy se fáze prodeje zamrazí, po určitou dobu, která je uložena zákonem. V této zákonné lhůtě Katastr příslušné osobě, tedy vlastníkovi prodávané nemovitosti zašle upozornění, že ohledně jeho majetku proběhla změna. Je tomu tak proto, že dnes se všude vyskytuje plno podvodníků, čili pokud dojde k pohybu na majetku v podobě prodeje, může se jednat o spekulaci, tedy odcizení majetku cizí osobou, bez vědomí právoplatného majitele. Proto je seznámen se změnami. Pokud majitel nemovitosti potvrdí, že je vše v pořádku a o prodeji ví, po lhůtě je majetek prodán dle předem uložených podmínek. Pokud však majitel nemovitosti tuto neprodává, jde o podvod, má tedy možnost patřičně reagovat. Čili toto určitým způsobem ošetřeno je.

Ovšem, promiňte - aby si doslova kdokoli mohl vyžádat vaše údaje - zde je nějaká chyba "že"?

Mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů uvedl, že se Úřad nyní pokouší změnit zákonnou praxi tak, aby alespoň vlastník nemovitosti měl možnost dopátrat se osob, které nahlížely do listin k nemovitosti v jeho vlastnictví. "V tuto chvíli totiž podle našich informací katastr neposkytuje konkrétní identifikační údaje těchto nahlížejících osob."

A to se teprve nyní probudili?

???????

Více > deník toto přejal od Práva > ♪♫♪
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama