- Rostliny pro příjemný spánek a čištění vzduchu

29. července 2016 v 0:44 | Lena |  - Zdraví z přírody

Vyspěte se do růžova a vyčistěte vzduch přirozeným způsobem. Napomůže Vám k tomu příroda

Spánek je, alespoň prozatím nezbytnou složkou pro lidský život, stejně jako dýchání, voda, potrava a Láska. Bez pořádného spánku tělo nemůže řádně fungovat. Většina rostlin ke svým procesům užívá oxid uhličitý, který vydechujeme a na oplátku vrací čerstvý kyslík, který dýcháme. Opatřete si některé z následujících rostlinek do bytu, pokoje a příjemný spánek máte zaručen:


Levandule
Je velmi populární díky svému použití v kosmetice, péči o tělo. Nicméně, tato úžasná rostlina má jedinečnou vůni, která má relaxační a zklidňující účinek, takže vdechování může zlepšit váš spánek. Kromě toho účinně léčí úzkost a nespavost. Pro některé osoby však může být vůně levandule malinko těžší.


Břečťan
Má být jednou z nejlepších rostlin pro čištění vzduchu, díky schopnosti absorbovat formaldehyd. Tato rostlina dokáže zmírnit problémy alergiků a astmatiků. Má dokázat odstranit 90% vzduchem přenášených usazenin a 78% vzduchem přenášených plísní za méně než 12 hodin.

Chryzanténa
Přináší nejen fyzický, ale i emoční užitek, který pramení již ze samotné přítomnosti této květiny v naší blízkosti. Disponuje schopností odfiltrovat benzen, který se nachází v čisticích prostředcích, plastech, barvách a lepidlech.

Rostlina Snake
Tato rostlinka filtruje vzduch v naší domácnosti a poskytuje kyslík ve velkém množství. Z tohoto důvodu její přítomnost v ložnici výrazně zlepší váš spánek.

Anglický Břečťan
Se již dlouho těší velké popularitě. Lze jej snadno pěstovat, nepotřebuje mnoho slunce. Úspěšně filtruje vzduch, je také schopen absorbovat velké množství formaldehydu.

Mučenka
Důležitá rostlina, která se osvědčí při nespavosti způsobené duševními starostmi, přepracováním, nebo nervovým vyčerpáním. Mučenka se používá při problémech se spánkem u dětí i dospělých.

Aloe Pravá
Nabízí mnoho výhod, včetně odstranění chemických látek z čistících prostředků, jež znečišťují vzduch, který dýcháme, čistí vzduch v ložnici i v celém domě. Pracuje jako detektor chemických látek, protože jakmile se množství těchto nebezpečných látek ve vaší domácnosti zvýší, poznáte to tak, že se na Aloe objevují hnědé skvrny.

Tchýnin jazyk
Přítomnost této rostliny omezuje příznaky podráždění očí, bolest hlavy a dýchací obtíže.

Heřmánek
Pokud si jej vychutnáte ve formě čaje, budete spát, jako miminko. Heřmánek uklidňuje psychiku, uvolňuje.

Palma Areca
Je známa jako oblíbenec v kancelářích i domácnostech. Čistí a zvlhčuje vzduch, je nenáročná na pěstování. Disponuje schopností odfiltrovávat z ovzduší benzen, formaldehyd a trichloretylen.

Dobromysl
Má obdobné účinky, jako heřmánek. Jeden šálek připraven z této bylinky před spaním a budete spát sladce. Dobromysl uklidňuje psychiku a uvolňuje.


Článek je informačního charakteru, před užitím se poraďte s osobou k tomu určenou.
U některých osob se může objevit alegrie na určitý typ vůně, nebo bylinky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama