- Duchovní příčiny ne-mocí - žlučník, játra

4. srpna 2016 v 0:44 | Lena |  - Zdraví A-Z

Než započnete se čtením, je NUTNÉ prostudovat > ♪♫♪

Obnova tkáně jater - hepatitida (zánět jater) - alkoholismus a toxikomanie - cirhóza jater, selhávání jater - rakovina jater, žlučových cest a žlučníku, hepatocelulární karcinom, hepatorenální syndrom - zvětšení jater (hepatomegalie) - zvýšený bilirubin v krvi, Gilbertův syndrom - zvýšený a nízký cholesterol - zánět žlučníku a žlučových cest (cholecystitida, cholangitida) - žlučové kameny (cholelitiáza) - žlučníková (biliární) kolika.

Játra bývají jako my - v mládí jsou měkká, poddajná, s pěknou růžovou barvou, posléze nám tuční, tvrdnou, tvrdošíjně odmítají a nereagují na jakoukoli léčbu a jsou temně zbarvená. Obvykle čím jsme starší, tím znavenější a hůře pracující máme játra. A není to vina jenom nevhodné stravy, alkoholu, kouření a smogu. Játra totiž duchovně ukazují kvalitu našeho vztahu ke světu a lidem. Svým zdravotním stavem zrcadlí, jak moudře dění kolem nás přijímáme i jak dovedeme tolerovat nedostatky druhých. Vypovídají, zda umíme ustoupit jinému názoru či plánu (ač ten náš je třeba blíže k pravdě), jak pokorně i soustavně naplňujeme před nás postavené úkoly a výzvy. Zdraví jater vyjadřuje míru správnosti i prospěšnosti komunikace člověka s okolím i kvalitu chápání jeho životních strastí.


Stav našeho žlučníku koresponduje s naší spokojeností. Vypovídá, s jakým klidem "stravujeme" neadekvátní chování ostatních lidí i bolestí plné dění ve světě. Máš nemocný žlučník? A umíš se správně postavit k odlišným názorům a hodnotám, nežli sám vyznáváš? Býváš plný lásky v okamžicích, kdy potkáváš zlo a na "vlastní kůži" zakoušíš neblahé důsledky jednání druhých - obvykle nejbližších příbuzných, spolupracovníků a přátel? Zdravý žlučník je nám dokladem, že život vnímáme pozitivně - jako příležitost, školu a cestu. Potížemi nám říká, že se často zbytečně rozčilujeme nebo se sžíráme uvnitř a nespokojenost "držíme" ve své duši.

Obnova tkáně jater:
Naše játra mají vzácnou vlastnost obnovy - jsou schopna znovu vybudovat svou strukturu a v nové tkáni obnovit její funkce. Provede-li se např. odstranění části jaterního laloku, po určité době dochází k dorůstání odstraněné jaterní tkáně. Játra si zregenerují, je-li šestina jejich buněk zdravá, i ty zbývající (samozřejmě vytvoříme-li jim k tomu podmínky kvalitní stravou, abstinencí i klidným životem). Lidská játra dokážou z mála vytvořit mnoho. I každý z nás má neustále možnost začít znova - líp se chovat a radostně žít. I právě teď můžeme zahodit své mylné názory, zlozvyky, přestat s okamžitou platností šířit jedovatá slova a jednání, jež nebezpečně ohrožuje dobré mezilidské vztahy. S důsledností a vnitřní sebekázní můžeme změnit celou svou osobnost k lepšímu. Výrazného zlepšení zdraví jater lze dosáhnout ukončením konzumace alkoholu a přísnou dietou (striktně omezující výrazné chutě a zavrhující oblíbená smažená a pečená jídla). Aby dietní (skoro až asketické) stravování nemuselo striktně pokračovat až do smrti, je nutno k němu přidat dietní (čili nesobecké a k potřebám a prospěšným přáním druhých vstřícné) jednání. Co z toho, dopřeješ-li tělu kvalitní stravu, ale zároveň ho budeš "otravovat" jedovatými řečmi i odsuzováním druhých a "spalovat" jeho zdraví silnou zlobou. Vyprané prádlo věšíš na šňůru čistýma rukama, rozhodně ho na ni nedáváš a kolíčky nepřipevňuješ, máš-li ruce špinavé od borůvek či od hlíny, kterou jsi chvíli předtím doplňoval do květináčů. Duchovně játra nejlépe povzbudíš kladnou změnou vlastních názorů, mírumilovným charakterem a přerovnáním životních hodnot (slovo "já" nahraď ve svém smýšlení výrazem "my" - již ne "můj" prospěch, nýbrž "náš" prospěch). Ač máš hodně práce a povinností, nezapomínej na sladkosti a příjemné stránky života. I když jsi během uplynulých let ztvrdl a znecitlivěl, je možné, abys v sobě opět objevil dětskou radost, upřímný úsměv, ničím nepodmiňované přátelství a vstřícnost (u malých dětí tak samozřejmou). Je škoda, že často zapomínáš na to dobré, co v sobě máš. Úkolů i střetů se světem sis už užil dost, teď si zazpívej a plně se soustřeď na radost.

Hepatitida (zánět jater):
Játra nejsou sídlem hněvu a primitivních emocí, nýbrž zásobárnou příjemného tepla a pomáhají člověku k správným rozhodnutím. A těm je právě zloba a unáhlenost největší překážkou. Játra duchovně nejvíce ničí rozčilování, závist, sobectví, dělení lidí na kamarády a "nepřátele", dále pomluvy a postavení se k věcem ze "špatné strany". Jestliže kolem sebe nevidíš dobro, může dojít ve Tvé chemické továrně k menšímu výbuchu, jímž je hepatitida. A nemusí to být výbuch poslední a také největší, jelikož Tvá játra mohou potkat ještě mnohem těžší onemocnění. Zánět jater může způsobit řada mikroorganismů (součet drobných vzpour proti přicházejícím změnám), jejich toxické poškození alkoholem nebo některými léky (dosažené štěstí není souhrou šťastných náhod, jak se bláhově domníváte, ale výsledkem trpělivého úsilí dotyčného) a někdy je součástí jiných, celý organismus zeslabujících onemocnění (základních
orgánů těla je pět a vše, co se v něm "šustne", se na této pětici odrazí). Ale nejběžnější je virová hepatitida - typu A, B, C, D a E.


Další část > ♪♫♪
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama