- DOBRÉ ZPRÁVY > denně novinky i potěšení z celého Světa /3/

19. dubna 2016 v 0:44 | Lena |  - Dobré zprávy
Podejte mi ruku a kráčejme správným směrem vstříc lepším zítřkům společně. Již neplatí Já jsem, rozpustilo se v prostoru, nyní je králem My Jsme. Staňte se poslem dobrých zpráv a zašlete mi jakékoli sdělení, zprávu, obrázek, kresbu, zkrátka cokoli, co v druhých vyvolá příjemný pocit. Budou umístěny zde. Jelikož platí: příjemné pocity uzdravují, v člověku vyvolávají vnitřní mír, harmonii. A harmonie je v souladu s Vyšším principem. Harmonie je vzorcem skutečného Člověka. Kontaktujte mne skrze zprávu v menu těchto stránek. Vím, že tam Jste. Tvořme společně Nový svět, který je příjemným místem pro všechny. Vibruji nadšením a těším se.


Zprávy 18. duben a níže > ♪♫♪

DENNĚ NOVÉ / NEW !!


30. duben - Moudrost: "Války se vedou, aby se prokázalo, kdo vlastní zemi, ale nakonec země vlastní člověka. Kdo by se odvážil tvrdit, že země je jeho majetek - cožpak nebude pod ní pohřben?"

Nico Cochise - kmen Apačů

29. duben - Nový, specielní druh tabletu pro osoby se zdravotním znevýhodněním: K uvedení tohoto příspěvku mne evokoval hlasitý rozhovor dvou lidí, z nichž jeden byl nevidomý. Stěžoval si, že má zájem o moderní tablet, ve kterém by se dalo pořádně číst. Přestože mne v tuto chvíli tlačil čas, dovolila jsem si upozornit ho na existenci "nového" typu tabletu, který by jej mohl zajímat.

S nápadem na tento typ tbl přišla bulharská studentka Kristina Tsvetanova, a přestože jí do cesty k uvedení na trh byly stavěny překážky, podařilo se jí tento počin zrealizovat. Nový přístroj nese název Blitab a je unikátním zařízením, které funguje na bázi běžného tabletu. Výjímečná je u něj technologie, která umožňuje konvertovat libovolný textový soubor do Braillova písma, a to jak z internetu, tak z USB flash disku. Obsah navíc zobrazí na celou stránku, ne pouze řádek, jak tomu bylo u zařízení obdobného typu. Výrobek již získal několik ocenění a první verze by mohla být trhem uvedena již koncem roku. Svými specifiky pomůže nevidomým a usnadní jim tak orientaci ve virtuálním světě > ♪♫♪
Nevím, v jaké míře bude/je přístupný u nás, ale aktivitu v tomto směru již ponechám na dotyčném a jeho přátelích. Podala jsem ruku, další kroky jsou na něm. Každopádně jsem si z tohoto setkání odnesla příjemný pocit, že jsem svým tipem udělala malý dobrý skutek a podařilo se mi tak potěšit člověka, kterému není dáno vidět krásy tohoto světa. Jeho poděkování a upřímný úsměv obohatil zase mne.

28. duben - Universita Lásky, chcete být studentem? :) Přestěhujte se do Číny. S novým předmětem v této zemi přišla universita Tiencinská. Celkem překvapivé, jelikož zde se v oblasti Lásky stále vyznávají spíše konzervativní způsoby.

Láska v teorii i praxi, tak zní přesný název předmětu. Pro studenty je nepovinný, ovšem pokud jej budou absolvovat, obdrží zápočet. Semináře zahrnují kupříkladu lekce etikety, praktický trénink seznamování se s osobami opačného pohlaví apd. Předmět se v tomto semestru vyučuje poprvé, první hodinu navštívilo na dvě stovky studentů, ovšem na každého se nedostalo, jelikož zájemců o studium bylo čtyřikrát tolik. O výuku se postarají universitní profesoři, a také odborní externisté. Takže? Kdo se hlásí?

27. duben - Nové obaly šetřící planetu: americká společnost Ecovative vyrábí speciální materiál s použitím podhoubí. Hlavním záměrem této společnosti je vyrábět hmoty, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Nová látka nese název "houbový" materiál. Je čistě přírodní a vyrábí se smícháním zárodků hub se zemědělským odpadem, který je získán od regionálních farmářů. Za použití a dodržení patřičných podmínek vznikne podhoubí. Tato výsledná hmota je znovu použitelná, jako kompost. Proces rozkladu však nezačne sám od sebe, je nutné vystavit ji vhodným podmínkám.


Společnost zájemcům nabízí více typů těchto houbových materiálů. Jeden z nich nese název Myco Board, může sloužit jako alternativa dřevotřískových desek či překližek. Další je pěnový, vhodný jako obalový materiál a náhrada za běžně používaný polystyren > ten se vyrábí z ropy, čili se zde šetří i naše planeta. Aktuálně jej využívají někteří světoví výrobci, například technologická firma Dell, v budoucnu by se mohla připojit také Ikea.
Společnost také aktuálně pracuje na vývoji novinky - látky vyrobené pouze z podhoubí, z níž by se daly vyrábět věci, jako kupříkladu karimatky, podrážky či gumové podsedáky.

26. duben - První modelka s Downovým syndromem. Tato modelka se mimo jiné stala tváří kosmetické značky Beauty & Pin-Ups. Je jí něco přes 30 a přestože na prestižních přehlídkách jsou stále vidět zejména hubené modelky s podivně nepřirozenými mírami, mimo přehlídková mola jsou představy o pěkném vzhledu přeci jen uvolněnější. Prosazují se i plnější tvary, klidně i nedokonalé tváře. Ani Downův syndrom není brán, jako mínus. Katie Meade, jejíž tvář zdobí kampaň nazvanou Fearless, je novou průkopnicí v oblasti modelingu. Podstoupila také operaci srdce a je držitelkou zlaté medaile, kterou získala v rámci Special Olympics pro sportovce s postižením.


Jejím rčením, nebo dejme tomu poselstvím pro ostatní je věta: "Cítit se dobře, znamená vypadat dobře." Foto popsugar.com

25. duben - Před nedávnem představila v Praze nizozemská profesorka Elly Konijnová prototyp robotka s umělou inteligencí, na kterém pracuje společně s vědci z university v Amsterodamu. Robotická panenka Alice měří asi 60 centimetrů a jejím úkolem bude pomoci s osamělostí starším lidem. Bude pohotově reagovat na člověka, usmívat se na něj a srozumitelně mluvit v různých jazycích.
Profesorka Konijnová představila kromě panenky i video, které zachycuje její život s několika seniorkami. Robotická panenka pomáhá starým lidem například s psaním dopisu, sleduje s nimi televizi, prohlíží rodinné fotografie... Cílem vědců tak je, aby robot usnadňoval seniorům každodenní činnosti, zároveň jim tak sloužil jako společník ke komunikaci.

Za Živou Vodu - víte, na jedné straně jde vůči seniorům o hezký počin. Vyrobit jim společníka, který pomůže. Není však živý, jako lidé, zvířata. Zde je možno položit si otázku. Je na tom lidstvo již skutečně tak špatně, že musí, jako náhradu za pomoc a Lásku, místo skutečného člověka vytvořit robota??? Nemám samozřejmě nic proti konstruktérce a jejím společníkům, jde pouze o názor a pohled na věc. Video > https://www.youtube.com/watch?v=YWANBRMBjMk

24. duben - V jihočeské zoologické zahradě - Hluboká nad Vltavou se zaměstnancům nyní naskytla možnost nově využívat inkubátor k záchraně zvířat. Nový přístroj v zoologické zahradě pomůže kupříkladu k rekonvalescenci handicapovaných a podchlazených živočichů. Mláďata, která potřebují intenzivnější péči, se tak dostanou do prostředí s vyšší teplotou, jež jim poskytne komfort při uzdravování.

"Inkubátor využijeme v případě potřeby na odchovy některých mláďat drobných savců, nebo ptactva a rekonvalescenci handicapovaných a podchlazených živočichů, kteří se k nám dostávají z volné přírody," uvedla pro ČTK vedoucí zoologického oddělení Kateřina Kucírková.
Zahrada v Hluboké nad Vltavou, kterou v loňském roce navštívilo asi 250 tisíc lidí, je pro návštěvníky atraktivní mimo jiné i díky chovu medvěda plavého. Tento druh medvěda zahrada chová nejen jako jediná u nás, ale také v rámci celé západní Evropy.

23. duben - Kapka umění. Malování na ženské tělo, zajímavý obrazec > ♪♫♪

22. duben - Píšete mi, že máte rádi citáty, pro dnešek tedy jeden z nich:
- "Jestliže muž spatří špatnost a nic neudělá, ztrácí právo nazývat se mužem" - neznámý autor

21. duben - bez komentáře ▼
20. duben - Majoritní podíl na gymnáziu zakoupili 23 letý Tomáš Jízdný spolu s Ondřejem Kaniou. Chtějí započít revoluci ve výuce na českých středních školách a změnit tak styl výuky v českém prostředí. Inspirují se výukou užívanou na soukromých středních školách v USA. Od roku 2016-17 tak studenti pražského humanitního gymnázia získají možnost vzdělávat se dle způsobu vyučování, jež kopíruje styl učení amerického.

"Podstatná část vyučování bude vedena prostřednictvím projektů. Studenti se rozdělí do skupin a budou mít za úkol sami najít informace, zpracovat téma a vytvořit prezentaci, kterou poté budou představovat své třídě. Žáci se naučí pracovat samostatně, kreativně myslet, tvořit, předvést, co vytvořili," přibližuje svoji vizi Ondřej Kania, který načerpal zkušenosti s odlišným systémem výuky při svém dvouletém studiu na internátní škole v USA. Žáci budou k dobrým studijním výsledkům motivováni odměnou, 1/2ročním výměnným pobytem a studiem na Lyndon Institute ve Vermontu (USA). Nejlepší studenti budou vybráni radou školy. Školné takovéhoto studia přijde na 600 000kč. My chceme, aby se možnost studia v zahraničí naskytla i studentům z méně movitých rodin.

19. duben - Antistresové omalovánky ve světě i u nás slaví takový úspěch, že lidé je doslova "musejí" mít. Nezávisle na věku, ať se jedná o studenta, pracující osobu, nebo člověka zralejšího věku. Poptávku po těchto omalovánkách popsal nedávno britský list The Independent. Údajně vedla až ke globálnímu nedostatku pastelek, přičemž světoví producenti tohoto produktu měli/mají momentálně obtíže s naplňováním skladů.
Kupříkladu jeden z největších výrobců dřevěných pastelek společnost Faber-Castell byl nucen ve své továrně posílit provoz, jelikož zaznamenal dvojnásobnou poptávku po pastelkách. Podobný problém zaregistrovala i českobudějovická společnost KOH-I-NOOR Hardtmuth. Na tuzemském trhu mají největší úspěch české Antistresové omalovánky pro dospělé od autorek Jolany Daňkové a Lenky Tréglové, jež dokonce vedly žebříček nejprodávanějších knih.
Pramen: ČTK 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 19. dubna 2016 v 17:10 | Reagovat

Moje kamarádka tyto omalovánky dostala a mě se hodně líbí.
Vzpomínám si, když byli moji synové školkou povinní :-), tak velice rádi malovali. Asi jako každé dítě. A já se k nim hodněkrát přidala a malovala s nimi. Bylo to velice uklidňující a navíc jsme se i hodně nasmáli. Dodnes na to vzpomínáme.
Krásný den :-)

2 Lena / autorka Lena / autorka | 19. dubna 2016 v 20:31 | Reagovat

Ano, malování uklidňuje. Skvělý antistres. A já přeji krásný večer. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama