- Alergie > léčba + test potravní alergie

20. října 2016 v 0:44 | Lena |  - Samoléčba
Alergie je dle mých osobních poznatků mimo jiné způsobena i stresovým faktorem, tím, jak myslíme, žijeme a samozřejmě také nadbytečným užíváním chemie. Před obsahem následujícího článku Vám zde vkládám tip, jehož realizace dokáže zmírnit, či zcela rozpustit projevy alergií.

DETOXIKUJTE si játra-žlučník. Tyto orgány mají dle mého cítění velký vliv na odstraňování toxinů a nežádoucích látek z těla. Pokud jsou zahlceny energetickými blokádami, neprůchodné kvůli různým typům usazenin, nevhodně zvolenou potravou, nebo také proděláním žloutenky, pak hůře pracují a toxiny se tak usazují v těle. Což je nežádoucí. Mi detoxikace a pročištění také napomohly a osobám, kterým jsem toto doporučila také. Některé postupy je možno nalézt > ♪♫♪. Choďte často do přírody, kde je čerstvý vzduch. I nečisté ovzduší má velký vliv na funkci jater. A pamatujte. Vaše zdraví je ve VAŠICH rukou! ANEB - léčbou není trvalé užívání něčeho, na čem jsme pak závislí, ale změna stavu a obnovení samoregulačních procesů v těle. ! Lena


A článek autora, kde jsou také zajímavé tipy: Alergie je vlastně nepřiměřenou reakcí imunitního systému našeho organizmu na nějakou látku, která je jinak naprosto neškodná. Imunitní systém je naším obranným mechanismem, který nám umožňuje bojovat s infekcemi. Potom, co cizí částici - vetřelce pozná, aktivuje bílé krvinky, které s ním bojují. Někdy se ale imunitní systém zmýlí a identifikuje jako vetřelce zcela neškodnou látku a reakce bílých krvinek pak způsobí více škody než napadený vetřelec. Alergické reakce jsou tedy chorobami. Mezi nejběžnější alergické projevy patří ucpání nosních dutin, kašel, sípot, svědění, vyrážky, bolest hlavy a únava.

Látky vyvolávající alergické reakce známe pod pojmem alergeny. Alergickou reakci může teoreticky vyvolat každá látka, ale k nejobvyklejším patří prach, pyl, některé kovy, některé složky kosmetických přípravků, lanolin, zvířecí chlupy, roztoči, plísně, hmyzí jed, některé léky (penicilin, aspirin), některé potravinářské přísady (kyselina benzoová) a chemikálie obsažené v mýdlech a pracích prostředcích.

Na plísně je alergických mnoho lidí. Plísně jsou vlastně nepatrné živé organizmy, které přežívají téměř všude. I tam, kde by se jiná forma života neudržela. V bytě se často vyskytují na tmavých a vlhkých místech, například pod výlevkou nebo v chladničce. Mohou existovat i volně ve vzduchu, na zemi, v odumřelém listí a jiných organických materiálech. Ne všechny plísně jsou škodlivé, některé jsou naopak prospěšné. Pomáhají při výrobě sýra, kompostování nebo hnojení. Pomocí plísní se vyrábí i penicilin.
Spóry plísní se často přenášejí vzduchem. Pokud je stále teplo, plísně se ve vzduchu vyskytují celý rok. Alergickou reakci může vyprovokovat sekání trávy, sklizeň obilí nebo jen procházka vysokou trávou. Alergiemi často trpí i lidé, kteří se zabývají opravováním starého nábytku.

Alergické reakce mohou vyvolat i potraviny. Nejčastěji pak čokoláda, mléčné výrobky, vejce, mořští živočichové, jahody a pšenice. Některá alergická reakce na jídlo se dostaví vzápětí po snědení jednoho sousta. Snadno je tedy rozlišíme a pro příště je můžeme vyřadit z jídelníčku. Pokud je ale reakce opožděná, potravinu pak často vystopujeme jen velice těžko. / pozn. Lena - je možno je získat na základě rozborů u kvalitního imunologa, nebo kvalitního diagnostika, který pracuje s přístrojem Salvia apd. / Projevem alergie může být i dráždivý kašel nebo škrábání v krku.
Příčinu alergie nikdo nezná; faktem pouze je, že se objevuje stále více a více. Pravděpodobné je, že děti, které nebyly kojeny, jsou k rozvoji alergie náchylnější. Ke zhoršení stavu také přispívá stres a zlost, a to hlavně v tom případě, pokud správně nefunguje imunitní systém.

Test potravní alergie
Podezřelou potravinu by Vám měl pomoci odhalit tento test, stačí si po požití oné potraviny změřit tep. Připravte si hodinky s vteřinovou ručičkou a na několik minut se uvolněte. Až budete mít pocit, že jste již zcela zrelaxován, změřte si pulz na zápěstí. Měl byste mít přibližně 52 až 70 tepů za minutu. Po tomto změření snězte jídlo, na které se testujete, počkejte patnáct až dvacet minut a změřte se znovu. Pokud máte pulz vyšší o více než deset tepů, vyřaďte toto jídlo na jeden měsíc z jídelníčku a potom test opakujte.
Pro tento test je nejlépe použít čistou formu podezřelé potraviny. Pokud chcete například zjistit, zda nejste alergičtí na pšenici, použijte raději celé pšeničné vločky, než pšeničný chléb. Teprve pak si můžete být opravdu jisti, že Vaši alergickou reakci způsobuje skutečně pšenice a ne nějaká další přísada.

Živiny doporučené při alergii

Vápník je potřebný při snižování stresu. Užívejte 1500-2000 mg denně, nejlépe v chelátové formě.
Hořčík je nutný pro rovnováhu s hladinou vápníku. Užívejte jej 750 mg denně.
Komplex enzymů nebo pankreatin je vhodný pro lepší trávení. Užívejte dle návodu.
Syrové výtažky z nadledvinek, sleziny a brzlíku jsou vhodné ke stimulaci funkce imunitního systému. Užívejte 500 mg dvakrát denně.
B-komplex je potřebný pro správné trávení a funkci nervové soustavy. Užívejte 100 mg denně. Pokud jej užíváte injekčně, čiňte to pod lékařským dohledem.
Kyselina pantotenová je antistresový vitamín. Užívejte ve formě pastilek nebo v podjazykové formě 100 mg třikrát denně.
Vitamín B12 je vhodný pro správné vstřebávání živin. Užívejte ve formě pastilek nebo v podjazykové formě 300 mcg třikrát denně.
Vitamín C s bioflavonoidy chrání organizmus před alergeny a zmírňuje zánětlivé reakce. Užívejte jej 5000 až 20000 v dělených dávkách.
Přírodní komplex karotenoidů blokuje volné radikály a stimuluje funkci imunitního systému. Užívejte dle návodu.
Quercetin zvyšuje imunitu a oslabuje reakce na určité poživatiny, pyly a další alergeny. Užívejte 500 mg dvakrát denně.
Bromelain podporuje vstřebávání quercetinu. Užívejte 100 mg dvakrát denně.
Acidophilus podporuje zdravou střevní mikroflóru. Užívejte dle návodu, nejlépe preparáty bez obsahu mléka, nalačno.
Koenzym Q10 podporuje okysličování buněk a funkci imunitního systému. Užívejte 100 mg denně.
Komplex volných aminokyselin snadno a rychle doplňuje bílkoviny. Užívejte dle návodu.
Germanium podporuje imunitní systém. Užívejte 60 mg denně.
Glukosamin sulfát je důležitý pro regulaci sekrece hlenu v dýchacích cestách. Užívejte dle návodu.
L-cystein a L-tyrosin podporují zotavování po chorobách dýchací soustavy. Prospěšný při alergiích a stresu. Užívejte 500 mg denně nalačno. Nezapíjejte mlékem.
Mangan je důležitou složkou mnoha enzymatických systémů organismu. Užívejte 4 mg denně po dobu tří měsíců, nejlépe v chelátové formě. Neberte spolu s vápníkem.
Multivitamín a minerál s vyváženými složkami užívejte dle návodu.
Draslík je nezbytný pro funkci nadledvinek. Užívejte 99 mg denně v chelátové formě.
Proteolytické enzymy podporují trávení a ničí volné radikály. Užívejte dle návodu nalačno, nepodávejte dětem.
Vitamín A je spolu s následujícími dvěma složkami nezbytný pro správnou funkci imunitního systému. Užívejte 10000 IU denně.
Vitamínu E užívejte 600 IU denně.
Zinku užívejte 50 mg denně.
Vitamín D je nezbytný pro metabolizmus vápníku. Užívejte jej 600 IU denně.

Byliny
 • Kořen vodilky napomáhá vstřebávání živin. Neužívejte ji ale vnitřně déle než týden a v těhotenství vůbec.
 • Dále jsou v případě alergie prospěšné lopuch, smetanka a echinacea.
 • Od příznaků alergie pomáhá yerba maté; dvě až tři čajové lžičky spařte půl litrem vody a vypijte nalačno.
Doporučeni
 • Potraviny střídejte, žádnou nezařazujte do jídelníčku častěji než každý čtvrtý den.
 • Následujícím poživatinám se vyhněte do té doby, než si ověříte, že na ně opravdu nejste alergičtí: banány, hovězí maso, kofein, čokoláda, citrusy, kukuřice, mléčné výrobky, vejce, oves, ústřice, podzemnice olejná, hodně zpracované potraviny, losos, jahody, rajčata, pšeničné výrobky a bílá rýže. Po jejich opětovném zařazení do jídelníčku se pozorně sledujte. Pokud se objeví nadýmání, plynatost, bolest hlavy, podráždění žaludku, zvýšený tep nebo průjem, vylučte je z jídelníčku na dalších šedesát dní a pokud se to i po té době bude opakovat, vylučte je úplně.
 • Vyhýbejte se potravinářským výrobkům, které obsahují umělá barviva. Na ně je alergické mnoho lidí. Další rizikové přísady jsou vanilin, benzyldehyd, eucayptol, glutamát sodný a benzoáty. Pečlivě kontrolujte při nákupu potravin jejich složení na obalu.
 • Pokud je to možné, používejte antialergické doplňky.
 • Místnosti svého bytu udržujte čisté a bez prachu.
 • Nekuřte a vyhýbejte se i pasivnímu kouření.
 • Do tří hodin od posledního jídla neužívejte aspirin.
 • V domácnosti užívejte čističe vzduchu
-

Závěrem zde vložím skutečný příběh chlapce, který se z alergie vyléčil změnou prostředí > ♪♫♪Článek je ponechán bez stylistických úprav. Pokud se rozhodnete absolvovat v něm zmiňované praktiky, nejprve se poraďte z kvalitním lékařem.
Autor využívá moudrost orientální medicíny, kterou se snaží skloubit s nejnovějšími vědeckými poznatky o výživě podle krevních skupin. To vše aplikuje do současných podmínek. Může být výživa i naším lékem? Jděte na ABC výživy http://abcvyzivy.cz a zjistěte to!
Tento článek je možno VOLNĚ publikovat, tisknout, kopírovat či jinak distribuovat. Podmínkou je vložení odkazu -> ABC výživy http://abcvyzivy.cz váš průvodce a rádce pro zdraví-
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama