- Mému národu českému > zde najdete klenoty naší Země

7. května 2017 v 19:15 | Lena |  - Mému drahému národu

Můj národe český! Přišel čas odhalit další závoj, na který desítky, stovky let sedal prach. Přišel čas ukázat krásu a poklady naší krásné české Země. Tedy, pro ty z Vás, kteří jste na "něco" zapomněli... Ostatní zde snad také naleznou něco hezkého pro sebe.


Nyní hovořím k vašim srdcím. Nezáleží na tom, jaký je věk vašeho těla. Odložte na chvíli stranou činnost, kterou vykonáváte, Pc hry, vypněte televizi s nudným seriálem, nebo filmy, kde teče krev, vykašlete se na prohlížení nahých nán, popřípadě pánů, kteří vystavují svá těla na internetu-ona zdegenerovaná individua v této konkrétní chvíli již nikoho nezajímají, jsou pouhou iluzí, která Vás odklání od skutečného života... Chcete spát, nebo žít??


Na této stránce jsem ukotvila odkazy, které Vás navedou na několik zajímavých a pěkných dokumentů, jejichž prostřednictvím se představují naše národní klenoty, ve formě procházky po krásných místech naší Země. Stojí za to!!


Nejprve pusťte: Některé části obsahu Vám "něco" sdělíOdkazy na národní klenoty:
Jsou krásné, až srdce zaplesá. V určitých dokumentech a jejich částech se ozve národní hrdost. Otázkou však zůstává: "Které nám ještě "patří" (?)
"Které z nich jsou dílem Čechů?" V této věci bychom museli nahlédnout směrem k pamětníkům. Některé z dokumentů představují krásu přírody, měst, architektury, jsou zde zahrnuty i památky, jež patřily/patří církvím. Sálají bohatstvím a blyštivou krásou. Běžný lid žil velmi skromně. Církve se často odvolávají na Ježíše, přestože on sám měl nosit prostý šat a hlásat proti bohatým. Každopádně, i tyto tzv. církevní památky je možno obdivovat. Neříkejte mi, že jste nikdy nebyli nahlédnout do kostela, nenavštívili jste arcibiskupský zámek Kroměříž a jeho přilehlé zahrady. I zde lze spatřit krásu, která byla uznána celým světem. Přenechme však na chvíli tyto záležitosti stranou a pojměme všechny následující dokumenty jednotně, jako pamětihodnost a poklad naší Země. Vzhledem k tomu, že u některých dokumentů je jako partner uvedena společnost Kaufland, odkaz jsem ponechala prázdný. Až bude partnerem nějaká česká společnost, dejte mi vědět! Odkaz na dokument zde s radostí umístím.


Krajinou domova - Jeseníky

Kutná Hora

Sloup Nejsvětější Trojice Olomouc

Chráněná území Moravskoslezského kraje

Kroměříž

Zde měl být Karlštejn - k "partnerství" se opět hlásí Kaufland

Český Krumlov

Velká Morava - kolébka našich dějin > partner pořadu Kaufland

Lednicko - valtický areál

Ostrava - Ocelové srdce, partnerem dokumentu je Kaufland

Praha - rozmanitost v jednotě

Zelená hora - Poutní kostel Jana Nepomuckého

Pražský hrad - krok za krokem

Velké Losiny - nezdolná papírna > partner Kaufland

Třebíč

Litomyšl

Holašovice - odkaz středověku

Telč - jezerní růže 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama