- V tomto světě postrádám lidi na vysoké duchovní úrovni

15. března 2016 v 0:44 | Lena |  - Živá Voda Lena ©
Jsem moc ráda za to, že mi osud dal možnost během mého života poznat, mimo jiné osoby, také prima lidi. Prima lidí je, dá se říci celkem "dost". Ikdyž se může zdát, že nejsou běžní, ale pokud člověk hledá, potká je. Pokud jim odpustíme jejich chyby a přešlapy, nalezneme v jejich jádru světýlko, jež na první pohled není vidět. Všichni občas nevědomky šlápneme do bláta místo, abychom jej obešli a zašpiníme si tak boty.

S prima lidmi je legrace, občas také dokáží natáhnout pomocnou ruku. Je možno se na ně spolehnout. To jsou veliké poklady, kterých si nesmírně vážím. Jsou to má "srdíčka"...

Ovšem, v mozaice mého života, kterou již dlouhou dobu, den za dnem po kousku skládám se ještě nachází prázdné místo. A tím jsou lidé na vysoké duchovní úrovni. Takový Člověk, dle mých kriterií musí disponovat určitou intelektuální úrovní, úrovní Lidskou a v neposlední řadě úrovní na rovině duchovní. Při setkání s takovými lidmi má duše zpívá.


Na mé cestě mi zkřížilo cestu pár jedinců, jež v sobě v náznaku takovouto úroveň měli. S některými jsem dodnes v osobním kontaktu. S jinými jsme ve spojení na rovině duševní, které je možné i na dálku, jelikož momentálně nemáme možnost setkat se, či vídat osobně. Jsme od sebe vzdáleni na míle daleko, a přesto o sobě víme. Ale... Nebylo to ono pravé ořechové na 100%. Ozubená kolečka vibrace našich duší do sebe nezapadala v takové míře, jak by bylo potřeba. I za tato setkání jsem však velmi vděčna. Nejsou samozřejmá.
Lidé, které potkáváme jsou jako dárečky, které čas od času rozbalujeme velice dlouho, než se dobereme do jejich jádra a vidíme jejich skutečné hodnoty... Někdy se nám to podaří, v jiných případech to trvá i celý život ...

Kdo tedy v mé "blízkosti" chybí, aby byla zaplněna i část mé mozaiky, která vyplňuje pole duchovní? Chybí mi zde osobnost typu...., dejme tomu Osha. Jeho myšlenky a "učení", které je veřejně prezentováno s mým duševním vyjádřením v mnohém souzní. Tiše doufám, že jsou skutečně jeho, tedy prvotní.
Dále pak, dejme tomu Mahátmá? Možná. Musela bych se s ním setkat osobně, a to je prozatím vyloučeno, jelikož momentálně není mezi námi. Bruce Lee... měj jistou duchovní moudrost... Dalajlama, možná. Ikdyž disponuje trochu hrubšími vibracemi, alespoň na mne tak působí. Mimochodem s Dalajlamou se "přátelí" Richard Gere, který se prezentuje, jako duchovněji vyspělý. Když jsem pozorovala jeho chování, musím konstatovat, že jeho duchovní úroveň je asi tak "velká", jako úroveň noční sovy, která tvrdí, že za dne vidí lépe, než v době, kdy oblohu zahalí závoj noci. Promiň Richarde.

Co třeba Ježíš. Když jsem sepisovala "jeho" moudré ► rady ◄, nalezla jsem v nich mnoho souznění s vibracemi mého Já. O Ježíši se píše, že jeho duše byla na tomto světě zaplněna smutkem... Kde je však pravda ví, jen on sám... Ale příliš se tomuto tvrzení nedivím. Jelikož je zde mnoho hrubých vibrací... Příliš mnoho. Dokonce jsou slyšet i hlasy, které říkají, že byl ženou, ne mužem, jak je předkládáno ...
Michael Jackson - měl v sobě mnoho jemnocitu. Ovšem, svou "slávu" a hrubost tohoto světa neunesl... Mimoto měl Michael ženskou duši. Jedněmi milován, druhými odsuzován. Obohatil však tento svět velmi hlubokými skladbami...
John Lennon... ? ...

Co třeba někteří vědci, i ti v sobě měli jistou duchovnost.
Nikola Tesla? Čerpal z "esencí" Vesmíru. Viktor Schauberger? Uměl čerpat z moudrosti přírody, věděl mnohé.

Mistr Hus? Koperník. A další ...

Tolik jmen. Tolik složek ...


Někdy se sama sebe ptám: "Která složka v mém Já nakonec zvítězí? Mé vášnivé srdce, hluboká přemýšlivost, nebo silné duchovní založení..." Mé Já v podstatě obsahuje mnoho a mnoho složek. Ovšem na druhou stranu, proč by měla některá zvítězit. Vždyť mezi sebou nebojují. Nesoupeří. Jsou v souladu. Jedna doplňuje druhou.
... Nejsem dokonalá. Nevím vše ...

Co však vím jistě.
Moudří, přemýšliví, bytosti na vysoké duchovní úrovni. Chybíte mi tady.
Chybí mi vaše blízkost.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 15. března 2016 v 13:23 | Reagovat

Stejně jako Vy, stále hledám, věřím a doufám...
Ve svém životě jsem poznala také pár lidiček, u kterých jsem si myslela, že už...?! Ale potom se ukázalo, že ještě ne :-)
Moudrých lidí také pár znám a jsem za to ráda. Obohacují můj život a věřím, že i já jim mám co nabídnout.
Jen bych se ještě zmínila o herci, kterého zmiňujete. Richard Gere mi také vůbec nezapadal do toho, čím se prezentuje a u Dalajlámy mám také určité výhrady.
Prostě je to opravdu těžké. Čas ukáže, zda se objeví člověk na opravdu vysoké duchovní úrovni. Já věřím, že ano.
Jen je mi líto, jak jsou lidé důvěřiví a věří takovým šarlatánům, kteří rostou jako houby po dešti. Za peníze si nechávají ,, radit" a potom pláčí, co že se to stalo.
Já jdu raději svou cestou a i když sem tam šlápnu vedle,jsem trpělivá a nespěchám .

2 Lena / autorka Lena / autorka | 15. března 2016 v 19:53 | Reagovat

Jaruško, já se nyní nacházím ve stavu "očekávání". Již nějakou dobu nehledám, jak to říci - "pluji" v prostoru a čase. Ponechávám věci plynout. Věřím v sebe, sílu Vesmíru, energii Lásky, sílu "meče".

Vaše dvě druhá souvětí mne rozesmála, mile napsáno :). Díky za ně.

Co se týče Dalajlamy, je možné, že se cítí do něčeho vtlačen a v některých věcech jde proti svému Já. Tím, že již v dětství byl učen a vychováván, jako "duchovní". Možná ještě nebyl připraven, měl jistě zájmy, jako jiní hoši jeho věku, ale zřejmě se jim nemohl věnovat v takové míře, jak pro něj bylo přirozené. Ve cca 25 letech byl nucen odejít do exilu, čili velmi mlád opustil svou rodnou zemi a do dnes tuším pobývá v Indii. Což jistě také není lehké. Musela bych se s ním setkat, abych si udělala názor na jeho osobu. Je zvláštní, že u někoho mi stačí vidět jej přes obrazovku, obrázek a udělám si názor, jindy je nutné setkání osobní.

S vašimi posledními větami souzním.

Vidíte a nyní jsem vytvořila malé moudro, tak se podělím: "Moudří lidé jsou jako květiny, které vyrostou na kameni. Svou přítomností dají tvrdému kameni měkkost. Tím kámen nabude větší jemnosti."

3 Jarka Jarka | E-mail | 16. března 2016 v 14:38 | Reagovat

Vidíte milá Leno, Vy napíšete dvě věty a vše je srozumitelné. Já někdy napíšu a na druhý den si říkám, jestli jsem to vyjádřila tak, aby mě lidičky pochopili. Ale někdy se to nepovede, nu což:-) I taková jsem já :-)
Já kdysi před mnoha léty věřila v lidi. Tak nějak jsem to cítila, ale postupem času jsem doufám zmoudřela a lidem jsem přestala věřit. Mám k tomu své důvody a myslím, že to zažije každý.Zklamali mě a někdy to opravdu hodně bolelo. Proto vždy, když se mě někdo zeptá v co věřím, odpovím, že věřím v sebe, věřím Matce Zemi a Energii Vesmíru.
Ano, co se týče Dalajlámy, není jednoduché posoudit a musím za sebe napsat, že já bych takto žít nechtěla.
To Vaše moudro je překrásné a pokud dovolíte, zapíšu si jej do své sbírky. "
Dnes se ještě s Vámi podělím o svůj sen, který se mi zdává, ale ještě nikdy jsem nepřišla na to, proč tomu tak je. Zdává se mi o starém indiánovi, se kterým putuji překrásnou krajinou. Protože miluji Přírodu a on mi o ní vykládá, všemu rozumím. Potom přijdeme na místo, které je vždy ve snu stále stejné a rozděláme oheň. Sedneme si a já čekám, jaká moudra mi ten starý indián řekne.Sedíme, on mluví, ale já ho neslyším...Nerozumím,co mi říká. Potom se probudím, je mi krásně na duši, ale zároveň jsem smutná, že opět nevím, co mi říká.
A ještě jsem včera zapomněla pochválit mantru, kterou jste pro nás vybrala. Je NÁDHERNÁ a já si ji dnes procítím ještě jednou.

4 Lena / autorka Lena / autorka | 16. března 2016 v 20:40 | Reagovat

Řešit, zdali lidičky pochopí napsané... Copak oni něco chápou, respektive, myslíte, že něco chtějí pochopit, mají zájem? Maximálně tak plytké řeči o politice. Pár jedinců - jistě, většina ostatních... bez komentáře.
Věřit v lidi... mezi námi mnoho Lidí nechodí milá Jaroslavo, proto v podstatě vznikl můj výše sepsaný článek.

Ale to moudro tedy je!, musím se také pochválit, opravdu se mi povedlo. Mám jich již sepsáno spoustu. ;-)

Ohledně snu bych měla jisté vysvětlení ...

5 Jarka Jarka | E-mail | 17. března 2016 v 13:39 | Reagovat

Máte pravdu,
dnes jsem měla zase situaci, kdy jsem se nad lidmi zamyslela. Pracuji s nimi denně a vidím, jak se mění. Jenže k horšímu. Ale jsem ráda, že mám kolem sebe pár lidiček, kteří jsou milí, moudří..a děkuji, že jsem je mohla poznat.
Pokud víte nějaké vysvětlení k mému opakovanému snu, budu velice ráda :-)

6 Lena / autorka Lena / autorka | 20. března 2016 v 12:21 | Reagovat

Rozumím Vám, lidé se mění, vždyť je Čas změn. Poprvé za celá tisíciletí a my všichni jsme tohoto procesu součástí.
Určité skupiny "lidí" jdou opravdu směrem dolů...

Ale vezměte to z druhé strany a úhlu pohledu a položte si otázku: "Mění se tito lidé k horšímu, jelikož tomu tak skutečně je, NEBO je to tak, že se Já měním směrem k lepšímu a postupuji směrem nahoru, tedy v překladu do vyšších rovin bytí?" > toto budiž Má indicie a odpověď pro Vás.

Co se týče vašeho snu mohu poradit: Na internetu se různí "lidé" zabývají výkladem snů. Cena výkladu se pohybuje zhruba od 300-1500kč.
Pokud jej chcete ode mne, výklad tohoto typu i se sepsáním trvá minimálně 45 min. Naleznete jej v mé poradně, ovšem termín v současnosti nesdělím, jelikož k tomu opravdu potřebuji čas a vhodný prostor. Může to trvat týden, ale i měsíc. Až bude hotov, dozvíte se to.

7 Jarka Jarka | E-mail | 20. března 2016 v 21:59 | Reagovat

Děkuji Leno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama