- Nejkrásnější hlas na světě

8. května 2016 v 18:22 | Lena |  - Rodina
V klidu leží a čeká... Klidná je však pouze zdánlivě. Srdce jí svírá určitá beznaděj. Její životní cesta se kvůli událostem, kterými si během života prošla zastavila na mrtvém bodě. Alespoň ona to tak vnímá. Onen pocit je natolik silný, že když si uvědomí jeho reálnou pravdivost, na sucho polkne. Raději zavře oči ...

V té chvíli jí v mysli proběhne celý doposavadní život, jako zpomalený film. Má toho za sebou již hodně ... V místnosti, ve které leží se momentálně nachází sama. Tato samota je natolik autentická, že jí až děsí. Prostředí, ve kterém se nyní nalézá je pro osobu jejího cítění studené, chladné, bez emocí, stejně jako lidé, kteří v něm pracují. Jakoby měli srdce z kamene.

Přichází osoba v bílém plášti a dává do chodu jeden z přístrojů. Ona, vyrušena ze svého nostalgického přemýšlení opět přivírá očí ... Taková samota ... Venku se to hemží životem a zde jsou jen bílé, prázdné stěny. A společníka jim dělá citový "chlad".


V hlavě jí v té chvíli vyvstane velký otazník. Co bude dál? ...

Pojednou slyší hlasy, které se ozývají ve vedlejší místnosti. Jsou to ženy, jež hovoří mezi sebou. Jeden hlas je jí až nápadně důvěrně znám. Ano, zná jej! A velmi dobře. Jeho zabarvení je teplé a přátelské, jako dotek vodní hladiny, která je klidná po letní bouřce. Jeho tóny hladí, uklidňují rozbouřené srdce a úzkost se najednou rozpustí. Nejkrásnější hlas na světě. Do srdce se vlévá Láska a žilami se opět rozproudí zlaté světlo.
Ten hlas je tak nádherný, že všechny zázraky světa se k jeho čistotě nemohou přiblížit. Nic se s ním nedá porovnávat. Když jej uslyšela, cítíla se naprosto v bezpečí. Jeho rytmus je v naprostém souladu s rytmem její osobnosti.

Její maminka

Pojednou si vzpomněla na dobu, kdy se ještě nacházela u ní v bříšku. Slyší tep jejího srdce. Na tomto místě je příjemně. Přátelsky. Naslouchá jejímu hlasu, který uspává. Jakoby říkal: Zde jsi v bezpečí před vším a všemi. Nemusíš se o nic starat, tvou povinností je pouze Být. Tak nádherné. Tak Božské. Čísté a milující.

Její maminka je rozumná, chytrá, hrdá osobnost se smyslem pro čest. Rovný rovnému. Ona tyto vlastnosti zdědila po ní. Přítomnost lidí typu této maminky v čele naší země by způsobilla veliký rozkvět.

Ona si v této chvíli snad po sté uvědomuje, jak moc je její maminka silná. Když dítě roste v bříšku, mamince je v začátcích často těžko, nemůže jíst, jelikož je jí špatně od žaludku, hodně špatně. Přesto všechno pro své rostoucí dítě má každý den vlídné slovo a Lásku v srdci. U některých maminek je těhotenství rizikové, a proto je nutné, aby co jak nejvíce ležely na lůžku, často i několik měsíců, bez přestávky, což je dost obtížné. Těhotenství celkově je složité, ale i krásné. Porod také nevoní po růžích. Když maminka ve velkých bolestech přivede na svět své miminko, přestože je celá rozbolavělá a vyčerpaná, okamžitě své dítě přivine k sobě a Láska v jejích očích říká, "vítám Tě na svět človíčku". Toto vše mezi dítětem a matkou vytvoří pouto na celý život. Ikdyž jsou od sebe velice daleko, přesto mezi sebou komunikují, jelikož toto pouto překoná naprosto všechny rozměry.


Tento příběh je zároveň poděkováním všem maminkám celého světa, nezávisle na věku a barvě pleti.
♥ Číst a vnímat povoleno, šířit nepovoluji, děkuji ♥
Živá Voda Lena


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 8. května 2016 v 21:27 | Reagovat

Milá Leno, děkuji za překrásné poděkování, které jste vložila do svého článku. Velice si toho vážím.

2 Lena / autorka Lena / autorka | 8. května 2016 v 22:26 | Reagovat

Já si zase vážím toho, že jste, dle vaší zmínky velmi unavena, a přesto všechno v sobě naleznete sílu a čas otevřít stránky a přečíst si mé nové články. To o něčem vypovídá. Takže, děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama