- DOBRÉ ZPRÁVY > denně novinky i potěšení z celého Světa /4/

3. května 2016 v 9:20 | Lena |  - Dobré zprávy

Podejte mi ruku a kráčejme směrem vstříc lepším zítřkům společně. Staňte se poslem dobrých zpráv a zašlete mi jakékoli sdělení, zprávu, obrázek, kresbu, cokoli, co v druhých vyvolá příjemný pocit. Jelikož platí: příjemné pocity uzdravují, v člověku vyvolávají vnitřní mír, harmonii. A harmonie je v souladu s Vyšším principem. Kontaktujte mne skrze zprávu v menu těchto stránek. Tvořme společně Nový svět, který je příjemným místem pro všechny.Dobré zprávy byly zařazeny do Projektu > Výměna energie <


31. květen - Skutečná krása ženy - > ♪♫♪

30. květen - Něco pěkného > ♪♫♪

29. květen - Nová Noemova archa startuje
Nizozemský podnikatel a milionář Johan Huibers vyrazí během letošního léta přes Atlantický oceán na své replice Noemovy archy, kterou stavěl dle podle pokynů z Bible. Na 125 metrů dlouhé lodi popluje nejprve do Jižní Ameriky, kde chce šířit biblické poselství. Moderní typ Noemovy archy je mimo jiné i turistickou atrakcí, kterou mohou navštěvovat zájemci v Nizozemí již několik let. Informoval o tom server ► Huffington Post ◄.


Johan sdělil, že ve svých 24 letech našel vztah k Bohu a od té doby touží pomáhat lidem. Proto se zapojil do charitativních projektů v Etiopii, Albánii a Bosně. Poté ale započal práci na plnění si svého snu, a dal se do stavění loďě podobné Noemově arše. Toto jej napadlo během spánku, když měl sen, jak jeho rodnou nizozemskou provincii Nood-Holland zaplavila povodeň. "Chceme umožnit tisícům lidí v Brazílii, znevýhodněným a osiřelým dětem zažít naději, která pochází z tohoto biblického příběhu," řekl Huibers ve videu na svých stránkách. Svou pouť proto začne u břehů Brazílie a kotvit hodlá také v Montevideu, Havaně, Kolumbii a Panamě. Poté se chce dostat více na sever a zavítá do San Diega, Long Beach, San Francisca a Seattlu.

28. květen - Nová iniciativa, ekologické a chytré koše
Firma Bigbelly byla založena s cílem změnit neefektivní a zdrojově náročný proces sběru odpadů. Z tohoto důvodu vyvinula unikátní odpadkový koš, který odpadky ihned po vhození slisuje. Zabudovaný systém v koších zároveň sleduje jejich naplněnost, "popeláři" k nim tedy vyjíždějí až v případě nutnosti. Mimoto, dalším + je, že baterie v koši se nabíjejí díky solárnímu panelu zabudovanému na víku.

foto: Bigbelly

Koše jsou tedy velice šetrné k životnímu prostředí - zmenšují objem odpadků, snižují počet výjezdů, tím se šetří pohonné hmoty a ovzduší i čas pro jejich svoz. Aktuálně se nacházejí ve 47 zemích světa, Praha není výjimkou.

27. květen - Něco hezkého > ♪♫♪

26. květen - Piano v nemocnici zpříjemní pobyt pacientům
Veřejné piano bylo umístěno do pražské Thomayerovy nemocnice. Napomohl tomu spolek s názvem Piana na ulici a nástroj zdarma věnovala dáma, která tímto reagovala na výzvu v rádiu.

foto: Thomayerova nemocnice

Piano se konkrétně nachází v centrálním parku nemocnice. Toto místo bylo zvoleno tak, aby piano bylo dobře slyšet v co největším počtu pavilonů. Nástroj je určen pro pacienty, ale i personál a veřejnost. Do budoucna je zvažováno jeho využití k terapeutickým účelům. Zakladatel "Pian na ulici" Ondřej Kobza doufá, že Thomayerova nemocnice poslouží podobným zařízením, jako příklad. "Park je veřejný prostor, kde může piano udělat radost. Pacienti se mohou potkávat, seznámit a celkové vnímání nemocničního prostředí proměnit v něco příjemného."

25. květen - Chytré hodinky s projekcí
Tyto hodinky obsahují parametry, se kterými se mají o co podělit. Mimo běžných funkcí, které by jste od nich očekávali se samozřejmostí, jako kupř. zobrazení notifikací, měření fitness aktivit má funkci navíc. Jedná se o zabudovaný projektor, který zvládne promítat obsah SMS zpráv i obsah jiný na libovolný povrch. Pokud máte kupříkladu hodinky na sobě, hravě promítnou vaši SMS konverzaci na kůži. Stejně tak zvládnou promítnout obrázky, či jiná média na zeď. Ve využití se meze nekladou. Cena? Základ staví na 11 000 Kč. Předobjednávky startují nyní v Číně.
24. květen - Znáš dobrého člověka? Nominuj:
Dobrosrdečnost je přirozená vlastnost skutečného Člověka. Vzhledem k tomu, že je kolem nás sice viditelná, přesto však stále nedostatkovým elementem, vznikl projekt Laskavec, jež se zabývá příběhy dobrých lidí a jejich skutků. Každý měsíc je nominován nový DOBRÁK, jehož příběh se objeví na stránkách nadace. Této osobě je poté předána finanční odměna v řádech několika desítek tisíc korun.

foto pramen: nadacekj.cz

Nominace jsou přijímány od veřejnosti. Důležitým jménem z Nadace Karla Janečka, která tento program pořádá je Tomáš Řemínek.

Kandidáty můžete nominovat zde.


23. květen - Pomocná ruka pro autisty a další
Pro osoby s obtížemi, jako je autismus, nebo jiné poruchy obdobného typu je nakupování v rušném a hlučném prostředí nákupních center vysoce stresující. Těmto lidem umožnil zlepšením podmínek jeden z hypermarketů v anglickém Manchesteru, kde byla zavedena hodina nakupování v tichu. V této hodině se v obchodě vypnou veškeré obrazovky, různá hlášení pro zákazníky, jezdící schody a vše, co by mohlo způsobit nepříjemné pocity. Toto opatření vzešlo od managera obchodu Simon Lea. Reagoval tak na případ autistického chlapce, který měl kvůli rušné atmosféře hypermarketu problémy se zvládnutím nákupu.

Již tento měsíc každou sobotu počínaje osmou a konče devátou hodinou ranní zavládne v obchodě ticho. Příchozivší nakupující dokonce obdrží mapku hypermarketu s vyznačenými sekcemi konkrétního zboží, aby se mohli lépe orientovat. Pramen: ceskenoviny. cz / děkuji

22. květen - Znečištěná Seina bude sloužit jako koupaliště
Pařížská Seina se nyní potýká s velkým znečištěním, obsahuje spoustu bakterií a plovoucího odpadu, skvělá vizitka homo sapiens. Starostka tohoto turisticky atraktivního města Anne Hidalgo nyní předložila návrh na vyčištění této řeky a její následnou proměnu ve velké koupaliště. Tento krok patrně ocení jak místní obyvatelé, tak příchozivší turisté, jež se každoročně počítají na miliony. Ovšem hlavním důvodem, proč tak učinila je zejména zájem Paříže o pořádání Olympijských her, které nás čekají v roce 2024. Má za to, že možnost uspořádat některé ze sportovních závodních disciplín přímo v této řece by mohla zvýšit šance Paříže na organizaci Olympiády.

21. květen - Novela zákona o nemocenském pojištění pro tatínky
Platit by měla počátkem roku 2017. Její součástí je návrh, který se týká čerstvých tatínků, jímž tak bude umožněno navázat bližší vztah se svým dítětem v prvních dnech po porodu. Otcům vznike nárok na tzv. otcovskou dovolenou a bude možné ji nastoupit v období šesti týdnů následujících po narození dítěte, což je v podstatě obdoba "dovolené" mateřské. Příspěvek bude vypočítáván stejně, půjde tedy o 70 % denního vyměřovacího základu.
Smyslem návrhu je snaha neochudit rodinu o společně strávený čas krátce po porodu potomka. V rámci Evropy/EU je toto opatření běžným standardem, kde je tento systém funkční ve 23 zemích. Návrh čeká na schválení parlamentu, který poté určí jeho finální podobu.

20. květen - Specielní zařízení,
jež nese název Health Robot vynalezli na Fakultě elektrotechnické ČVÚT v Praze. Jeho "pracovní" náplní je sledování zdravotního stavu svých majitelů.


Toto sledovací zařízení je navíc i moderní, jelikož je zabudováno do prvků, které nás zdobí, tedy kupř. prstenu, náramku, nebo také náušnic. Tento pomocník konstantně měří řadu životních funkcí, jako je tep, teplota, nebo systolický a diastolický tlak. Zařízení data zároveň zpracuje, a pokud zaznamená odchylky, doporučí uživateli návštěvu lékaře. Jeho stvořitelé doufají, že se přístroj začne vyrábět co nejdříve.

19. květen - Chytrá lavička v parku
Návštěvníci Litoměřického parku si nyní mohou nově nabít svůj mobil, nebo tablet přímo na lavičce. Jde o lavičku, která využívá solární energii, a mimo jiné dokáže sledovat i kvalitu ovzduší či spotřebu energie. Poskytuje bezdrátové připojení k internetu a umožňuje nabíjet mobilní zařízení pomocí USB konektoru, nebo zcela bez kabelu prostřednictvím indukce.


Město takto reaguje na stále častější potřebu lidí být online a dobíjet svá mobilní zařízení. Litoměřice jsou v tomto první, brzy se však dočkáme i v dalších městech naší republiky. Pramen: ČTK, capasitty. com

18. květen - Na stránkách stoletého módního časopisu Vogue
se objevila zcela poprvé modelka, která zažila jeho začátky. Stoletá dáma je velkou milovnicí módy a donedávna byla mediálně naprosto neznámá. Po kampani pro jeden obchodní řetězec se jí ale podařilo dostat do povědomí v módní branži, a to zejména díky věku a svému šarmu. Časopis Vogue se tak zařadil k dalším titulům, které přerušily éru vyhublých mladých modelek a soustředí se na skutečné ženy.

Dáma Bo Gilbert miluje módu, má ráda Audrey Hepburnovou a objevila se tedy v časopise, na jehož stránkách pózovaly modelky, jako kupř. Kate Moss, nebo vévodkyně z Cambridge. Sama o sobě říká: "Dělám věci, které spousta lidí v mém věku nedělá. Ráda vypadám dobře, ikdyž nejdu nikam ven." Bo Gilbert zavzpomínala, jak se změnila móda v průběhu let. "Vzpomínám si, jak jsem poprvé viděla ženu v kalhotovém kostýmu, což se před tím nikdy nestalo, a nemohla jsem od toho odtrhnout oči."

Přestože Vogue není prvním časopisem, který místo obvyklých modelek využil tzv. ženy z lidu, určitě je však první, který na sebe přilákal pozornost stoletou modelkou. Průměrný věk modelek se vesměs pohybuje zhruba mezi 16-25 lety, což se nyní snaží Vogue změnit. Proto si klade za cíl řešit diskriminaci žen, a to nejen podle proporcí, ale právě i kvůli věku.

17. květen - Japonská kampaň Second Life Toys nabízí
transplantace pro plyšáky. Snaží se tak nenásilnou formou přiblížit dětem problém s nedostatkem dárců orgánů. Japonsko patří mezi země s nejnižším procentem transplantací, ročně na ni čeká více než 14 tisíc lidí, nového orgánu se dočká snad jen 300 z nich.

Máte doma roztrženého plyšáka, kterého vaše dítě zbožňuje a nemůže bez něj usnout? Pak Vám tato kampaň může pomoci. Oblíbené hračky čeká druhá šance, na jejich opravu se využijí hračky starší, které již nikomu nepatří. O nutnosti transplantaci mají přesvědčit roztomilé fotografie "operovaných" plyšáků. Novou část těla na nich obdržel kupř. plyšový medvěd, kterému autoři přišili ruce opice, nebo slon, kterému byl utržený chobot nahrazen ocasem veverky. Lidé a především pak děti mohou na stránku poslat hračku, která poslouží k transplantaci, nebo mohou požádat o opravení svého plyšového přítele. Za každého "vyléčeného" plyšáka pak jeho majitel pošle dárci děkovný dopis.
16. květen - indiánskou královnou krásy
se stala pětadvacetiletá posluchačka arizonské státní univerzity Danielle Ta'Sheena Finnová ze siouxského kmene Standing Rock. Druhé místo obsadila devatenáctiletá indiánka Chezney Martinová z kanadské rezervace Six Nations.

Danielle, jako vítězka soutěže nyní bude rok putovat světem a navštěvovat komunity domorodých obyvatel. Akce přilákala 100 tisíc návštěvníků z USA, Kanady a Mexika. Těm se naskytla možnost sledovat i soutěže indiánských tanečníků a hudebníků.

15. květen - Osob s cukrovkou přibývá
Prevence cukrovky dle předsedy České lékařské společnosti Štěpána Svačiny v České republice selhává. Lidé málo vědí o jejích příčinách, což hodnotí negativně i Evropská unie. Zásadní je ozdravění životního stylu a pohyb. V Evropě žije na 64 milionů lidí s cukrovkou. Počty pacientů v ČR se přitom jen odhadují, aktuální statistiky nejsou plně k dispozici. V České republice se s cukrovkou léčí zhruba 8,5 procenta osob, další 2,5 procenta o ní neví. Cukrovka dlouho nemá žádné příznaky, zvýšená hladina cukru ale poškodí cévy a prvním projevem cukrovky může být až infarkt. Zhruba 5 % lidí v České rep. má prediabetes, tedy zvýšené hodnoty cukru nad optimální hladinu, která je do 5,6 milimolu (mmol) na litr krve.

"Pohyb je zcela nejvýznamnějším opatřením k prevenci diabetu. Kdybychom od svých osmnácti let ušli každý den 10.000 kroků, vyhnuli bychom se všem chronickým onemocněním, včetně cukrovky," řekl profesor. Riziko těch, kdo se pravidelně pohybují, je jen zhruba poloviční v porovnání s těmi, kteří vedou sedavý způsob života. "Přidá-li diabetik ke své denní aktivitě jen 1000 kroků navíc, sníží se hladina cukru po jídle o 1,2 mmolu, což představuje dvojnásobek poklesu, kterého lze dosáhnout léky," řekl pan Svačina.

Cukrovka druhého typu není nemoc z příjmu cukru. Je vyvolávána především vyšším příjmem živočišných tuků, typicky v uzeninách. Riziko cukrovky naopak snižuje listová zelenina, káva a rostlinné tuky. Dle Světové zprávy lidí s cukrovkou přibývá, zejména mužů. Dnešní mladí muži více sedí u počítačů a méně sportují než jejich otcové ve stejném věku, více jich tedy má kila navíc. "Cukrovka je příčinou dvou procent všech úmrtí v ČR. Nicméně odhady ukazují, že nejméně 80 % případů diabetu druhého typu lze předejít," sdělila Alena Šteflová z kanceláře WHO v ČR.

14. květen - Něco hezkého, dojemné shledání > ♪♫♪

13. květen - Nový druh umělé kůže
Českým lékařům nedávno představili jejich švýcarští kolegové nový typ umělé kůže, který by měl pomoci dětem s popáleninami. Naši lékaři mají v plánu na vývoji tohoto objevu spolupracovat a mají zájem novinku nabídnout i tuzemských pacientům.

Při vytváření umělé kůže lékaři odebírají pacientovi kožní buňky, které poté nechají rozmnožit v živném roztoku. Výsledkem celého procesu je stabilní lidská kůže, která je "přenesena" na tělo pacienta. V současnosti je Švýcary testována. Vyjadřují se, že je velmi ohebná a dostatečně jemná, tudíž je zde vysoká pravděpodobnost, že se bude vyvíjet spolu s dítětem. Optimističtí jsou i co se týče funkčnosti a vzhledu. Zde je ale nutno posečkat, co přinesou výsledky druhé fáze klinických studií. Toto doplnil Clement Schiestl, který působí v dětské nemocnici v Curychu.

12. květen - Chytré tenisky
U těchto botiček stačí jediný klik v aplikaci a kompletně změní celý svůj vzhled. Pokud si tedy potrpíte na originalitu, tenisky Shiftwear Vám mohou splnit přání. Obsahují vybavení v podobě displeje z elektronického inkoustu, jež se podobá tomu, který je zabudován v kapesních čtečkách knih. Díky tomu lze měnit motivy tenisek na povrchu displeje skrze speciální aplikaci na vašem smartphone. Jejich tvůrce plánuje spustit obchod s motivy, takže si uživatelé mohou navzájem vytvářet a kupovat nové motivy. Displej zvládne jak statický obrázek, tak animaci. Statický obrázek nespotřebuje téměř žádnou energii, animace ovšem pochopitelně větší množství. Veřejná kampaň na jejich výrobu dopadla více než úspěšně, takže v případě vážného zájmu se na Shiftwear můžete v budoucnu bezesporu těšit.


Za Živou Vodu: "Otázkou zůstává, v jakých cenových relacích se aplikace budou pohybovat a nebude-li ekonomičtější zakoupit si vícero tenisek různých barev a designů, než platit za jedny botky s možností použití aplikace, která změní jejich barevný vzhled."

11. květen - Nový film, představen však bude až za 100 let.
Na filmovém festivalu v Cannes bude představen nosič filmu, který bude mít premiéru až za sto let. Sci-fi 100 Years - The Movie You Will Never See zobrazuje planetu Zemi v podobě, jak by dle tvůrců snímku měla vypadat v roce 2115/16.

Během filmové přehlídky a prezentace, tedy bude ve specielním trezoru v hotelu Le Majestic Barrière vystaven pouze nosič s tímto filmem. Bude jediným snímkem, který tento rok v Cannes neuvidíte. Sejf je naprogramován tak, aby se automaticky otevřel až 18. listopadu 2115. Mimoto, během celé doby sejf nebude možné otevřít, sdělil Ludovic du Plessis, ředitel společnosti, na jejíž popud film vznikl. Rovněž bylo vydáno 1000 kovových vstupenek, na jejímž prokázání bude umožněn vstup na premiéru filmu. Týká se tedy až jejich potomků. Hlavní roli si střihl John Malkovich. Pramen ČTK
10. květen - Květináč vyrábějící elektřinu
Společnost Arkyne Technologies se sídlem v Barceloně přichází s projektem, kterým se snaží nabídnout stoprocentně čistou a ekologickou energii všem lidem. Vytvořila specielní květináč pod názvem Bioo, jež umí přetvořit energii vytvořenou fotosyntézou na elektřinu. Elektřina z jedné rostliny dle tvůrců dokáže nabít až tři telefony denně. Lidé si z něj vytáhnou zástrčku na USB kabel, kam mohou připojit jakoukoliv nabíječku na telefon. Květiny dle tvrzení tvoří elektřinu dnem i nocí, proto je možné využít zelenou nabíječku v podstatě kdykoliv, nabíjení má zabrat zhruba stejnou dobu, jako při nabíjení telefonu přes osobní počítač.

Myšlenka, která stojí za projektem je jednoduchá. "Květiny máme doma, nebo na pracovišti snad všichni. Proč tedy jejich přítomnost nevyužít k ještě lepším účelům," tvrdí autoři. Systém funguje na bázi fotosyntézy, tedy procesu, který je opakem dýchání. Rostliny při ní přijímají oxid uhličitý, který za pomoci světla a vody přemění na kyslík. Přitom je vytvořeno několik energeticky bohatých sloučenin, které vypouští rostlina skrze kořeny do hlíny. "Kouzlo se odehrává právě uvnitř květináče, kde je energie tvořena biologickými sloučeninami vyloučenými při fotosyntéze a převáděna na elektrickou energii." Novinka má být na trh uvedena koncem roku 2016.

9. květen - Osvobozující létání > ♪♫♪

8. květen - Co vědci doporučují osobám nad 40 let
Daná pracovní doba 8 hodin denně, pondělí - pátek je dnes již tak trochu out. Ikdyž - jak kde. Vesměs je tomu tak, že lidé spíše operují s několika úvazky, které disponují kratší pracovní dobou. Tento systém nyní doporučují i vědci, a to zejména lidem, kteří dosáhli 40ti let a výše.

Dle studie, na které pracovali bylo zjištěno, že při třech pracovních dnech v týdnu jsou lidé středního věku nejvíce výkonní a vykazují nejlepší výsledky. Jakmile se však počet odpracovaných hodin zvýší nad 25 hodin týdně, výkonnost u pracujících klesá s ohledem na únavu, stres a další faktory. Její autoři se zaměřili především na zkoumání kognitivních funkcí. Průzkum byl proveden v Austrálii u 3500 žen a 3000 mužů. Takže - je to jasné? :)

7. květen -
Bůh vystavil mě a mé sourozence mnohým zkouškám, naše veliká rodina, náš maličký dům, směšně málo peněz, se kterými jsme museli vyjít, a dokonce i ty žárlivé děti ze sousedství, které nám házely kameny do oken, když jsme zkoušeli a řvaly na nás, že stejně neuspějeme. Když tak myslím na maminku a naše první léta, můžu vám říct, že jsou na světě odměny, které mají daleko větší hodnotu, než peníze a veřejně uznávané ceny.
Michael Jackson


6. květen - Něco hezkého, soutěž > ♪♫♪

5. květen - Považovali ji za Anděla, ve skutečnosti byla hračkou pro pány
V Indonésii se rozšířila zpráva nálezu pravého anděla, spadlého z nebe. Obyvatelé vesnice, ve které nálezce žije uvěřili, že jde o skutečného anděla. Jedná se o pannu v životní velikosti a stala se z ní náboženská modla. 21letý rybář po zatmění slunce našel ve vodě plující věc, na první pohled podobnou mladé ženě. Okamžitě ho uchvátila její bílá pleť i oči a usoudil, že se musí jednat o anděla. Kvůli tomuto vzezření pak usuzovali, že musela během zatmění slunce, které je v Indonésii považováno za velmi důležitou duchovní záležitost spadnout, coby anděl přímo z nebe. Není divu, když tedy mladý rybář pokládal nález nehybné ženy za znamení z nebe. Vzal ji proto do své vesnice, kde jí vyčlenili zvláštní místo na židli, starali se o ni s patřičnou úctou a každý den převlékali do tradičního oděvu. Svůj nález začali šířit po sociální síti, kde se toho okamžitě chytla média, ale i místní policie, která se rozhodla pro vyšetření celé záležitosti. "Panna-anděl byla zkontrolována jedním členem z našeho týmu," řekl Telegraphu místní policejní náčelník s tím, že z anděla se nakonec vyklubala nafukovací panna, která původnímu majiteli sloužila coby hračka pro pány.. Ta zřejmě spadla z některého člunu v místě, kde mladý rybář lovil.

Dle serveru Metro se místní orgány snažily zabránit povyku kolem této hračky, proto ji vesničanům odebraly, aby nevypukly nepokoje. Otázkou zůstává, je něco takového skutečně možné? ... Pramen > ♪♫

4. květen - Elektřina z rajčat!
V této lokalitě je každoročně vyprodukováno přes 400 tis tun rajčatového odpadu. Zní to až neuvěřitelně. A tak vznikl nápad, jak je použít způsobem, který by zajistil vznik elektřiny. Při využití tohoto množství jako elektrického proudu by se dokázalo zajistit fungování Disneylandu na celé tři měsíce. Doteď se tento rajčatový odpad pomalu rozkládal na skládkách, navíc s rizikem produkce nebezpečného metanu, nebo vniknutí do odpadních vod.
Za pomoci specielních mikrobiálních palivových článků se organický materiál obsažený v tomto odpadu rozloží a promění jej v elektrický náboj. Teoreticky má jít o nákladný způsob, ale s ohledem na produkci elektřiny by měl být ekonomicky životaschopný. Proces navíc zbavuje rajčata chemického obsahu, čili nejsou nadále škodlivá ani neprodukují skleníkové plyny. Florida

3. květen - Nová ekologická móda
nábývá stále větší popularitě. Z tohoto hlediska je možno zájemce potěšit italskými hodinkami, jež vzešly z rukou designéra Daria Kauteho. Jsou sice vyrobeny ze dřeva, přesto však přírodě neškodí. Jak je to možné? Hodinky italské značky WeWood jsou vyráběny z odřezků exotických dřevin, které by jinak neměly žádné další využití. Jsou ze 100% javorového, břestovcového nebo ebenového dřeva, hypoalergenní a díky absenci laku i barviv přirozeně voní.


Další + je skutečnost, že firma za každý zakoupený kus vysadí jeden strom. Do dnešních dnů bylo touto cestou vysazeno přes 400 tisíc stromů, do roku 2020 chtějí designéři dosáhnout milion kusů. Výsadba probíhá napříč celým světem, společnost se nejvíce zaměřuje na oblasti, které zeleň potřebují. Tyto originální hodinky je možno zakoupit i u nás a přijdou na několik tisíc korun.

2. květen - Chápání posvátného prostředí.
"Nemáme žádné jiné chrámy, ani svatyně, krom přírody. Jsme děti přírody, jsme výrazně poetičtí. Považovali bychom za svatokrádež postavit dům tomu, s nímž je možno se setkat tváří v tvář v tajemných, stinných modlitebnách původního pralesa, nebo ve sluncem zalitém lůně panenských prérií, pod věžemi a vrcholky nahých skal působícími závrať, či pod širou, diamanty posázenou klenbou nočního nebe. Bůh, který je zahalen jemným příkrovem mraků, tam na okraji viditelného světa, kde náš Velký praotec Slunce zažehává svůj večerní táborový oheň, Bůh, který se nese na drsném větru ze severu, nebo vdechuje duši voňavým jižním vánkům a jehož válečná kánoe je spuštěna na majestátní řeky a jezera, takový Bůh nepotřebuje žádnou katedrálu."

Ohiyesa

1. květen - Nový materiál,
který výrazně zvýší kvalitu syntetických maloprůměrových cévních náhrad z nanovlákna, vyvinuli vědci Technické univerzity v Liberci. Za tento objev obdrželi prestižní Cenu Théophila Legranda za inovace v oblasti textilu přinášejících prospěch lidstvu.

Snižuje riziko krevních sraženin, zároveň tak i následných komplikací po operacích srdce. Novinka je prozatím testována a do oběhu se má dostat během 4 let. Na projektu se podílel vědecký tým profesora Davida Lukáše z Fakulty textilní TUL, odborníci z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové a lékaři Kardiochirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.


Další Zprávy > ♪♫♪ 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama