- Psychosomatika a páteř + komplexní cvičení video

10. května 2016 v 10:44 | Lena |  - Pohybem k harmonii
Páteř je stromem našeho těla, drží jej pohromadě. Nervy, které vycházejí z míchy zprostředkovávají výměnu informací mezi mozkem a orgány. Zdravá páteř má vliv na všechny životní funkce. Různé bolesti vystřelující do nohy, ruky, které lze jej ztěží specifikovat většinou pocházejí z omezení některého nervu a příčina tkví ve špatném zakřivení páteře-bloku, zatuhnutím svalů, které jemné životní páteřní dráhy drží v nepřirozeném sevření. Nepřirozené zakřivení páteře může rovněž různými způsoby sevřít orgány, ty pak následně mohou hůře plnit svou funkci.

Velmi důležitá část páteře je krční, jelikož od jejího stavu závisí kondice a fungování částí ostatních. Nervy vycházející z páteře sice řídí všechny orgány a části těla, ale tuto jejich práci ještě kontroluje bloudivý nerv/nervus vagus, který má své kritické místo na úrovni 3. obratle krční páteře. Tam často vlivem citového napětí, psychickým vypětím svaly ztuhnou a vagus sevřou. Proto po uvolnění krční páteře-měkké reponaci pociťuje ošetřený celkovou úlevu v celém těle.


Lena / Nyní krátký příběh mé známé: Byla na dovolené u moře, kde se na pláži mezi ležícími rekreanty procházel muž tmavé pleti, hovorově - černoch. Nabízel jim své služby - zdravotní masáž zad zaměřenu především na uvolnění páteře. Sdělila mi, že v té chvíli měla silné vnuknutí, ať dotyčného osloví a masáž absolvuje. Člověk by si řekl, že tito tzv "pochůzkáři" nebudou za moc stát, viďte. Opak byl pravdou. Zdravotní masáž trvala 30 minut. Poté se cítlila výborně, její společnice ji později sdělily, že se jim zdá, jakoby se zvětšila i její výška, tedy "vyrostla", chůze je velmi uvolněná a držení těla vzpřímenější. Jistě, pokud se uvolní svalové bloky, tedy i zkřivení páteře, pak se napřímením i více narovnáme, navýšíme. Uběhlo půl roku a nadále se cítí velmi dobře.

Je však pochopitelné důležité pečovat o celou páteř, nejprve si nechte odborně odblokovat zablokovaný úsek, a poté průběžně udržujte v dobrém stavu páteř celou. Pokud ji máme v pořádku, obnoví se propojení na energetický systém a tělo se začne opět vracet směrem k harmonii. Mnozí z nás, pokud jsou problémy v počátku jsme někdy rozhýčkáni a líní začít s cvičením. Situace však často dojde natolik daleko, že můžeme skončit na lůžku, nebo onemocníme a v ruce si z ordinace neurologa mimo doporučených cvičení neseme také neschopenku. A nemuselo by k tomu dojít. V takovýchto případech je třeba lenost porazit a nedat jí zelenou. Konec konců, naše tělo nám slouží po celý život, je naším každodenním společníkem a průvodcem. Měli bychom se tedy k němu chovat s patřičnou úctou.

Nyní si prohlédněme následující, poté budeme pokračovat:


Proudění energie z páteře směrem k orgánům

Páteř z hlediska duchovních příčin ne-mocí > některé části pro příkladNásledující odkazy si nenechte ujít. Je jich celkem 12. Cvičí se jógovým stylem, v souladu s pomalým nádechem a ještě pomalejším výdechem. Zaktivizujete si jimi líné a ochablé svaly, které drží páteř. Zpočátku je doporučováno cvičit každý den, dokud nepocítíte zlepšení. Poté přejít na tzv udržovací styl - 2-3krát týdně. Může se zdát, že videa jsou určena seniorům. Není tomu tak, řekněme si upřímně - většinový podíl populace počínaje dětmi školou povinnými a konče oními seniory má páteř v žalostnéms stavu. Je tedy určeno víceméně velké části osob. Budete provázeni jednotlivými etapami cvičení a části cviků krční, hrudní, bederní páteře Vás jistě zaujmou. Oddíl cviků břišního svalstva je také zajímavý - i břišní svaly mají vliv na držení páteře. Mimo jiné, do kostí - tedy i páteře si ukládáme dlouho nezpracované emoce, nezdravé životní postoje a návyky. Jste ne-mocní? Je ve vašem případě klasická medicína v koncích? Jeden z hlavních problémů tkví mimo jiné i ve špatném stavu vaši páteře. Páteř "pláče". Dejte jí svobodu!Přímý odkaz ke cvikům♪♫♪
Pokud Vám nepůjde, pak♪♫♪
Autor Živá Voda Lena, část přijata @

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama