- Svoboda farmářů - čeští farmáři, inspirujte se + můj návrh

4. března 2017 v 15:15 | Lena |  - Nový Věk osobně
Být farmářem a pěstovat čerstvé plody je svobodnou volbou a výběrem každého, kdo se rozhodne svou nohou vkročit do světa obhospodařování půdy. Pokud chce farmář vydělat na své práci, naskýtá se několik možností. Je nutno uvážit, zda se mu vyplatí dovážet plody své práce do maloobchodních sítí, nebo tuto obejít a nabízet své zboží za nižší, tudíž atraktivnější cenu, jiným způsobem.

Kupříkladu tito farmáři ze Skotska, jež nemají zájem prodávat své produkty v maloobchodě, se rozhodli na patřičném prostoru umístit automaty k prodeji zeleniny, ovoce, místních brambor a domácích vajec. Automaty k obsluze nepotřebují asistenci, čili farmáři se tak mohou věnovat své činnosti. Dle informací, již den poté, co byl uveden v činnost první automat, byl kupujícími téměř vyprázdněn.

V současnosti mají farmáři těchto automatů nainstalováno několik. Je možno zde zakoupit výše zmíněné produkty. Všechny jsou výhradně z domácí pěstby, bez použití chemie, což je rozhodně lákadlem. Automaty jsou instalovány zejména na silnicích v okruhu 20ti kilometrů od farmy.
Stejný projekt, který otevřeli ve Skotsku jsem v minulosti pro určité kraje navrhovala i u nás. Samozřejmě s přihlédnutím k našim podmínkám.

I na domácí české půdě se svět v tomto ohledu stává svobodnějším. My kupříkladu jezdíme do soukromého sadu na jablíčka, která si sami sbíráme, nebo k automatu, jež nabízí domácí mléko. A určitě bych volila nákup některých potravin v automatu, kde jsou nabízeny produkty domácího charakteru, jako ve Skotsku. Pokud znáte podobný projekt s automaty u nás, rozhodně mi napište. S díky se loučí Lena.


Zachraňme česká jablka > ♪♫♪
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama