- Pro unavené životem + něco z mé praxe

31. srpna 2016 v 0:44 | Lena |  - Krůčky ke štěstí
Všichni jsme čas od času unaveni a ani ne tak ve fyzickém smyslu. Přesto si však připadáme, jako by nám už žádné síly nezbývaly. Máme chuť nade vším mávnout rukou a otočit se ke světu zády. Ale to není žádné východisko. Jelikož tím bychom se jistým způsobem obrátili i zády k sobě. Zhluboka se nadechněte, přečtěte si následující pohled na únavu, a pak jednejte dle svého uvážení.

Svět v němž žijeme je někdy velmi vyčerpávající. Nevděčný. Unavení jste už jen z toho, že v něm žijete. Jste unavení, protože příliš milujete, příliš se staráte, příliš dáváte tomuto světu, který Vám nic neposkytuje náhradou. Jste unaveni nejistotou. Jste unaveni šedivými všedními dny.

Bývaly doby, kdy jste byli plni světlých nadějí, váš optimismus přebíjel cynismus, byli jste ochotni znovu a znovu dávat. Zlomené srdce, něčí nesplněný slib, plány které nevyšly, to vše Vás postupně vrátilo z nebe zpátky na zem. Svět k Vám nebyl vždy laskavý a mnohdy jste více ztratili, než získali. Nyní už Vám opravdu nezbývá téměř žádný elán, špetka nadšení, aby jste se o něco pokusili znovu. Je to pochopitelné.


Po dosažení určitého věku někdy nejste nic jiného, než armáda zlomených srdcí a duší, které zoufale touží po harmonii. Rádi byste víc, ale jste příliš unaveni, než abyste o to žádali. Nelíbí se Vám, kde se nalézáte, ale jste příliš ustrašeni, než abyste se do něčeho pouštěli znovu od začátku. Museli byste riskovat a bojíte se, že byste mohli spatřit, jak se vše kolem Vás rozpadá. Nejste si ani zdaleka jisti, kolikrát ještě dokážete znovu začít.

Dalším faktem je, že jste unaveni i jeden druhým. Nechcete si navlékat masku, ale být naivním hlupáčkem se Vám také nelíbí. Musíte? Hrát role, které se Vám nezamlouvají a přetvařovat se, protože si nejste jisti svou volbou (?).
Víme, jak těžké je pokračovat v nějaké činnosti nebo začínat s novými a novými pokusy, když duševní síly jsou úplně na dně. A někdejší hýčkané optimistické ideály se dnes zdají beznadějně hloupé. Ale jste-li už opravdu tak blízko tomu, abyste všechno vzdali, udělejte ještě jeden pokus, věnujte mu všechny síly.

Život nám dává mnohem více radosti, než si vůbec dokážeme představit. Jsme schopni dávat ještě více lásky, ještě více naděje a ještě více vášně, než dáváme teď. Rádi bychom viděli okamžité výsledky a vzdáváme se, když se žádný efekt nedostavuje. Cítíme zklamání, protože odezva není žádná - a zanecháme pokusů.

Pochopte, že nikdo nemůže být každý den plný nadšení. Všem nám někdy dojde dech. Všichni jsme unavení. A ti, kdož tvrdí, že ne, lžou. Skutečnost, že teď nemáte sílu a jste životem unaveni, zdaleka neznamená, že stojíte na místě. Každý člověk, který Vás kdy v životě naplnil nadšením, utrpěl minimálně jednou porážku na své cestě k cíli. Přesto mu to nezabránilo za ním jít. A dosáhnout ho. Nevzdávejte nic, co děláte, ať je to věc rutiny, nebo realizace nějakých grandiózních plánů.

Když cítíte únavu, zpomalte. Pohybujte se klidně a beze spěchu. Ale nezastavujte se. Jste unaveni ze zcela objektivních příčin. Jste unaveni, protože mnohé měníte a děláte. Jste unaveni, protože rostete. A jednou ve Vás tento růst probudí nadšení. Současné energie jsou změnám příznivě nakloněny. Nevzdávejte se. Život není prohra.

► K soupisu, jež mi byl zaslán doplním malou osobní zkušenost, která do kruhu jeho slov hezky zapadne a určitým způsobem doplní jeho obsah:

"Pokud se nám v životě opakují stejné situace, které se zdají býti překážkou, jde o znamení, že máme rozpustit blok, který nám brání v naší cestě. Tedy - jde o životní lekci, kdy se máme naučit najít a zvládnout její řešení. Její pochopení a zvládnutí může trvat měsíce, ale i léta. A ne vždy máme po svém boku moudrého "lidského přítele", který nám toto vysvětlí. Já jsem člověka, který se v těchto oblastech orientuje po svém boku neměla.
Pokud se nám podaří vyřešit tuto překážku, prorazit, pocítíme velikou úlevu. Jelikož blok byl rozpuštěn v prostoru, náš osud dostal více svobody a my se stali opět Většími. Většími proto, jelikož jsme na schodech našeho života postoupili o krok výše, směrem k vrcholu, kde nás jednou uvítá naše zcela svobodné a volné Já."

Jak poznáme, že jsme tuto "zkoušku" skutečně zvládli? Tento typ překážky se nám již nebude opakovat, a pokud se přeci jen objeví, pak ne v takové síle. >
Během svého života jsem takovýchto zkoušek zvládla více než dost. Po zdárném vyřešení se již problémy/zkoušky v dané oblasti neobjevily. U jedné záležitosti se však stalo, že se objevil stejný "problém". Kdysi pro mne byl problémem, v této chvíli jsem však již věděla, jak jej řešit, čili byl jednoduchou záležitostí. Objevení se této "překážky" beru z části tak, že "někdo nahoře" mne prověřil. Prověřil, zdali jsem "hodna" být svobodnější...
Tuto záležitost lze také brát jako chybný program. Pokud nahlédneme pod povrch, pochopíme jeho pravidla a chyby v něm odstraníme, za nějaký čas dojde k tomu, že tato odstraněná chyba se někde může opět objevit v podobě malého informačního výkřičníku, který "říká": "Ještě jsem zde." Vy ho však již snadno odstraníte, jelikož jeho silná pozice byla oslabena tím, že Vy jste se stali silnějšími. Sotva se ho dotknete, praskne jako bublina a je natrvalo odstraněn. Chyba je vymazána.
Od té doby mi tento typ konkrétního problému již nikdy nezkřížil cestu a hluboce uvnitř cítím, že jsem onu konkrétní "zkoušku" ustála a složila svůj úkol za 1.

Snad tato má zkušenost někomu pomůže.

Nyní, pri psaní mi přišlo na mysl malé moudro, které také vyvěrá z mého života a podělím se o ně s Vámi:
"Na konci tunelu je VŽDY Světlo. Kolem sebe však často máme lidí, kteří své ponuré myšlenky a životní nezdary chtějí přehodit na nás. Pro onen temný balast toto Světlo někdy nevidíme. Je pouze na nás, jak se k tomu postavíme. Každý v sobě máme vlastní Světlo, svůj Zdroj, a pokud jej během života dokážeme plně rozzářit, temno ostatních nepustí k sobě, nebo jej v mžiku rozpustí. A my poté kráčíme svou cestou života Svobodní. Je to úžasný pocit."


Pěkné dny prožívané ve větší Svobodě přeje Lena

A nedejte se. Tma se snaží namluvit Vám, že jste malí... NENÍ to pravda.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama