- Nový OBJEV, který zachrání lidstvo i včely > ZAJÍMAVÉ

26. srpna 2016 v 0:44 | Lena |  - Zajímavosti

Nervové sítě prainternetu v přírodě, pohled na vznik Eboly a další

Jsem nesmírně ráda, že na svých stránkách mohu představit prezentaci, řekněme, nových poznatků předního světového mykologa Paula Stametse, který pozorováním přírody objevil nové, krásné a zajímavé věci.
Jednou z nich je kupříkladu přítomnost externí nervové sítě prapřírodního internetu, který řídí ekosystém pomocí biomolekulární komunikace. Je možno podotknout, že v podstatě na stejné bázi fungujeme i ►my◄.
Z jednoho druhu choroše, jehož využití má tisíciletou tradici a s nímž ve své době léčil záněty už Hippokratés, byla v 60. letech n.století získána první antivirotika. Tyto druhy hub jsou nazývány elixíry dlouhověkosti.


Další poznatek, který stojí za pozornost: Včely, u kterých je v posledních letech zaznamenáno vymírají, potřebují k funkci svého imunitního systému látky, jež jsou obsaženy v konkrétních houbách. Včelstva proto také přirozeně vyhledávají vykotlané, rozkládající se stromy, ve kterých jsou houby přítomny. Lidé však takovéto stromy berou jako nevhodné, a jsou odstraňovány. V tomto případě je však narušována přirozená rovnováha přírody, jelikož vše je propojeno se vším a jedno navazuje na druhé. Včely jsou tak připraveny o důležitou látku, na které závisí jejich životy. Jelikož těchto látek je proto v přírodě poskrovnu, imunitní systém včel má na mále a tito sympatičtí tvorové se ocitají ve světě, kde na ně číhají různá nebezpečí takřka bez ochrany. Na objevu je možno stavět a pokusit se znovu uvést přírodní systém směrem k rovnováze, neboť na včelách a jejich opylování závisí vývin velké části přírodních produktů, kterými se my lidé i zvířata živíme. A řetězec "závislosti", neboli přímé vazby člověka na přírodních produktech v jejich mnoha formách je velice obsáhlý. Pokud by vymřely včely, bude to zlé i s námi lidmi.

V jednom úseku projevu Paul také kupříkladu vysvětluje pohled na vznik Eboly ...

Opravdu pěkné povídání, proložené vtipem i úctou k systému přírody. Rozhodně si jej prožijte! Některým, nebo mnohým z Vás může otevřít nové Brány, které zkracují cestičku k přírodě, tedy i k Vám samotným.


V současnosti je Paul ve svých zkoumáních jistě dále ...
Propolis - účinky, léčba > ♪♪♫
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama