- Duchovní příčiny ne-mocí - ledviny

6. srpna 2016 v 0:44 | Lena |  - Duchovní příčiny nemocí

Než započnete se čtením, je NUTNO prostudovat > ♪♫♪

Zvýšená bílkovina, bilirubin, cukr a leukocyty v moči, krev v moči, acidurie, ketonurie - glomerulonefritida (zánět ledvinových klubíček) - pyelonefritida (bakteriální hnisavý zánět ledvin) - sekundární (ledvinová) hypertenze - selhávání ledvin akutní a chronické (renální insuficience) - zhoubné nádory ledvin (Grawitzův nádor) a močového měchýře - nefroskleróza, nefrokalcinóza, svraštělá a polycystická ledvina - bludná ledvina, zdvojení ledviny, jediná ledvina - otoky (edémy), hydronefróza - umělá ledvina, transplantace ledvin - kameny v ledvinách (nefrolitiáza) a v močových cestách (urolitiáza) - ledvinová kolika - ztížené močení zvětšením prostaty, časté noční močení, urémie - neschopnost udržet moč (inkontinence) - pomočování u dětí - papilomy, divertikly, zúžení orgánů močového ústrojí, změny sliznice - IMC, záněty močové trubice (uretritida) a močového měchýře (cystitida), nefrotický syndrom, nefropatie.

Velký je úkol ledvin při vylučování odpadů a přebytečné vody z těla. Ledviny jsou dvě. Ve dvou žijí i lidé - manželé, partneři, milenci. Lze žít i sám (jen s jednou ledvinou), ale již to není život, v němž by člověk své schopnosti a city plně uplatnil a rozvinul. Tělesnou funkci ledvin zeslabuje či posiluje kvalita našich partnerských vztahů s našimi nejbližšími, přáteli, spolupracovníky i s ostatními lidmi, jakož i náš postoj ke zvířatům a celé přírodě. Usměješ-li se na někoho, na Tvých ledvinách se to projeví. Když se s někým pohádáš, vyzařování Tvých ledvin pohasne a jejich filtrační schopnost se zhorší. Odkopneš-li kočku, jež se k Tobě lísala, zařveš zlostně na psa či budeš sekat sekerou z pouhého rozmaru do stromu či keře, nevážení si života se zákonitě na zdraví Tvých ledvin negativně projeví.


Každodenně zažíváme velmi mnoho problémů, rozhovorů a nenadálých setkání. Avšak pouze v malé části z nich nalézáme zkušenost, dobrou radu, směr a orientaci pro své další putování prostorem a časem. Ostatní (čili většina našich prožitků) je nepotřebný "balast", který má být vyloučen. Podobně pracují ledviny. Z ohromného množství krve, jež ledvinami denně proteče (cca 1 700 l), vytvoří asi 2 litry moče. Zbytek "zkontrolované" krve reabsorbuje - je vrácen tělu pro další zajištění jeho činnosti. Poměr objemů přefiltrované krve a vytvořené moči je přibližně 850 : 1. Tak obezřetně a pečlivě ledviny vytrvale pracují. Svému životu bychom měli věnovat stejně velkou pozornost a být se všemi a vším vyrovnáni.

Buďte optimisté. Smýšlejte a jednejte s vírou v lidi i ve své světlé zítřky, jelikož strach a nedůvěra jsou příčinou zhoršené funkce ledvin a jejich onemocnění. Obavy a nevíra se neblaze podepisují na všech orgánech, ale na ledviny a "spřátelené" močové ústrojí je jejich dopad nejničivější. Žádný orgán není v lidském těle zcela izolovaný. Zasáhne-li určitý orgán nemoc, oslabuje se kromě něho i jiný orgán, který je v těle uložen blízko něj (neblahý dopad choroby je samozřejmě výrazně menší). A tak například pravá ledvina je těsněji spjatá a ovlivněna funkcí jater a žlučového hospodářství. Problémy se žlučníkem, nespokojenost se životem a jednáním bližních, potíže v komunikaci s druhými lidmi a vyostřené názory na okolní dění oslabují její funkci. Levá ledvina, umístěná na straně slinivky a žaludku, je (v souladu s nimi) symbolem sladkosti, již svým jednáním nabízíme jiným lidem. Její zdravotní stav ukazuje, jak dobře s nimi vycházíme, nakolik je umíme potěšit, povzbudit a vlít jim radost "do žil". Odráží naši vstřícnost k lidem i jak máme náruč a srdce ostatním otevřené. Ledvinám moc škodí chlad, což v duchovnu znamená nezájem o pocity druhých a odměřený, nevstřícný přístup k problémům v partnerských vztazích. Jejich činnosti pomáhá příjemné teplo (láska ze srdce dávaná). Ledviny dráždí ostrá jídla (rázné, přímé vystupování) a naopak je potěší kvalitní a pestrá strava, jakož i rodinná pohoda, pochvala a pohlazení.

Zvýšená bílkovina, bilirubin:
Ledviny čistí krev a společně s močovým ústrojím vylučují z našeho organismu nepotřebné látky. Jsou bezpečně ukryty hluboko v těle, ale jejich produkt - moč, dává člověku mnohá znamení a četná varování. Za normálních okolností nebývá v moči přítomna žádná bílkovina. Vylučováním bílkovin močí tělo vyjadřuje, že jeho majitel (člověk) nemá velký zájem o aktivní a pozitivní nasměrování svého života, a tudíž ani o obnovu a zdraví svého organismu (vždyť ztrácí jeho stavební prvky). Život ho nebaví a často se mu něco nelíbí. Chuť žít, touha vytvářet, z něj uniká. Někdy se může bílkovina v moči objevit po namáhavém cvičení nebo těžké práci. Je hezké, že něco dokážeme a mnohé vytvoříme, ale trvaleji přepínat své síly je pro náš život kontraproduktivní.
Bilirubin je běžně přítomný v krvi, ale ne v moči. Do moči proniká jedině, ve vodě rozpustný, bilirubin konjugovaný (neboli přímý), je-li jeho hladina podstatně zvýšena také v plazmě. Nekonjugovaný bilirubin se dostane do moči jedině při porušení glomerulů. Přítomnost bilirubinu v moči je dost varující signál.
Močí se běžně v malém množství vylučuje urobilinogen. Když v ní není vůbec přítomný, jsou neprůchodné žlučové cesty. Zvýšené hodnoty urobilinogenu v moči (je tmavě hnědá) naznačují zánět jater.


Následující část > ♪♫♪ 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama