- Jak si odpustit > jednoduchá metoda

12. srpna 2016 v 0:44 | Lena |  - Krůčky ke štěstí
Vyzkoušejte si funkční techniku psychologické sebeanalýzy. Přináší dvojí výhodu: Díky ní se velmi rychle zbavíte nejobtížnějších podvědomých chronických svalových stahů, zároveň se Vám názorně ukáže, s čím jste u sebe nejméně spokojeni. Technika je jednoduchá. Držte se pokynů a vše provádějte vědomě. Důležité: myslete to zcela upřímně a buďte k sobě upřímní.

Fáze první - uvolněte se. Začíná se vleže na posleli, ve chvíli, kdy nabudete pocitu, že vaše tělo je krásně uvolněno. Uvidíte, že svalové stahy se s naším tělem tak sžily, že nás neopouštějí ani v pohodlí lůžka. Položte se tedy co nejpohodlněji a začněte si opakovat kouzelnou větu:
"Odpouštím si" ... ... Místo teček vyslovujte vše, co Vás v této chvíli napadne, dle zásady proudu volných myšlenek. Je třeba poznamenat, že tento proces je velmi osobní záležitost. Budou Vás napadat slova a věci, které by jste nechtěli sdílet s nikým. Může se Vám zdát, že jsou zmatená, pokračujte však a nechte vaši mysl volně proudit.
Mluvte v krátkých větách a dlouhých odstavcích - střídejte to, nasaďte volné tempo tvůrce, kterého zaplavila inspirace. Říkejte tedy vše, co Vám přijde do hlavy, dokud se nedočkáte uvědomění. Dojdete k němu velmi snadno: v momentě, kdy se vaše podvědomí dotkne "kritického bodu", okamžitě ucítíte uvolnění v určité skupině svalů. Zmizí napětí, dříve zcela podvědomé.


Fáze druhá: Zkuste pracovat s vlastním odrazem v zrcadle. Stůjte u zrcadla a vyslovte jakoukoli hloupost, která Vám přijde na mysl, kterou by jste běžně nikdy nevyslovili, které sami nevěříte. Například: "Odpouštím si, že mám velký nos, vlasy více ustřiženy více, než jsem chtěla, boláček na čele, nohy do O... Hovořte tak dlouho, dokud Vás něco napadá, během tohoto procesu můžete pocítit uvolnění v některé části svalstva, či části těla. Ucítíte, jak se "něco" uvolňuje, odpadá. Tak dlouho, dokud to někde neklapne. Jak něco může v zrcadle klapnout? Sledujte v něm svůj obraz. Pojednou si začnete všímat, že vaše ustrnulá, v některých částech možná křečovitá tvář se osvobodila a před Vámi stojí člověk s uvolněnými sympatickými rysy, člověk hezký, milý, který se Vám libí. Jste to Vy! Ale bez tvrdého staženého cítění a výrazu. Ve tváři se totiž ve chvíli, kdy si odpouštíte uvolňují stažené orgány, které jsou uvnitř Vás, do kterých se uložily bloky. Stav orgánů se dle čínské medicíny odráží v našem obličeji a já mám stejné zkušenosti.

Třetí, závěrečná část: Zapojte tuto techniku, až půjdete po ulici, budete si prohlížet lidi v davu a dívat se na všechny strany.
Neopomeňte hlavní pravidla: Vypnout Cenzora-rozum, to, co Vás brzdí. Pronášejte (pro sebe, v tichosti) i nesmysly, záměrně překrucující skutečnost. Vyslovujte jakkoli dlouhé odstavce a střídejte je s krátkými větami, dokud se nedopracujete k uvědomění. Já bych si opravdu nikdy nepomyslela, že své svalové stahy uvolním větami: "Odpouštím si, že nejedu v tomto autě; že mám tak těkavý zrak… V tomto se totiž ukrývá to hlavní, v této psychologické technice: nikdy si nedovolíme myslet, ani jen skromně předpokládat, že nás zajímají určité věci a jsme si jisti, že bychom jich nikdy nelitovali, protože se to "k nám nehodí", protože přeci "nejsme takoví". Kdo jiný kromě mých vlastních svalových stahů (které se s úlevou uvolňují při pronesení správné věty) by mě dokázal přesvědčit, že mne (MNE) zajímá nějaké auto, ve kterém nesedím? Ne. Má osobnost mi zkrátka nedovolí pro takové hlouposti "trpět". Ovšem naše osobnost se neskládá jenom z jistoty "Chytrá-hezká-hodná". A trpí docela potichu… Někdy je třeba se trochu popostrčit. Cvičení je skvělým nástrojem.
A co mi ještě udělalo radost a o co se chci s Vámi podělit: zbavila jsem se strachu dívat se přímo a otevřeně do tváří procházejících lidí. Styděla jsem se. Ale není proč! Jakmile jsem si při míjení pěkného mladíka (už ze zvyku jsem se dívalla jinam) řekla (samozřejmě ne nahlas): "Odpouštím si, že se bojím na lidi dívat zpříma a otevřeně" (a mé vnitřní Já opět tvrdilo, že já se přeci nebojím ), vyměnili jsme si s ním jen lehký, elegantní pohled a úsměv, v němž možná bylo i trochu nevinného flirtu …

Zasláno @
Podívejte se, jak jste krásní > ♪♫♪

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama