- Z mladých vyrůstají egoisté s klapkama na očích

12. července 2016 v 0:44 | Lena |  - Rodina
Tímto soupisem reaguji na váš nebývalý ohlas, který se týká mého osobního názoru, jež jsem vložila pod rozhovor s dětským "lékařem" Michãelem Winterhoff. Je pro mne příjemným zjištěním, kolik rodičů navštěvuje tyto stránky.

Máte zájem o rozvedení této problematiky z mého pohledu. Poskytnu Vám jej a bude se jednat o větší rozsah. Toto je věc, která se nedá popsat pouze několika desítkami vět. Mám také návrhy řešení, která jsou reálná a která budu postupně prezentovat veřejně. Prosím však o trpělivost, mám v této a nejen této oblasti ještě mnoho práce.

Prozatím zde znovu vkládám přesný obsah osobního názoru, který u Vás vyvolal takový zájem.

Zdůrazňuji však, že není možné všechny děti, popř. mladé dospělé házet do jednoho talíře. Každý teenager, mladý dospělý je individualita. Co je však pravdou, před kterou nelze zavírat oči, velká část těchto zmíněných je příliš zahleděna do sebe, a to v podstatně větší míře, než tomu bylo před léty. Je mi líto. Toto je špatná cesta, která je potřísněna blátem.


Krátký soupis, osobní prezentace mého názoru z čl. pod názvem ►Vychováváme generaci narcistů a egomanů

Autorka stránek Živá Voda Lena - K tomuto tématu mám rozhodně co říci:
"Pochopitelně, nelze všechny "dospívající", popř. mladé dospělé zahrnovat do stejné kategorie. Jsou zde samozřejmě tací, jež stojí za to. Co je ovšem pravdou > osobně se, coby pozorovatel i přímo zúčastněný u této "generace" velmi často setkávám s nebývale sobeckým chováním, samolibostí, velkou zahleděností do sebe, nízkou mírou empatie a vysoce nezdravými "ambicemi" dosáhnout rychlého úspěchu a vydělat peníze za každou cenu. Tedy i za cenu ponížení své osobní lidskosti a úrovně, nebo lidskosti těch, po jejichž zádech šlapou, když skáčí směrem vzhůru za "slávou". A to bez jakékoli zpětné vazby, nebo svědomí. Tito "lidé" mají chladná srdce, jako led. Neznají a nemají vštípen základní princip, který vychází ze základního Zákonu, kde platí, že vše má svůj čas. S těmito vzorci chování se ve zvýšené míře setkávám i u osob, jejichž věk se pohybuje kolem 30ti let, což je již silně varující.

Co se týče školského systému, má sice mezery, které již dlouho pozoruji (ostatně, mnoho záležitostí "zde" má mezery, mnohé z nich řeším) a v některých ohledech je zde vnímatelná jistá zkostnatělost, čili v tomto případě zde může být ze strany žáků určitá nespokojenost na místě. Ovšem psych. týráním, ponižováním učitelů, nebo agresivním chováním vůči těmto osobám si mé sympatie rozhodně nikdo z nich nezíská. Na takovéto "lidi" zde nikdo není zvědav. Co je však problémem - těchto výše popsaných je mnoho.

Dále, rozhodně bych neházela vinu pouze na rodiče. Společnost celkově, jako taková je rozbitá, nefunkční a v rozkladu. "Mladí" nemají řádné vzory!!! Kde je mají hledat? U vládních činitelů? U "rádoby zpěváků", kteří se navléknou do oděvu z masa, zakrákají několik zvuků podle not a vydělají tím miliony? U hloupých dívek, které se prodají starým pánům a mají s nimi děti? To snad nemůžete myslet vážně ...

Dám Vám odpověď! Ovšem ne dnes.
Brzy!!

Mimoto, znám rodiče, kteří jsou podprůměrní a z dětí vyrostou lidé na úrovni. Toto je dáno mírou vrozené duchovní úrovně jedince."

Pokračování a rozvedení této problematiky s reálnými návrhy řešení bude následovat v příhodném čase.


Podílím se na tvoření zdravé společnosti. Pokud Tě tento názor zaujal, zašli následující odkaz ostatním.Psáno srdcem, vyváženo rozumem
§ Prvotní autorství Živá Voda Lena §

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama