- Duchovní příčiny ne-mocí - trávicí soustava

1. srpna 2016 v 0:44 | Lena |  - Duchovní příčiny nemocí

Je NUTNO prostudovat si první soupis > ♪♫♪

Zubní plak a kaz, zánět zubní dřeně (pulpitida), ozubice (periodontitida) a okostice (periostitida), bolesti zubů, umrtvení zubu - tečky na zubech - křivě rostoucí zuby - zubní kámen - zánět dásní (gingivitida), parodontóza - poruchy tvorby slin (ptyalismus, xerostomie, sliny v koutcích úst) - afty, jazyk - čelisti - ztížené polykání (dysfagie), onemocnění hltanu a jícnu - gastroezofageální reflux, pálení žáhy (pyróza) - zánět žaludku (gastritida), hyperacidita, peptický vřed - rakovina (karcinom) žaludku - "žravost" (polyfagie), nechutenství (anorexie) - žaludeční neuróza, nevolnost (nauzea), zvracení (vomitus), kinetóza - trávicí enzymy a zánět slinivky břišní (pankreatitida) - poruchy vstřebávání živin v tenkém střevě - střevní polypy, adenomy - průjem (diarea), plynatost (meteorismus) - celiakální sprue (celiakie), Crohnova nemoc - krvácení do střev - křeče v břiše spojené se zvýšeným nadýmáním - viscerální bolest (kolika) - náhlá příhoda břišní (NPB), zánět "slepého střeva" (appendicitida) - zánět tlustého střeva (kolitida) - rakovina tlustého střeva, kolorektální karcinom - dráždivý tračník (colon irritabile) - zácpa (obstipace) - střevní neprůchodnost (ileus), zánět pobřišnice (peritonitida) - zánět tlustého střeva a konečníku, hemoroidy, rakovina konečníku - svědění konečníku a v oblasti kostrče.

Na začátku trávicího traktu je dutina ústní, v níž se pro lidský život nezbytná strava připravuje k dalšímu zpracování. Vítají ji hlavně zuby a jazyk. Nás potkávající situace i vztahy třídíme. Z jistých čerpáme sílu hned, jiné ještě moudře rozebereme. Zuby pracují obdobně: tekutiny na jejich nastoupené pouti moc nezdržují, ale hutnou potravu dělí na menší části, a ty pak trpělivě rozkousávají. Až jídlo náležitě rozmělní, promíchají se slinami a dobře připraví k trávení, posílají ho s pomocí jazyka dále do těla. Všimněte si, jak kdo jí. Pozorujte člověka, jehož lépe znáte při jídle. Buď pokrm zuby trhá, jí hltavě a rychle, či naopak důkladně, rozvážně a až příliš převaluje každé sousto v ústech. S přijímáním stravy porovnejte jeho charakter. Zjistíte, že "hltoun" řeší své potíže obvykle silou, vlastní životní omezení málo respektuje a své oponenty často drtí. Naopak rozvážný jedlík většinou jedná mírně, druhé dokáže pochopit a pochválit. K jiným lidem a každodenním událostem přistupujeme se stejným temperamentem, s jakým jíme. Zuby, ty bílé, zažloutlé, tečkované či rýhované drobné nožíky a drtiče, jsou výrazem naší vitality i rozvážnosti.


Dalšími "dělníky" v řadě jsou žaludek, dvanáctník a střeva, která analyzují všechno, co pozřeme. Střeva přijímají prospěšné z toho, čím jsou naplněna, nepotřebný "balast" posílají dál a nakonec ho vylučují z těla. Ač to, co sníme není pro organismus často vhodné, očekáváme, že si s tím bezvadně poradí. Možná by to i dokázal, kdybychom mu trochu pomohli. Jak? Náš žaludek, dvanáctník i střeva kromě potravy tráví ještě duchovně. Ze všeho, co nás v životě potkává, vybírají cenné poznatky a zkušenosti. Střeva zpracovávají významné i drobné události všedního dne, naše běžné povinnosti, vítězství i prohry, reagují na rozličné nezdary, smutky a křivdy, vyhodnocují prospěšnost našich tužeb i nutnost plnění k nám směřovaných očekávání našich příbuzných, přátel a spolupracovníků. Střeva musí strávit jak potravu, tak nás se dotýkající dění. Nemají jednoduchý úkol - vybrat jen to přínosné a ostatního si moc nevšímat. Zdravý žaludek a střeva máme, pokud vše vnímáme jako nás nějak obohacující zkoušku naší lidskosti. Ale právě tohle nám moc nejde. Svou psychikou, která odráží kvalitu našeho vidění světa, svůj trávicí trakt většinou moc zatěžujeme. A jemu pak nezbývá dostatek sil, aby si s dalšími těžkostmi, tentokrát ve formě námi pozřené stravy, spolehlivě poradil. Budeš-li si léčit trávení, určitě přínosné bude zkvalitnění jídelníčku, držení diety, pravidelné užívání léků, popíjení bylinných čajů a aplikace potravinových doplňků i různých přírodních výtažků. A kromě toho všeho se ještě pozorně podívej kolem sebe.
Jak hodnotíš svět a lidi, které potkáváš? Kolik lásky, pozitivních snah a kladů v nich vidíš? Čím více pěkného vůkol spatříš, tím blíže jsi ke zdraví. Celý svět je utkaný z lásky. Obrať se k ní, a těžší onemocnění (včetně nemocí trávicího traktu) se Ti budou vyhýbat. Lásku viz, láskou se syť, lásku všemu a všem rozdávej.

Zubní plak a kaz, zánět zubní dřeně (pulpitida), ozubice (periodontitida) a okostice (periostitis dentogenes), bolesti zubů, umrtvení zubu:
Zub je nejtvrdší orgán lidského těla. Je zapuštěn do čelisti a upevněn dásní (než zahájíš práci, náležitě se na ni připrav, nejsi-li k dílu dobře přichystán a nemáš pevné kořeny, četné bouře života Ti zdraví lehce vyvrátí). Někdo má silné zuby, nerozhodný a strašpytel vůbec není, a přece se mu hodně kazí. Do vínku mu byla dána velká vitální síla, ale on ji většinou nevynakládá skutečně smysluplně, v přiměřené intenzitě i ve správný čas. Se zuby někdy mívají trápení i lidé s křehkou a dobrou duší. Jsou sice hodní, ale také nerozhodní a až zbytečně opatrní. Jak do potravy, tak i do problému je třeba se občas pořádně zakousnout a hájit svá práva. Zuby rozhodují, jak kvalitně bude potrava připravena předat tělu v ní skrytý užitek. Duchovně jsou zuby ovlivňovány především rozhodnutími člověka a tím, v jakém rozpoložení je činí. Odolnost a pevnost ztrácejí, jestliže ztrácíme pevnou půdu pod nohama a nevíme, kudy vede naše příjemná životní cesta. Nedůvěrou a strachem oslabený chrup, i při sebelepší péči, napadne zubní kaz a ničí jej.
Naše péče o zuby je málokdy vzorná. Po jídle vzniká v dutině ústní měkký bělavý zubní povlak (plak) tvořený sacharidy a bakteriemi, které produkují kyseliny a poškozují zubní sklovinu. Na tělesné úrovni je plak "předjezdcem" vzniku zubního kazu, zubního kamene a parodontózy. Jeho pravidelná tvorba je výkřikem Temnoty a matérie: "Už Tě máme," s nímž je na nás hozena těžká neviditelná deka. Odstraňováním plaku dobrou ústní hygienou člověk správně odpovídá: "Mě nedostanete, mám vyšší životní cíl." Zubní kaz (caries dentis), jehož podstatou je postupná ztráta minerálních látek, zvolna narušuje a ničí tvrdé tkáně zubu. Ztrácí se hlavně vápník, čili duchovně je jeho vznik spojený se ztrátou chvály života - z úst se vytratila láska. Zanedbaný zubní kaz může zub značně poškodit a přináší komplikace (např. záněty dásní či ztrátu zubu). Zubní kaz začíná ve sklovině jako křídově bílá skvrna, šíří se hlouběji, zasahuje zubovinu (dentin) a v pozdějších stadiích vede k pulpitidě - zánětu zubní dřeně (v níž jsou cévy a nervy). Zpočátku se zubní kaz projevuje zvýšenou citlivostí na tepelné změny či na některé potraviny: "Něco nekonáš dobře, a proto Tě lehce varuji." Při zánětu dřeně bývá výrazná bolest už trvalá: "Tak tohle jsi již přehnal, Tvé myšlenky i skutky častokrát bolí druhé lidi a někdy i Tebe."
Kaz postihuje hlavně stoličky a třenové zuby (těžší vina je lidi svými činy i přáními svírat a drtit, než je slovy soudit a rozdělovat na dobré a na ty, co myslí více na sebe). Kaz se zvláště rychle šíří z krčků zubů, kde je vrstva skloviny nejslabší (každý člověk, i Ty sám, má nějaké velmi zranitelné místo, vlastnost - na tu působ chválou, buď milý k sobě i k druhým). Zubní kaz se léčí odstraněním kazové dutiny a jejím vyplnění plombou. "Odpouštím Ti," řekl Stvořitel a zubní lékař zaplombováním chorého zubu jeho vůli vykonal. Ale nespoléhej, že lze bez následků chybovat stále.
Dále se zubní kaz a infekce šíří kořenovým kanálem až do kostního lůžka zubu a dochází k zánětu ozubice (periodontitidě), při níž bolí zub i při skousnutí. Bolesti se značně stupňují a mívají tepající charakter. Zánět se v této fázi ohraničuje a vzniká zubní "váček" s hnisem, v němž přetrvává infekce. Odtok hnisu zabezpečí lékař vyvrtáním zubu či odstraněním hrotové části postiženého zubního kořene (resekcí). Dalším šířením infekce ze zaníceného zubu a neléčeného zánětu ozubice (či po vytržení zubu nebo při komplikovaném prořezávání "osmiček") může vzniknout zánět okostice kostěného zubního lůžka (periostitis dentogenes). Hnis se může vyklenout pod dásní. To se projeví značnými bolestmi (čím později se omluvíš a jiný přístup k problémům zvolíš, tím delší dobu trpíš) i celkovými příznaky - horečkou a nevolností. Nemocný zub bývá často nutné vytrhnout. Čím "hlouběji" někoho zraníš, tím hlouběji nemoc půjde. Zánět okostice je odrazem stavů, kdy s Tebou lomcovala zloba a byl jsi jí zcela ovládnutý jako u některých psychických chorob. Měj lidi rád, ač budou velmi chybovat. Smiř se s kvalitou jednání jiných a vždy kontroluj své jednání.
Začnou-li se Ti zuby bolestivě ozývat, neboj se o ně ani se nelekej útrap, které jsou někdy spojené s jejich ošetřením. Spíše si uvědom, že něco ve Tvém těle není v pořádku: buď zcela nahoře (a "zlobí" Tě přední zuby), v oblasti hrudníku, či břicha a pánve (a kazí se Ti stoličky). Skryté orgány Tě před vznikem těžší nemoci včas varují na viditelných a citlivých místech - bolestmi šlapek, zubů, změnami v obličeji, zvýšeným pocením a ušním mazotokem nebo nárůstem počtu mateřských znamének. Když lékař ošetřuje Tvůj zub, nevědomky čistí (hlavně energeticky) i jiné orgány Tvého těla. Ošetření zubů někdy provází nesmírná bolest. Touto bolestí se zčásti smyjí trápení, která jsi kdysi učinil jiným. Zaplombování zubu, čištění kanálků v něm a další stomatologické zákroky i s nimi spojené "trápení na zubařském křesle" projasňují ducha a urychlují léčbu (i vnitřních orgánů). Po bolesti přijde úleva, mír v duši a zlepšení zdraví. Umrtvením zubu lékařem ztrácíš jednu z kontrolek, které signalizují špatný stav uvnitř Tvého těla. Vysílení vnitřních orgánů, souvisejících se zubem, i samotného zubu je zdrojem bolesti. Ta se ozývá stejně nesmlouvavě, jako když jsi dříve nebral ohled na své tělo a ničil je. Do zubu vložená látka (jíž dříve býval arzen) zabíjí nerv, který vyživoval zub, částečně proniká do těla a likviduje část vitálních sil. Jsi sice rád, že jsi momentálně zbaven trápení, avšak svému životu jsi nepomohl, spíše naopak. Vždyť symbolika arzenu a jemu podobných látek je přibližování se smrti a zabíjení života. Nedrť, odpouštěj a vlastním příkladem milosrdenství jiným ukazuj. Nerozkazuj, nýbrž ještě víc než dosud lidem opravdu služ. Neodsuzuj, nepomlouvej, nezáviď. A také věz, že jsi dobrý a svět Tě moc potřebuje. Usiluj o mír v duši, který nejenom zubům prospěje a sluší.

Tečky na zubech:
Tečky na zubech značí trvalejší nedostatek některých vitaminů v krvi i lidském těle. Tečky duchovně symbolizují i dírky v energetickém ochranném obalu člověka. Nejen kvůli malému množství potřebných vitaminů ve stravě vznikají trhliny v auře. Tendence k trvalejšímu deficitu vitaminů je totiž vyvolána nedokonalou výživou i nezvládáním jistého spektra jednání - dotyčný nemá nadhled nad vším, co prožívá, zbytečně zachází do řešení toho, co mu nenáleží, je pesimista a vyvíjí velký tlak, aby se vše okolo něj dělo podle jeho představ.
Lena - ještě dodám, že z hlediska fyzického kupř. bílé skvrnky na zubech mohou být způsobeny i důsledkem zvýšeného podílu Fluoru v těle. Odstranit je lze kupříkladu detoxem, změnou stravy, přidáním zelené potravy, vitamínů, minerálů a enzymů.


Fluorid - jak škodí našemu zdraví > ♪♫♪
Zelené potraviny - regenerace, účinky, osobní zkušenosti > ♪♫♪


Následující duchovní příčiny > ♪♫♪ 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama