- Dvanáctiletý Tyler vystoupí na Mount Everest

21. dubna 2016 v 0:44 | Lena |  - Krásní lidé jinak
Jmenuje se Tyler Armstrong. Dvanáctiletý sympaťák, který v současnosti žije ve Spojených státech již v sedmi letech zdolal výšku 4421m hory a jeho nynějším cílem je příští měsíc vystoupit na nejvyšší vrchol světa Mount Everestu. Vysoký cíl, jehož zdolání leží v majestátnosti hor, nacházejících se ve vysokých nadmořských výškách.

Tyler mne zaujal, jelikož jsem si prohlédla jeho fota a vnímám v něm jak vnitřní sílu, tak určitou jemnost. Rozhodla jsem se tedy zkontaktovat jej a upřímně požádat o zveřejnění jeho osobní fotografie na mých stránkách, která aurou jeho osobnosti obohatí tento článek. Po několika konverzacích směr USA a zpět mi toto umožnil, čili jej zde máte.
Výstupem na Mount Everest se chce pokusit překonat dosavadní rekord, jehož držitelem je nyní horolezec, kterému se podařilo zdolat štít této 8850m vysoké velehory ve 13ti letech. Pokud se mu výstup zdaří, stane se Tyler doposud nejmladším člověkem v rámci celé planety, který tuto nejvyšší horu světa "překonal". A bezesporu by tak překonal i sám sebe.


Těší se velmi dobré kondici a v dobývání vrcholů vysokých hor rozhodně není nováčkem. Coby nejmladší horolezec již drží několik rekordů. Mezi zdolanými je možno uvést africké Kilimandžáro, nejvyšší horu Kavkazu Elbrus a Aconcaguu-nejvyšší horu Ameriky. Dále pak nejvyšší horu kontinentálních Spojených států Mount Whitney, malou perličkou je, že tuto se mu podařilo zdolat v sedmi letech. Víceméně je vše připraveno, Tylerovi ještě chybí povolení nepálských a čínských úřadů. Nelze však vyloučit, že ve chvíli, kdy píši tyto řádky je již vítězoslavně drží v rukou.


Co je mi dále sympatické, Tyler díky svým expedicím vybírá peníze pro děti s vrozenou svalovou poruchou, která těmto postiženým znemožňuje chůzi, a týká se zejména chlapců. Další z důvodů, proč jeho osobu vkládám na své stránky. Skloubení jeho snu, fyzické kondice, jistého odhodlání a díky tomu pomáhat lidem, jež nemohou používat své nohy. Svou chůzí v podstatě šlape na nejvyšší vrcholy i za ty, jež nemohou chodit. Jako by těmto osobám v dálce podal svou ruku k tomu, aby mohli jít společně. Věřím, že dotyční s Tylerem sdílejí radost z každého nového vystoupení na vrchol a ikdyž ne fyzicky, tak alespoň v myšlenkách jsou na cestách s ním.

Odvážný a odhodlaný Tyler má i další cíle, postupně chce překonat nejvyšší vrcholy všech sedmi kontinentů. Nezbývá, než mu upřímně popřát hodně štěstí, pevné vůle a dobrou zdravotní kondici. Dávej na sebe pozor Tylere.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 21. dubna 2016 v 12:38 | Reagovat

Chlapec má veliký dar a když jsem se dívala na jeho video, je vidět, jak lehce se pohybuje a jak souzní s přírodou.Myslím si, že o něm ještě hodně uslyšíme a pokud s ním jste v kontaktu, tak nám můžete podávat zprávy.-)
Krásný příběh. Děkuji!

2 Lena / autorka Lena / autorka | 21. dubna 2016 v 20:58 | Reagovat

Mount Everest je velké sousto. Otázkou zůstává, zda je tento konkrétní výstup ambicí jeho rodičů, nebo jeho osobní priorita.
Lékaři v případě Tylera varují, že tělo 12ti letého chlapce ještě není plně uzpůsobeno tvrdým podmínkám, které mohou nastat při výstupu na osmitisícovku, tedy spíše devítitisícovku. Ale jeho otec se měl vyjádřit, že Tylera neznají a přihlížejí pouze k jeho nízkému věku a stojí si za tím, že má skvělou kondici. Otec by jej měl znát dobře.

Každopádně, bude to pro Tylera nová zkouška a výzva. Mne toto zajímá, čili sledovat jeho cestu rozhodně budu a vědět dám určitě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama