- Nový projekt: Hlášení šikany na školách - anonymně !

27. března 2017 v 18:58 | Lena |  - Mé občanské kung - fu
Pro žáky i rodiče
Jsi žákem? Dochází ve Tvé třídě, okolí k šikaně? Jsi Ty sám terčem šikanování? Pak zpozorni!


Nyní máš NOVĚ možnost toto nepatřičné chování nahlásit anonymním způsobem. Je zde k dispozici nový systém i mobilní aplikace, které jsou dány k dispozici a postupně budou vsazovány do všech školských systémů. Pokud ve Tvé škole jsi-li žák, či jsi rodičem školou povinného dítěte, ještě tento není funkční, informujte patřičné osoby - ředitele školy o možnosti instalace.


Studenti brněnského gymnázia spustili online projekt "Nenech to být". Žáci můžou přes jednoduchý webový formulář nahlásit, pokud jsou svědky šikany ve třídě. Autoři projektu Jan Sláma a David Špunar tento v pondělí představili společně s ministryní školství Kateřinou Valachovou, která nad ním převzala záštitu.

Šikana je vážný prohřešek, jež může poškodit dítě, osobu, která tímto způsobem trpí a následky si může nést po velmi dlouhou dobu.

Nebuďte lhostejní a zapojte se!

A ještě něco. Někdo tvrdí, že šikana byla, je a bude. Já s tímto nesouhlasím. Šikana byla, je, ale ? .... Jak víte, že bude? Nevíte, tak to prosím netvrďte !!
A dále: Ještě lepším řešením odporu šikany je ... Ovšem k tomuto kroku lidé prozatím nejsou připraveni. Nebude však dlouho trvat a probudí se.


Lena - aktivní zastánkyně Práv a Svobod


Více > ♪♫♪
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama