- Duchovní příčiny ne-mocí - ověřeno > vliv myšlení

18. července 2016 v 0:44 | Lena |  - Duchovní příčiny nemocí
Během života jsem ohledně vlivu našich myšlenek a emocí na naše zdraví, jak na sobě, tak na druhých ledacos odpozorovala a v mnohém si poskládala mozaiku, střípek po střípku. Jde o dlouhodobé zkoumání, proto jsou v ohledu zdravotním tyto poznatky prvotní, prověřeny a jsou velmi vzácné. Věnujte čas prostudování mých osobních závěrů, které jsem zde vložila pro Vás. Mohou Vás posunout dále, popřípadě podat odpovědi na některé vaše otázky.

Ne-moc - proč a jak vzniká > ♪♫♪
Ne-moc a rakovina - proč vlastně vzniká > ♪♫♪
Bakterie, viry, plísně - proč nás napadají > ♪♫♪
Jsme to, co jíme > ♪♫♪

Následuje několikastránkový popis duchovních příčin ne-mocí, který je vzhledem k obsáhlosti sestaven do vícero článků. Vkládám je zde, jelikož v mnohých ohledech mám obdobná poznání, tudíž půjde o prezentaci v mnoha částech ověřenou. Duchovní příčiny ne-mocí lze nalézt na vícero webech, ovšem dle mého zjištění podstatná část autorů tyto na své stránky vkládá, aniž by v dané oblasti měli alespoň něco odzkoušeno. Mohou Vám tak podat zavádějící informace. Srdečně Vás tedy zvu na procházku prošlapanou cestičkou, která Vám osvětlí příčiny nemocí z duchovního hlediska. Autor, kterého později zmíním píše po svém, ještě jednou považuji za nutné zmínit, co se týče 100% ztotožnění se mnou, není úplné, přesto dostačující k tomu, abych zde vše mohla prezentovat s čistým svědomím. Činím tak zdarma i jistou reklamu soupisům, které stojí za to si prostudovat.

Co nám říká naše tělo
Jednoduché se neustálým skládáním, kombinováním a zkoumáním může stát složitým. A naopak: zdánlivě složité má obvykle jednoduchý základ, lehce pochopitelný princip a podstatu. Různé nemoci provázejí člověka od nepaměti. Zprvu žili lidé opravdu v přírodě a pouze v ní hledali příčiny svých bolestí i zdroje uzdravování. Vývojem jsme se ale od přírody vzdálili. Koloběh života na Zemi přizpůsobujeme stále více svým představám. Ale přesto se nedá říci, že jsme šťastnější. I přes obrovský rozvoj technického poznání a velkou míru proniknutí k zákonitostem různých jevů a dějů člověk ustavičně řeší jeden velký, jím dosud spíše nezvládnutý hlavolam.

Jak je to s nemocemi, které ho sužují? Může je všechny zcela vyléčit, může jim nějak zamezit? Pro určité podmínky a působení jsou zákonité určité výsledky. Sůl se ve vodě rychle rozpustí, dřevo v ohni shoří, teplem se voda postupně odpařuje. Je pevný řád a jistá zákonitost také ve zdravotních potížích, které lidi potkávají? Zjišťujeme, že ano. Přejídáním tíhneme k obezitě, přemírou tuků ve stravě velmi zatěžujeme srdce a cévní systém. Velmi aktivním sportováním a těžkou fyzickou prací klademe vysoké nároky na lymfatický systém, klouby a páteř. Ale co naše jednání? Jaký vliv má na naše zdraví klid, rodinná pohoda, vnitřní spokojenost a jak zdravotně prospíváme, jsme-li naopak ve stresu, shonu a neustále přetíženi? I lidské jednání velmi ovlivňuje zdravotní stav člověka. Při pozorném sledování konání i osudů více lidí asi každý uzná, že nesprávné jednání je základem oslabování lidského organismu. Příjem nevhodné stravy a hektické využívání vitálních sil ho sice těžce zkouší a řádně zeslabuje, ale kde nám tělo najednou více či méně vypoví službu a omezí nás, o tom rozhoduje naše jednání - další a nejmohutnější ze tří kořenů všech nemocí. Naše myšlenky, postoje k prožívanému a konkrétní skutky rozhodují, který orgán nás na souhrn chyb ve stravování, výdeji energie i v našem konání upozorní. Zda onemocníme, jakou chorobou a nakolik vážně určí hlavně to, jak se chováme, jak svět i lidi kolem sebe (laskavě nebo odmítavě) vnímáme. Následky nekvalitní stravy i hazardování se silami se na celý organismus rozdělují o něco rovnoměrněji než chyby v jednání. S příčinami lidských nemocí je to stejné jako s třemi různě velkými, kaskádovitě nad sebou na řece (života) postavenými přehradami.


Další část > ♪♫♪ 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama