- Vánoční kapr > etika, tradice, stres, chov, bolest, prodejce, zákazník

22. prosince 2016 v 9:41 | Lena |  - Zajímavosti
Kapřík k českým Vánocům neodmyslitelně patří. A tak rozhodně nebude od věci, pokud dnes na stránky zařadím zajímavosti z jeho života a všeho, co souvisí s jeho cestou, než se dostane na Štědrovečerní stůl.


Rybářství má v České republice silné kořeny. A tak v soupisu mimo jiné naleznete i etické aspekty, které jsou s tímto tématem spojeny. Pro určení životní pohody ryb je zásadní předpoklad, že tyto vnímají bolest a veškeré aktivity, jimiž si, než se dostanou ke konečnému zákazníkovi projdou, v nich zanechávají silný stres, jehož energie se poté ukládá do celého těla a masa, které je následně pozřeno. Člověk také nyní stojí před úkolem, zajistit Nový způsob, jak vzít zvířeti život způsobem, kdy nebude trpět.


Vybraný obsah diplomové práce ve zkratce:
Vánoční kapr v souvislostech, kapr v českých zemích, symbol a tradice vánočního kapra, chov, rozmnožování, výlov, zacházení, hmotnostní třídy, prodej, voda, manipulace, přeprava, hustota obsádky, braní života, etické aspekty spojené s chovem, stres, welfare ryb, povědomí prodejců i zákazníků o chovu kaprů a etických aspektech s ním spojených, rozhovory.


K obsahu se dostanete skrze tuto stránku. Kde? Hledejte, je to jednoduché.
Další téma:
Ryby jsou emocionální > ♪♫♪
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama