- Duchovní příčiny ne-mocí - vznik chorobných procesů

20. července 2016 v 0:44 | Lena |  - Duchovní příčiny nemocí

DŮLEŽITÉ - prostudujte si první soupis > ♪♫♪

Zánět (-itida) - poruchy prokrvení, krvácení (hemoragie) - horečka - alergie a oslabená imunita - rakovina (zhoubné nádory a onemocnění).

Základními chorobnými procesy míníme onemocnění, nebo jejich příznaky, které vznikají v různých částech organismu a jejichž příčina je obdobná (samozřejmě s přihlédnutím ke specifiku a charakteristice orgánu). Řadíme zde zánět, poruchy prokrvení orgánů a jejich krvácení, horečku, alergie a imunitní reakce a také rakovinu. Nemoc člověku "pomáhá".

Příjem nevyvážené stravy, drobná nerovnováha ve výdeji a příjmu sil, anebo malý niterný neklid záhy rozpohybují mechanismy jejího vzniku. V některém z psychikou oslabených orgánů začne zmnožování kultur bakterií, virů a plísní, které obývají náš organismus. Tělo se brání zvýšeným přísunem obranných látek do postižených míst za současného místního či celkového zvýšení teploty. Začíná zánět, jehož klasické příznaky zahrnují bolest, otok, zarudnutí, zteplání i poruchu funkce postiženého orgánu.


Zánět je prvotním odrazem boje člověka se světem. Náš život je často spíše bojem, než procházkou růžovou zahradou. Obvykle není takový, jak ho ve svých dílech opěvují romantičtí básníci a zažívají zamilovaní. Stačí malá nespokojenost, drobný pocit křivdy a žlučník dotyčného vykazuje známky podráždění. Stačí několik nesouhlasných vět, menší roztržka s partnerem, zbytečné nedorozumění mezi lidmi a ohroženy jsou (zprvu samozřejmě lehce) naše ledviny a močový měchýř. Stačí skoro nevýznamné zatlačení citlivého člověka osobou vůdčí a racionální do kouta, do pozic, úvah a k úkolům, s nimiž nesouhlasí a zánět začne narušovat sliznici žaludku toho, kdo je utlačovaný.

Mnohdy chceme svému okolí pěkně od plic říct, co si o všem myslíme. Nedivme se pak, že tělo naše ostřejší jednání ohodnotí zánětem horních cest dýchacích, při větších křivdách a pocitech sevřenosti zánětem průdušek. Trvalejší, vhodně nevyslovená a zavčas adekvátně neřešená nespokojenost s partnerem se může u žen projevit výtokem, zánětem pochvy a pohlavních orgánů. Častokrát nás životní události nasměrují do postavení, v němž vůbec nechceme být, a tak se bráníme - třeba i zánětem kloubů.


Lena - pokud přihlédneme k výše zmíněnému, jako názorný příklad si můžeme zapůjčit případ Ivety Bartošové, která byla vzhledem k častým nesouladům s okolím i sama se sebou, v posledních letech svého života mimo jiné hospitalizována i pro poruchy ledvin/y > subjektivní rozbor její osobnosti z hlediska mé soukromé intuitivní psychologie > ♪♫♪


Ne-moc - proč a jak vzniká > ♪♫♪
Ne-moc a rakovina - proč vlastně vzniká > ♪♫♪
Bakterie, viry, plísně - proč nás napadají > ♪♫♪
Jsme to, co jíme > ♪♫♪Navazující část > ♪♫♪ 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama