- Rodiče, nepořizujte dětem zvíře, pokud nemáte jistotu, že se o něj dokáží postarat !

6. června 2016 v 16:00 | Lena |  - Řeč zvířat osobně
Věnováno nejen rodičům a dětem, ale všem lidem. Nyní se hezky usaďte a věnujte několik minut svého času sledováním následujícího. Pak Vám k tomuto mám co říci:

Tímto způsobem končí stále nemálo psů, koček a jiných živých tvorů. Jsou odhozeni, jako kus hadru. A jejich duše pláče... Já ten pláč "vidím" !!

Rodiče apeluji na Vás: Nepořizujte svému dítěti zvíře, dokud si nejste zcela jisti, že se o něj i v budoucnu postará a bude mu věrným společníkem a přítelem. V druhém případě jej také nikdy nepořizujte, pokud nemáte bezpodmínečnou jistotu, že v případě opadnutí zájmu vašeho syna/dcery o jeho společnost se o něj budete schopni postarat Vy. A to se vším všudy.

Zvíře je živý tvor, který vnímá, cítí, stejně, jako Vy. Potřebuje Lásku, potřebuje vaši společnost a potřebuje cítit, že jej respektujete a máte rádi. V tom je skutečná Svoboda jeho duše. Jen tak se bude cítit dobře, bude zdrávo, psychicky i v případě tělesné kondice. Vaši péči Vám tak tisícekrát oplatí svou přítulností, přátelstvím a důvěrou. Již prvním dnem, kdy jej přivedete k Vám domů se stává právoplatným a plněhodnotným členem vaší rodiny. Vaším kamarádem, druhem. Stává se neodmyslitelnou součástí vašeho života, tak jako se Vy stáváte součástí života jeho.

Položím Vám otázku: Kolik lidí ve vašem okolí má ve Vás plnou důvěru?? Kolik lidí Vás bezvýhradně miluje, i s vašimi chybami, s tím, když jste protivní a nemáte zrovna dobrou náladu. Spočtěte je.
Pes, kočka, nebo jiné zvíře Vás vždy přivítá s nebývalou radostí, přestože jej ponecháte celý den doma samotné. Přestože zrovna nemáte dobrou náladu. Přestože vypadáte unaveně. Nezávisle na barvě vaší pleti, věku a počtu vrásek na obličeji. Nedívá se na to, zda jste chudý, nebo milionář. Miluje Vás takové, jací jste. Miluje Vás svým srdcem.

Když nejste doma, pláče.
Až jednou odejdete, bude také plakat. Pro Vás.


Zvíře Vám neuvaří kávu a nedá Vám do ní cukr. Nepopovídá si s vámi o zážitcích dnešního dne. Neřekne Vám, co je nejnovějším trendem ve světě módy a techniky. Také musíte pochopit, že občas něco může rozbít, protože má radost z vaší společnosti a běží o překot, aby Vás mohl přivítat. Musíte pochopit že, když jí, občas kolem sebe může udělat nepořádek. Nezlobte se na něj za to. Zvíře hovoří tak, jak nejlépe umí, svým přirozeným jazykem. Není člověkem a neumí jíst vidličkou a nožem u stolu.
Ale, když je Vám smutno, umí naslouchat. Nerozumí významu vašich slov, ale rozumí jejich vibracím. Vycítí, když máte radost, nebo naopak, když je Vám smutno. Podívá se na Vás svýma nevinnýma očima a olízne Vám tvář. Tím Vám řekne: "Rozumím Ti a jsem zde s Tebou". Z Lásky k Vám.
Kolik lidí, kteří Vás takto milují kolem sebe máte?

Zvíře cítí duševní bolest, když se mu patřičně nevěnujete. Cítí se samo a odstrčeno. Strádá. Naprosto stejně, jako by jste se v takovémto případě cítili Vy. Pes v tomto případě může doma například plakat/výt, a jeho pláč může rušit sousedy. Může také rozkousávat nábytek, vytrhávat elektrické kabely ze zdi. Kočka Vám může močit do postele, do obuvi. Papouškovi začně vypadávat peří. S těmito případy jsem se u majitelů nesčetněkrát setkala. Nezlobte se na ně za to. Nejsou nemocní, nebo nevychováni. Je jim smutno a cítí se sami. Jde o projev stresu, jehož příčinou je nedostatek vaší pozornosti péče a Lásky.

Než tedy sobě, nebo svému dítěti pořídíte jakékoli zvíře, nejprve se řádně zamyslete, zda mu jste schopni toto vše dát. Budete mít na něj dostatek času? Zvíře není hračka, kterou po okoukání můžete odložit bokem. Je to živý tvor. Stejně, jako Vy. Žije minimálně 10 let, některé samozřejmě méně, jiné podstatně déle.


Pořídit si zvíře není povinnost, ale obrovská zodpovědnost.

Pokud se rozhodnete pořídit sobě, nebo svému dítěti jakékoli zvíře, nejprve si pročtěte odborné publikace/knihy/encyklopedie. Zde se dozvíte vše, co přináší život v jeho společnosti, jaké má zvyky, co patří k jeho přirozenosti, co a kolik času potřebuje atd. Tak budete připraveni na vše a máloco Vás překvapí. Dle toho se následně můžete rozhodnout, zda si konkrétní zvířátko skutečně můžete dovolit pořídit, či raději posečkáte, až bude vaše dítko dospělejší natolik, aby bylo schopno převzít zodpovědnost.
U dětí nejděte ihned do pořízení psa, nebo kočky. Je příhodnější nejprve zkusit něco menšího, opeřenec, rybičky, křeček apd. Vezměte v potaz, že pes potřebuje mnoho pohybu, samozřejmě v závislosti na plemeni. Potřebuje, aby jste s ním chodili ven. Když vidím lidi, kteří si pořídí psa pouze, jako dárek-hračku pro svého potomka, kterého za ► chvíli ◄ omrzí, rodič pak nemá čas na jeho venčení, vyjde ven na pět minut, znuděným pohledem na hodinky čeká až učiní potřebu a obratem jej táhne zpět domů mezi čtyři zdi, je mi smutno. Zde je vidět, že toto ubohé zvíře je v takovéto domácnosti pouze na obtíž. Proč si jej proboha tedy pořizují. To je vysoce nezodpovědné. Že nemá dostatečný rozum dítě se dá pochopit. Pokud jej ovšem nemá dospělý, to je již na pováženou.

JSTE ZODPOVĚDNI ZA TO, CO K SOBĚ PŘIPOUTÁTE

Lena - hlasem přírody a Země. Děkuji za přečteníOslovil Tě tento článek? Tvořila jsem jej srdcem. Pošli na něj odkaz ostatním. Náš hlas musí být slyšet.
http://zivavoda-lena.blog.cz/1606/rodice-neporizujte-svym-detem-zvire-pokud-nemate-jistotu-ze-se-o-nej-dokaze-postarat


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 9. června 2016 v 11:59 | Reagovat

Měli jsme pejska a byly to nádherné roky.Fenka se dožila 16,5 roku, což je pěkný věk. Nachodili jsme s ní stovky kilometrů po přírodě a hodně nás naučila. Tak, jak šly roky, prožívali jsme s ní střeštěné měsíce (kdy byla malým štěnětem), potom učení, sklidňování, moudrost až po dobu, kdy už nejraději odpočívala, ale ranní a večerní procházky zvládala sice pomalu, ale zvládala. Celá rodina jsme byli u ní, když z tohoto světa odcházela a my už si nového pejska nepořídili. Nejde to! Když jdeme na túry po našich kopcích, všude ji ,,cítíme".
Lidé si pořizují zvířátka a vůbec nic o nich neví. Ovšem neříkám, že všichni. Je to veliká zodpovědnost a tito tvorové si zaslouží naši Lásku.

2 Lena / autorka Lena / autorka | 9. června 2016 v 18:43 | Reagovat

Tak to se dožila opravdu úctyhodného věku. Také znám lidičky, kteří, pokud jim zvířecí společník "odejde", nového si již nepořídí.

Zvířata jsou "osobnosti", každé má jinou povahu, charakter, tak jako my lidé ...

3 Míra Míra | E-mail | 9. června 2016 v 22:57 | Reagovat

Video jsem dokoukal, ale cítím při něm velký smutek, bolest u srdce, hodně se mě dotýká když vidím "odstrčená" zvířata, velice s nimi soucítím, jako Ty cítím jejich smutek, stres, pláč... Mám pocit, že těch případů je v dnešní odduševnělé společnosti čím dál více. Naprosto souhlasím s Tvými slovy!
Neplánovaně ke mně před časem připutoval jeden nádherný kokršpaněl, velice mě od prvních chvil miloval a já jeho, říkal jsem mu Velký přítel, naše společná cesta však brzy skončila, byl to velice silný příběh. Možná ho někdy sepíšu, ale nejsem si jistý, jestli by to mělo pro případné čtenáře nějaký přínos.

4 Lena / autorka Lena / autorka | 11. června 2016 v 10:39 | Reagovat

[3]: Pokud takto soucítíš se zvířaty, pak pro ně jistě něco přínosného děláš. Pokud ne, určitě začni, uleví se Ti a vše nabude smysl. Určitě by nebylo od věci pořídit si nějakého zvířecího společníka domů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama