- Pravý Šaman - probuzená Šamanka > vlastnosti Šamana

21. března 2016 v 4:44 | Lena |  - Shamanka srdcem
Pravý Šaman-Šamanka prostě Ví. Šamanem nemůže být kdokoli. Dary Vědění si zde s sebou nese z minulých životů. Od svého dětství ve svém srdci cítí Kým je, jelikož v minulosti zde šamanem byl. V této následnosti si nese mnohé dary, které dokáže přizpůsobit moderní době, v níž žije. Vzhledem k tomu, že životů na této planetě i jinde si mnozí z nás prožijeme více a z každého si něco přineseme, tudíž i v osobnosti Šamana se většinou snoubí více rysů.
Skutečný Šaman má velmi úzká napojení na "vše", co je přirozené. Tedy na Vesmír, planety, Zemi, Přírodu a její obyvatele - zvířata, stromy, hmyz, kameny, na živly, tedy esenci zemskou, vodní, vzdušnou, pracuje s ohněm. Respektive určitým způsobem chápe esence těchto živlů, jejich energie a přirozeným způsobem rozumí jejich zvukům a "řeči", vibracím. Má také úzký vztah k Měsíci.


Právě pro tyto vlastnosti se stává prostředníkem mezi člověkem a ostatním, kdy různé zvuky, vibrace, změny na Zemi, ve Vesmíru i v člověku překládá lidem, a ti se pak díky tomu lépe vyznají nejen sami v sobě, ale především v různých zákonitostech. V podstatě se dá říci, že je vyslancem, či představitelem, zástupcem přírody.

Takovýto člověk si v sobě nese nádech tajemna a i když může být vesměs otevřený vůči druhým, kolem jeho osoby se přesto vznáší fluid určité záhadnosti.
Je zpravidla velmi inteligentní, disponuje přirozenou inteligencí.
Vyznačuje se moudrostí.
Je přirozeným psychologem.
Šaman je nespoutaný, svobodný duchem.
Je přirozeným léčitelem, aniž by studoval v knihách, tedy > ví, že položením ruky léčí druhé, jelikož jeho energie jsou otevřené. V podstatě se dá říci, že všechna jeho vyjádření léčí. Jeho pouhé "bytí", přítomnost zde, překlady hlasu Země atd. Jelikož lidem ukazuje cestu a udává její správný směr, dává vše do souladu. To je ta pravá Léčba.
Tanec je pro něj další přirozeností, nebývá žádné "dřívko", naopak jeho pohybové vyjádření je velmi souladné.
Pravý Šaman vždy pracuje pro dobro.
Různé temné rituály nejsou jeho doménou, s lebkami a podobnými znaky nepracuje ani je nevyhledává.
Stejně tak je mu cizí malování na tělo tmavými barvami.
Co se týče různých typů divokého tance a třesení tělem, jak někdy bývá u šamanů různého typu prezentováno, považuji tento způsob za poněkud přehnaný. Každopádně, řádné uvolnění při tanci je důležité. Tanec je vyjádřením duše. Tanec propojuje se vším.

A nyní malá tečka: U mne v těchto dnech došlo k plnému uvědomění další složky mé osobnosti, kterou používám pro dobro takřka od dětství. Vždy jsem ji přijímala jako přirozenou součást mého Já, ale zároveň ji brala, jako něco běžného, samozřejmého. Přistupovala jsem k tomu tak, že každý člověk oplývá určitým darem, proč tedy ty své brát, jako něco zajímavého. Za léta pozorování ostatních lidí jsem však porozuměla, že mé dary samozřejmé nejsou. Díky tomu se ve mně plně rozsvítilo další Světlo, kdy došlo k celkovému uvědomění skutečnosti, že tento dar je velmi cenný, vyjímečný a jeho hodnota takřka nevyčíslitelná. Žádná samozřejmost. Velice za něj děkuji. Jde o skutečný klenot, kterého si nesmírně vážím. Vážím si a je mi ctí, že Vesmír ve mně vložil důvěru. Tímto v podstatě i odpovídám na vaše četné dotazy, "Kdo jsem". Představila jsem Vám další složku mého Já.

Veřejně se otevírám Přírodě a vědomě přijímám svůj úkol, který během celého svého života vykonávám samozřejmě, bez většího uchopení jeho vysokého významu, jehož hloubka tkví v samotném jádru Podstaty života. Již není nutné chodit po špičkách. Můj hlas musí být slyšet. Jelikož na rozdíl od většiny ostatních MÁM SKUTEČNĚ CO ŘÍCI. Další odpovědi naleznete v celém obsahu stránek.

Šamanem zkrátka jste od přirozenosti, nebo ne. Takzvané naučené šamanství není pravé. Pozor také na různé dívky, jež se v posledních letech vyrojily, jako houby po dešti a učí duchovnímu růstu, či šamanismu. Zpravidla se jedná o podvržné osoby, které pouze chtějí vydělat na důvěřivých lidech. Tématu ve skutečnosti nerozumí a jejich přirozené znalosti jsou velmi chabé.Videoprojekcí Vám něco představuji. Je těžké nalézt přesně
souladné. Ale přestože tmavé barvy v ní nejsou zcela dle mých
představ, svým obsahem i zvukem mnohé vyjadřuje.

§ Prvotní autorství Živá Voda Lena § 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 22. března 2016 v 21:15 | Reagovat

Myslím si, že pravý Šaman nebo Šamanka jsou propojení s Matkou Přírodou a je jim to dáno od narození. Postupem času svou moudrost prohlubují a musí to cítit srdcem. Nelze to naučit, to si myslím, že to prostě nejde. Co je to platné, že třeba dotyčný člověk přečte 10-100 knih a myslí si, že všemu rozumí a chce to předávat dál. Těmto lidem nevěřím.

2 Lena / autorka Lena / autorka | 23. března 2016 v 14:45 | Reagovat

Já všechny vaše slova sesbírám, jako okvětní plátky růže a sestavím z nich odpověď, která zní: "Skutečné vědění nelze nalézt v knihách"... Nachází se všude kolem nás i v Nás.

3 minehava minehava | E-mail | 4. srpna 2016 v 13:45 | Reagovat

[1]:S tím naprosto souhlasím, každý, kdo se může považovat za Šamana nebo Šamanku to musí mít v sobě od zrození, knihy které za svůj život přečte nebo zkušenosti které nasbírá jsou už jen pokračování toho, co je v člověku., stejně tak i když mu život udělí opravdu tvrdou lekci, je to lekce která ho něčemu má naučit a něco si z toho má odnést do dalšího bytí... Tento článek je pěkně napsaný, děkuji...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama