- Nejzajímavější zákony na světě

10. srpna 2016 v 0:44 | Lena |  - Zajímavosti

► Žádné úšklebky v blízkosti psa.
V americké Oklahomě můžete dostat pokutu, nebo být dokonce zatčen a uvězněn, pokud budete dělat ošklivé obličeje v blízkosti vašeho psa.


► Žvýkačky jsou v Singapuru nezákonné.
Od roku 1992 jsou žvýkačky v Singapuru zcela zakázané. Je zde dokonce i zakázán jejich dovoz, takže si zde tuto pochutinu nemůžete ani koupit. Pokud by snad někdo nějakou žvýkačku získal a vyplivl ji na ulici, dostal by pokutu 500 USD.


► V Utahu jsou zakázané svatby mezi bratranci a sestřenicemi.
Svého bratrance si můžete vzít pouze v případě, že oba snoubenci dosáhli věku nad 65 let. Do té doby mají všichni bratranci a sestřenice smůlu.

► Umřít v Parlamentu je v Anglii nepřípustné.
Ve Velké Británii je zakázáno umírat v parlamentu, protože význam této budovy má údajně stejnou váhu, jako královský palác. Autorem tohoto podivného zákona Staré Anglie je Nigel Cawthorne. Pokud se tedy čistou náhodou stane, že se někomu nechtěně zadaří, dejme tomu skonat na infarkt, bude patrně potrestán im memoriam.

► V Japonsku je zakázána nadváha.
Ačkoliv je Japonsko zemí, která světu přinesla tradici starobylé hry sumo, nesmíte být tlustí. Podle "Metabo zákona" nesmí mít muži ve věku 40 let v pase více než 32 palců a ženy více než 36 palců.

► Na Filipínách a ve Vatikánu je zakázán rozvod.
Zatímco ve Vatikánu je rozvod přeci jen možný, pokud je důvod opravdu vážný, na Filipinách je pro každého místního občana přísně zakázán.

► Podivný zákon z Minnesoty.
V Minnesotě (USA) je v rozporu se zákonem, pokud visí na stejné šňůře dámské a mužské spodní prádlo.

► Ženy v Saúdské Arábii nesmí řídit.
Saúdská Arábie je jedinou zemí na světě, kde je pro každou ženu nezákonné řídit auto.

► Výměna žárovek v Austrálii.
V australském státě Victoria je výměna obyčejných žárovek značně komplikovaná. Vyměnit ji totiž může pouze kvalifikovaný elektrikář.

► Sňatky s dětmi v Saúdské Arábii.
V Saúdské Arábii neexistuje minimální věková hranice pro manželství. V roce 2008 odmítl saúdský soud rozvést manželství 8 leté dívky a jejího 58 letého manžela.

► Nezapomeňte na narozeniny.
Pokud se někdy rozhodnete trvale žít v polynésijské Samoi, měli by jste vědět, že se zde nevyplácí zapomínat na narozeniny svých bližních. Tento "prohřešek" je zde totiž pokládán za kriminální čin.

► Kanadští vlastenci.
Pokud jste někdy poslouchali kanadské rádio, možná jste si všimli, že se v něm poměrně často objevují kanadské songy. V Kanadě totiž existuje zákon, podle kterého musí být každá pátá písnička z domácí produkce. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama