- Vize Šamanky > přeměna v oblasti plastů

17. dubna 2016 v 0:44 | Lena |  - Vize, proroctví osobně
Jsem Voda.... Prociťte si mou sílu, snoubící se v jiskřivých kapkách deště, které prýští v rytmu zajímavého zvuku, kde v tichosti slyšet jest volání dálek... Pak se pustíme do rozboru vize, která se týká změn.
Ano, něco se v této oblasti skutečně děje. Jisté informace jsem zaznamenala zhruba před 10ti dny. Indicie zní ve slově ZMĚNA, PROMĚNA. Tentokrát se týká materiálu, který obecně známe pod zařazením plast. Přesnější charakteristika se otáčí kolem obalů. Dalším slovním spojením je Plast-voda. Nejvíce se v této chvíli jeví, že dojde, nebo právě v této chvíli dochází buďto k návrhům na změny složení, či velikosti plastových obalů, popř. lahví, které v posledních desetiletích zcela vyřadily ze scény obaly ze skla, nebo také jejich určité vyřazení z oběhu.


Sklo má své pro v tom, že nápoj, který je v něm uchován si zanechává své specifické vlastnosti a chutná lépe. Do mínusových hodnot jej dostává jeho hmotnost, křehkost a skladování. U obalu plastového je dobré to, že je možné jej po použití zmačkat a nezabere tolik místa. Ovšem chuť nápojů z tohoto obalu je nevalná. Zejména vodu z plastu, pokud budu hovořit za sebe, mé tělo-buňky odmítá, navíc některé typy vod, zejména kojenecká má být ozařována. Celkově vnímám vodu z plastového obalu jako "mrtvou", bez chutě, života, energetického náboje. Navíc, pokud se obsah lahve nevypije rychle, je uvnitř obalu tendence tvoření nezdravých bakterií a prostředí. V podstatě vodu z plastu nepiji téměř vůbec.

Jsem tedy zvědavá, co se v této oblasti změní a do čeho konkrétně tyto změny zasáhnou. Budu věřit a Vy jistě také, že tyto změny povedou k lepšímu. Nejlépe by bylo představit zcela nový způsob uchovávání nápojů, způsob zdravější pro konzumenty, který by zároveň šetřil naši planetu. Abychom nemuseli sbírat plastové obaly povalující se v přírodě, jelikož někteří "lidé" postrádají lidské chování a abychom "nemuseli" nosit oděvy vyrobeny z tohoto materiálu, jakožto zbytkového produktu, kdy jsou tyto plastové lahve po použití zpracovávány, jako materiál pro oděvní průmysl. Jde sice o jisté řešení jejich dalšího využití, ovšem ne zrovna šťastné.

Tolik pro dnešek, odškrtávám si další z mých vizí. Její významnost zde má své místo.
Přeji pěkný den.

Nové informace 27. 4. 016 > Přírodní alternativa plastového obalu se dočkala významného ocenění!
Zbytky plastových obalů plovoucí v oceánech jsou nepříjemnou připomínkou problémů, které neodmyslitelně provází plasty, a také jejich dopadu na životní prostředí. S tím se snaží vypořádat dnešní výzkumníci. A součástí této snahy je zkoumání materiálů, přátelských k životnímu prostředí, které by mohly plast nahradit. Na rozdíl od hliníku, nebo skla nemůže být plast recyklován donekonečna. Plast je také nechvalně znám svou špatnou rozložitelností - jeho životní cyklus se odhaduje na 500 až 1000 let. Nová japonská společnost AMAM se rozhodla v tomto směru něco změnit a vyvíjí obal, který je k životnímu prostředí přátelský. Konkrétně zkoumá alternativu k plastu, využívající přírodní polysacharid agar, který se vyrábí z mořských řas. Snaha společnosti AMAM byla tento měsíc vyslyšena, když jejich projekt získal hlavní ocenění v soutěži Lexus Design Award 2016.

Hlavní cíl jejich projektu zněl: "AGAR PLASTICITY je projekt, který zkoumá, jakým způsobem může být použit agar - želatinový materiál, který se vyrábí z mořských řas - jako přírodní alternativa k plastu jako k balícímu materiálu."
Velice tímto děkuji čtenáři za zaslání této zprávy. Ano, zde bude patrně význam mé vize. Vyjádření, které cituji v jejím znění, kde se mi ukazuje materiál voda-plast tedy do obsahu dnešní nové zprávy zapadá. Více > ♪♫♪

Pohozená PET lahev > ♪♫♪
Pryč s plastovými obaly > ♪♫♪
Další vize a proroctví > ♪♫♪
§ Prvotní autorství Živá Voda Lena §


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 18. dubna 2016 v 19:12 | Reagovat

Pokud se stane, že plastové obaly budou nahrazeny, bude to pomoc pro nás všechny.
Budu psát za sebe: nápoje z plastů nepiji, tady se tedy nic nezmění. Ale nebudu muset uklízet po ,, lidech ", kteří nápoj zkonzumují a obal vyhodí. Zrovna včera jsme odvezli plný pytel plastů z lesa a to jsme byli na túře. Ale nedalo nám to a aspoň kousíček krásného lesa jsme uklidili.
V naší přírodě se válí tuny a tuny odpadu. Mělo by se již začít něco dělat.
Děkuji za informaci a naději, kterou mi tímto článkem dáváte.
A nemohu si odpustit pochvalu. Velmi Vám to na obrázku sluší :-)

2 Lena / autorka Lena / autorka | 18. dubna 2016 v 22:07 | Reagovat

Již se děje paní Jaruško, proměna v mnoha oblastech, celkově ve světě (nyní nepíši o obalech). Jde to pomalinku, ale děje se. Nyní záleží na všech lidech, zda se budou přidávat.

Tento víkend se konal úklid naší republiky od odpadků. Vím, že Vy uklízíte pravidelně, aniž by jste k tomu potřebovali veřejně pořádanou akci.

Za pochvalu děkuji. "Vždy" jsem si však uvědomovala, že fyzická krása je velmi rychle pomíjivá. A dnes "vím", že je to tak ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama