- Charlie Hebdo uráží tragicky zesnulé Alexandrovce - Co to má být?

29. prosince 2016 v 20:58 | Lena |  - Mé občanské kung - fu
O chlapcích slavných Alexandrovců jsem již mnoho slyšela a stále mi bylo doporučováno navštívit jejich představení. Když jsem si řekla, že by nemuselo být od věci podívat se na ty hochy naživo, jelikož má jít o velmi působivý zážitek a rozhodli jsme se, že v roce 2017 si tedy konečně zajedeme na jejich vystoupení, zřítili se tito s letadlem a jejich životy uhasly pod hladinou hluboké vody.
Francouzský satiristický? časopis Charlie Hebdo si nenechal ujít příležitost a měl tuto nešťastnou událost okamžitě zpracovat v podobě různých narážek a kresbiček, jak bývá jejich zvykem. Tentokrát měl ovšem kreslíř-redaktor zajít příliš daleko, a členy této skupiny nebývale nepochopitelným způsobem urazit, nebo snad až ponížit. Způsob, jakým se autor kreseb "vysmívá" samotným členům a ostatním, kteří v onu nešťastnou chvíli byli na palubě letadla, řítícího se do vody, má být až zhýralý. Toto má být satira!?


Časopis jsem neměla v ruce, tudíž nemohu potvrdit, co konkrétně bylo na kresbách uvedeno, ovšem vzhledem k tomu, že onen případ byl dnes medializován i u nás v Čr, pokládám výše zmíněné, jako velmi pravděpodobné.

► Můj názor? Pokud Charlie skutečně překročil hranici způsobnosti, pak pochopitelně beru jako naprosto přirozené a zcela samozřejmé, že dotyčný, jež toto spáchal bude okamžitě propuštěn, popřípadě k tomu obdrží rozhodnutí o zaplacení finanční pokuty + povinnost veřejné omluvy. U samotného vedení časopisu, které uvedení něčeho takového do oběhu schválilo očekávám stejný postih. Všichni také dostanou pěkných "pár" holí na záda... Od občanů Francie, kteří časopis a tyto zprávy, kresby četli. Aby si někdo něco takového nechal líbit, neexistuje. (mají-li občané v sobě alespoň trochu hrdosti. Ovšem, čtou-li takovýto časopis, že...) A co vláda samotné Francie?? Ponechá něco takového bez povšimnutí? To snad ne! Zde musí jít stranou politika a případné sympatie, či nesympatie prosím. Jsme snad ještě lidé, ne?

Dále - president Putin má páky na to, aby v tomto případě zasáhl. Mezi vtipem a zhýralostí je podstatný rozdíl, a pokud jsou skutečně značně překročeny hranice, jde o přirozenou reakci nějakým způsobem konat. Jen tak někdo si přeci něco takového nemůže dovolit. Navíc si tak žádá prostá lidskost, bránit čest občanů své země. (zaslouží-li si ji, ví nejlépe sám, ale předpokládám, že ano!)
Tolik pro dnešek, loučím se.

S upřímnými pozdravy Lena


Článek + údajné kresby vybrané ze zmíněného časopisu > ♪♫♪ 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama