- Proboha! > kontroverzní dokument skládající na kolena systém víry

28. května 2017 v 0:05 | Lena |  - Klíče ve filmech ode mne

Chcete se pobavit? Zamyslet? Nalézt Pravdu? A Vy, zarputilí zastánci falešně pokroucené víry v "Boha", naštvat? Pak jste zde správně.

Následující dokument jsem měla uložen v archivu a mám radost, že jsem se k němu konečně dostala. Co říci k ději? Kontroverzní člověk natočil pádné dílo na téma "víra v Boha", které zaťalo hřebíček na hlavičku skvělým způsobem. Cestuje po místech naší krásné planety a ptá se lidí, klasických, duchovních, vážených i náhodných kolemjdoucích, na názor v oblasti náboženství, víry, jak vnímají Boha. Nad tím, co se dozvíme ještě nyní kroutím hlavou a reklama na zubní pastu by se před mým úsměvem od ucha k uchu mohla schovat.


Hloupost a na druhé straně hyenismus "lidí", kteří na hloupých vydělávají, je tak nehorázná, že bych všechny dotyčné zametla do jednoho pytle, jako listí a vystřelila daleko od planety Země, na velmi vzdálenou galaxii. Je skutečně neuvěřitelné, jak jsou někteří lidé lehce zmanipulovatelní. Jeden muž dokonce sám sebe označil, jako znovuzrozeného Ježíše a byl druhými velmi uctíván ...

Zpěvák Michael Jackson zmíňuje, že hudba je dle něj dar od Boha. Svým způsobem má pravdu.

Hlavní postava dokumentu svými otázkami vtipným způsobem dostává odpovídající do velmi prekérních situací, nad kterými se rozhodně pobavíte. U určitých momentků se až červenám, s některými pasážemi souhlasím, s jinými ne, ovšem vzhledem k obsahu a jeho "kulturního" přínosu bych přimhouřila očko. Vy si vytvořte vlastní názor.


Pěknou zábavu, aneb není víra, jako Víra.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama