- Pouštní růže, kámen Afriky na mém těle

25. května 2016 v 0:44 | Lena |  - Řeč kamenů osobně
Stálým čtenářům jistě neuniklo, jaký mám vztah ke kamenům. Při svých cestách po Africe na mne nezapomněli ani mí přátelé a jako pozdrav z tohoto okouzlujícího kontinentu mi přivezli krásný exemplář, kterému byl dán půvabný název Pouštní růže. S fotografií, ve které jsem spojila jeho zemitou krásu se svým tělem se s Vámi podělím.

Když jsem jej vzala do dlaní, ihned jsem pocítila teplo jeho medové barvy a vůni evokující tajemné dálky této překrásné země. Vypadá skutečně jako růže. Z jeho lesklých kamenných okvětních plátků se mi do dlaně jemně vysypalo několik zrnek písku. Zdálo se mi, jakoby mi tímto gestem v oné chvíli poslala pozdrav samotná královna pouště, která se v jejich dunách čas od času objeví, aby zkontrolovala, zdali je vše v pořádku a její život plyne tak, jak má. A já se v tomto okamžiku na několik vteřin vrátila do dávné minulosti, do jednoho ze svých životů.


Jsem vznešeného rodu. Žiji ve vznešeném a krásném paláci. Na sobě mám lehký, průsvitný oděv, který na první pohled vypadá, jakoby byl utkán z jemného vánku, jež krejčím právě při šití přivál pod ruce ze samotného lůna pouště. Hýčká a hladí mé oblé křivky. Hraje hudba. Nechám se vést jejími tóny a tančím tak, jak mi mé tělo velí. Vlním se v rytmu zvuků, které jsou lahodné, měkké a teplé, jako písek čerstvě donesený z dun zalitých poledním sluncem. A já tančím... Tančím, protože chci. Pro jednoho muže, který tiše, uvolněně sedí a očima se vpíjí do této scenérie plynoucího okamžiku, kdy tělo splyne s tónem a následuje jej v tichém rytmu. Tanec mého těla následován silou mé duše otevře jeho srdce. A on řekne. Ve chvíli, kdy jsem se Ti podíval do očí, jsem si vzpomněl, Kdo jsem ...
Má Královna pouště

Pouštní růže učí umění rozdávat i přijímat Lásku. Pokud se tímto kamenem v dlani oddáme meditaci, jeho hřejivé teplo napomůže přenést dávné sváry v mír a Lásku. Také mírní výbuchy emocí. Svými vibracemi je napojen na Matku Zemi a dokáže tak napojit i nás, uzemní, propojí naši náruč s náručí a vibracemi Země. Dokáže léčit místa na těle, která mají narušen tok zemské energie. Napomůže nám uvolnit sebeklamné negativní programy a systémy víry skoncovat jednáním, které jsme v minulosti vnutili sami sobě.
Pouštní růži lze také použít k posílení schopnosti ztotožnit se s určitým cílem. Zvyšuje sílu vůle a ulevuje od stresu. Působí blahodárně na kosti, pojivové tkáně, kůži, pohlavní orgány, plodnost, regeneraci tkání a svalovou pružnost. Ve vlhku by tento krásný dar pouště mohl změnit svůj tvar.
Další články kategorie Kameny > ZDE
§ Prvotní autor většinového podílu článku Živá Voda Lena §
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 26. května 2016 v 21:59 | Reagovat

Má Láska k Africe je veliká a při poslechu vložené písni od Maok se mi vybavila cesta pouští na Sahaře, kde jsme byli před 9 lety. Nikdy na tyto krásné chvíle nezapomenu. Vůně písku, vzduchu, žhavé slunce a neskutečně překrásné pocity, které jsem mohla na tomto místě prožít, se mi navždy vryly do paměti.
O to víc mě potěšilo, když mi před 2 lety můj známý daroval POUŠTNÍ RŮŽI. Je to pro mě relikvie, kterou si opatruji a pokaždé, když ji vezmu do ruky, se mi vybaví nádhera místa, kde se ona růže nacházela.Prožiji si neskutečně krásné chvíle s ní a každá buňka mého těla ji vnímá.
Děkuji za tento pěkný článek.

2 Lena / autorka Lena / autorka | 27. května 2016 v 11:53 | Reagovat

Já darovanou Královnu pouště opečovávám s náležitou úctou, je to dar Země. Má úžasnou energii.
Cestování Afrikou musí být krása ...

3 Jarka Jarka | E-mail | 27. května 2016 v 14:03 | Reagovat

Ano, je to krásná země. My byli v Egyptě, neboť nás lákalo poznat historii této země. Měli jsme to štěstí, že náš průvodce pocházel z Káhiry a uměl krásně ,, mile " česky. Vzal nás na místa, kde by jsme se za normálních okolností báli vstoupit.
Nejvíce mi právě učarovala Sahara. Tam jsem si zcela uvědomila, jak je nádherné žít. Vůně písku, vzduch, Slunce a ta nekonečná krajina, provoněná slunečními paprsky. I když bylo místy přes 50 stupňů Celsia, člověk to vůbec nevnímá a nepociťuje žízeň. Proto nás průvodce upozornil, že si to musíme sami hlídat a hodně pít.
Stále ,, sním" o Keni a dalších zemích, kde je pro změnu zeleň a stromy.Někdy si myslím, že jsem tady žila. Spíše to vím, neboť prociťuji každý film a nejvíce hudbu. Vše je mi tak blízké. Mohla bych o této zemi psát hodiny a nikdy by mi nedošla inspirace.
Pouštní růže jsou překrásné a jak píšete, je to dar Země. Cítím to při každém dotyku a jak nádherně voní.
Když jsme byli na Sahaře, pátrala jsem, kde ji koupit, nebo jestli ji někde neuvidím. Ale ono to není až tak jednoduché. Ale známý měl tu možnost, že pracovně pobýval v těchto končinách a pár Růží našli při vrtech. Děkuji mu za to, že si na mě vzpomněl a já tento Poklad mám.

4 Lena / autorka Lena / autorka | 28. května 2016 v 10:42 | Reagovat

Afrika celkově je krásný kontinent, ale dá se říci, že krásu lze nalézt všude. Žít tam ovšem - podmínky jsou v mnoha oblastech dost tvrdé.

Plňte si své sny ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama