- Skutečná cena diamantu > Lidstvo v iluzi

5. května 2016 v 10:44 | Lena |  - Krůčky ke štěstí
Kdo by neznal jeho krásu, která svým čistým a jiskrným třpytem zaujme pozornost oka snad každého člověka. Vybroušením získává brilantní záři. Mezi lidmi se jeho cena pohybuje na nejvyšších metách a z finančního hlediska se těší stálé přizni. Jaká je však jeho skutečná hodnota? Tento soupis obsahuje mé indicie pro šťastnější život osob, jež hledají Světlo ve tmě a byl zpracován, jako reakce na dnešní článek v médiích o prodeji největšího diamantu světa, jehož cena v neopracovaném stavu byla vyhodnocena na 1,6 miliardu CZK.

Kdo se umí pohybovat v kruzích, věnujících se obchodováním s tímto prvkem, může si oním způsobem napomoci ke krásnému zisku. Nyní malinko pozměním slovo diamant a přidám k němu název jakékoli věci, jež se dnes prodává za vysokou cenu, tedy kupř. zlato a jiné "drahé" kameny. Položme si otázku: "Kdo vyhodnotil PRODEJNÍ CENU těchto nerostů? Kdo stanovil jeho výši? No přeci "člověk". Kámen v podstatě žádnou peněžní hodnotu nemá. Disponuje hodnotami jinými.


Za diamanty a jiné "drahé" nerosty v tomto světě je možno zakoupit krásný dům, luxusní auto, dovolenou, z hmotného hlediska vlastně cokoli, co si jen dovedeme představit. Což je svým způsobem dobré, dané osobě v podstatě může zajistit "život" v přepychu, může se obklopovat pěknými věcmi. Ovšem, tyto věci jsou jen věci. Nezajistí skutečné štěstí, což je uzdravující energie, která zajišťuje skutečný život. Nezajistí člověku ani skutečnou Lásku, která je hybnou silou celého Vesmíru. Nezajistí mu ani přátelství. Nikdy. Bohatý člověk může mít Lásku, přátele i štěstí, pokud do svého Já vloží, nebo si ponechá skutečné lidské hodnoty. Člověk si však navykl žít v omylu, kterým je přesvědčení, že kupovat si za své movité bohatství-peníze může i ostatní lidi a jejich přízeň.

Zde platí: Za hmotu, tedy peníze, diamanty apd. si můžeš "koupit" opět pouze hmotu. Nikdy však hodnoty povahy nehmotné, které jsou ceněny v naprosto jiné rovině. Tedy již zmíněný cit, napojení, kterým je přátelství, Láska... Tyto dary nelze koupit, jelikož jejich hodnota je nevyčíslitelná. Je tak vysoká, že ji nelze vyjádřit penězi. Protože je skutečná, tedy RYZÍ, PRAVÁ, BOŽSKÁ, uzdravuje, oživuje již neživé.

Další otázka, kterou mi kladete: "Proč žijeme ve hmotě?"
Odpověď: "Aby jsme zakusili a naučili se, co je skutečná-opravdová hodnota."

Kdo čte mé stránky pravidelně, nyní mu bezesporu na mysl padla otázka, že píši o Božství v nehmotě, tedy citu a podobně, ale před časem jsem psala o Božství v kamenech. Ano, diamant i jiné kameny, jako takové v sobě mají jiskru-kód Boha, tedy Světlo, život-energii, jsou "živé". Je tedy možné z nich toto Božství-energii čerpat, léčit se, v rozumné míře samozřejmě. Kameny nám pomáhají vyrovnávat energie, probouzí v nás již dávno zapomenuté staré Pravdy a mnoho dalšího. Mají v sobě kód prvotního. Byly zde dávno před námi, v hlubinách země přežívají miliardy let. Kameny jsou tedy dary, jsou "svobodné", nikomu nepatří, tak jako voda a ostatní elementy Země, jsou zde pro všechny. Pokud někdo najde kámen, vybrousí jej, správně může "prodat", tedy směnit pouze to, co na kameni vylepšil. V překladu tedy, pouze energii, kterou k jeho vybroušení vydal. "Člověk" však prodává i onen kámen, jež mu nepatří. Tím cenu uměle značně navýší, proto mají tzv. drahé kameny neúměrně vysokou prodejní cenu.

Lidstvo však došlo tak daleko, že si za uměle, nepřirozeně navýšené ceny "kupují" i sami sebe. Je až neuvěřitelné, stále existují "lidé", pro příklad zejména movití muži, či ženy, jež se mylně domnívají, že Lásku, přátelství, sympatie a podobné hodnoty jsou na prodej. Najdou se tací, jež na šustění peněz a viděním mamonu slyší, mezi námi takovýchto duševních "mrtvol" chodí mnoho. Ovšem kde je absence skutečných lidských hodnot a citů, nenajdeme ani štěstí, tedy energii, která nás živí, která živí naše duše. Prodejní "lidé" jsou jen dobrovolnými otroky, jejichž skutečná, opravdová hodnota rovná se NULE. V takovýchto koupených vztazích je chlad a trpí tím všichni zúčastnění. Zaprodáním se "lidé" ztratili svou svobodu, svou skutečnou hodnotu LIDSKOSTI. Tím se jejich duše automaticky dostává směrem ke tmě, tedy nižších energetických hodnot, kde vládne destrukce a hrubost. Můžeme se pak divit, že náš svět je tak rozvrácen?
Svou důstojnost smění za kusy papírků a lesk diamantu... Pouze falešná iluze, která se závanem větru rozplyne, jako pára nad vodou v pouštní oáze. Jako Fata morgana. Takovýto probuzený se pak cítí jako nahý, jež stojí před celým světem a Bohem, který jej sleduje káravým pohledem, jež pálí až do mokru jeho kostí.

Pokud dojde k situaci a stát se to může, kdy se tento svět dostane do fáze, že nastane hlad, bude nedostatek vody, pomohou diamanty? Najíte se z nich? Můžete namítnout, "až bude hlad a málo vody, tak stejně skonáme". Víte, když nad tím uvažuji, lidstvo vypráskání božským bičem, v podobě největší apokalypsy patrně potřebuje. Aby se konečně probudilo.

Ani za ty největší poklady světa si nekoupíte to nejdůležítější. Lásku, přátelství..., hodnoty, které propojují lidi. Falešná představa hodnoty diamantů, za kterou si mnozí "lidé" chtějí kupovat druhé lidstvo naopak rozděluje.

Takže? Otázka pro nejen pro ty, jež staví hodnotu hmotného bohatství nad hodnotu lidskou:
Jaká je skutečná cena lesku diamantů?
Lidé, probuďte se ...
Největší krach na burze díky hamižnosti "lidí" > ♪♫♪
Prodej největšího diamantu > ♪♫♪
Krásná zelená, nad tím se zamyslíte > ♪♫♪
Další Kódy a Klíče > ♪♫♪
Nekomerční umístění tohoto článku je možné,
pouze s písemným souhlasem autorky.
§ Prvotní autorství článku Živá Voda Lena §


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 8. května 2016 v 21:22 | Reagovat

Malá ukázka ze známé pohádky stačí na to, aby si lidé uvědomili význam slov ženy, která ví, že hodnotu zlata a diamantů, převáží Láska a lidské hodnoty.
Velice pěkně sepsaný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama