- Medvědi - film o lidství a majestátnosti přírody

11. července 2016 v 0:44 | Lena |  - Klíče ve filmech ode mne
Nad průběhem tohoto filmového snímku snad zaplesá srdce každého člověka, nezávisle na věku. Příběh je zanesen do lůna přírody, která je pro své obyvatele někdy velmi vstřícná, jindy nemilosrdná. Ve filmu se setkáme s obojím.


Jedna z životních etap malého medvíděte začíná ve chvíli, kdy jeho matku zavalí skála. Ocitne se samo, bez ochranné náruče, bezbranné a vyděšené. Po smutném rozloučení s nehybnou medvědicí se vydá vstříc neznámému světu, kde jej čeká spoustu forem učení a učitelkou je sama příroda. Jeho cestu za poznáním mu zkříží lovci, kteří jsou mu neustále v patách. Setkává se také se starším, samotářským medvědem, který jeho vstřícné projevy přátelství neurvale odmítá.U filmu pravděpodobně ukápnete slzu, nad velmi pěknými a srdečnými scénami, nebo se zasníte nad krásou i majestátností přírody a zamyslíte nad tím, jakým způsobem zachovává rovnováhu. Velmi působivá je také scéna, která ukáže setkání špatností prolezlého lovce a jednoho z hlavních hrdinů, medvěda, kterého lovec štve se záměrem vzít mu život za účelem vlastního obohacení a ten se před ním snaží utéci. Zde si uvědomíte, jak velké a důstojné dokáže být zvíře. Lovci, který očekává, že jej rozzlobený, štvaný medvěd, který se náhle ocitl přímo u něj a dýchá mu do tváře, roztrá, medvěd "pouze" řádně a od plic "vynadá". Přestože je snad o metr větší, mnohonásobně silnější a jediným máchnutím své tlapy by jej mohl roztrat na dvě části, po hlasité a burácivé lekci se v klidu otáčí a pomalu odchází. Lovec, kteří by jej mohl zastřelit se pokorně poučí a nechá jej majestátně odejít ...


A jak dopadne malý medvědí hrdina? Podívejte se sami.

Ať již tento snímek uvidíte poprvé, nebo jste jej zhlédli několikrát, rozhodně stojí za to. Většinou probíhá v rytmu ticha, uvidíte zde komunikaci přírody a několik vět v ruském jazyce, jímž je zajisté vcelku snadné porozumět. Co je však podstatné, děj může otevřít mnohá srdce. Film není němý, naopak, v jeho průběhu, v každé vteřině lze zaznamenat mnoho "slov" v řeči Země, přírody a jejích obyvatel, ve formě zvuků, krásných tónů a šumění lesa. A skrze řeč přírody můžete nalézt skutečný hlas svého vlastního srdce ..

Lena - překladatelka Hlasu Země a její ochránce.

ZDE
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama