- DOBRÉ ZPRÁVY > denně novinky i potěšení z celého Světa

23. března 2016 v 17:55 | Lena |  - Dobré zprávy
Podejte mi ruku a kráčejte správným směrem vstříc lepším zítřkům společně se mnou. Již neplatí Já jsem, rozpustilo se v prostoru, nyní je králem My Jsme. Staňte se poslem dobrých zpráv a zašlete mi jakékoli sdělení, zprávu, obrázek, kresbu, zkrátka cokoli, co v druhých vyvolá příjemný pocit. Jelikož platí: příjemné pocity uzdravují, v člověku vyvolávají vnitřní mír, harmonii. A harmonie je v souladu s Vyšším principem. Harmonie je vzorcem skutečného Člověka. Kontaktujte mne skrze zprávu v menu těchto stránek. Vím, že tam Jste. Tvořme společně Nový svět, který je příjemným místem pro všechny. Těším se.31. březen - RARITA VE STŘEDNÍ EVROPĚ a potěcha pro oko i duši > předčasně rozkvetlé sady Mandloní, které tvoří na 1200 stromů. Mandloně patří mezi první posly jara, jelikož kvetou ze všech stromů nejdříve. V Hustopečích u Břeclavi je možné si vychutnat jedinečný pohled na stromy s něžnými narůžovělými květy vonících po medu. Mandloně pocházejí z Asie a milují teplé klima. V Evropě se proto pěstují především ve středomořských oblastech. V Hustopečích byly tyto stromy vysázeny po roce 1948, tedy v době, kdy byly zastaveny dodávky mandlí ze Španělska, Itálie a Řecka. Tehdejší vedení našeho státu chtělo osvobodit cukrovinářský průmysl závislosti na dodávkách mandlí z jiných zemí a rozhodlo se tuto plodinu pěstovat. Nejvhodnější podmínky pro mandloně zemědělci našli právě v Hustopečích, jelikož v této oblasti se místní klima nejvíce podobá klimatu středomořskému. Po letech se ovšem tato plodina začala opět dovážet z jižních zemí a pěstování v hustopečském sadu bylo ukončeno jako neefektivní. Na ploše pěti hektarů z původních 50ti tisíců stromů zůstalo zhruba 1200 kusů. Městu se tuto raritu podařilo získat a unikátní mandloňový sad uchovat.
V současnosti sady slouží jako místo k odpočinku, v jejich středu je možné nalézt 14 metrů vysokou rozhlednu a vede zde také Mandloňová naučná stezka. Nejkrásnější pohled z vrcholu rozhledny se nabízí zejména v těchto měsících, kdy jsou pod ní rozkvetlé mandloně. Můžete si tak připadat, jako na lodi, která pluje na moři plném růžových květů. Z rozhledny jsou vidět i nedaleké Pálavské vrchy.

30. březen - Nový elektromobil britské značky Jaguar brzy spatří světlo světa. Ze "stáje" zmiňovaného výrobce se bude jednat o první vůz tohoto druhu. Předvedení tohoto krasavce je plánováno na počátek roku 2018, takže se máme na co těšit. Pryč s naftou, benzínem a ostatními ropnými produkty. Těžba ropy s jejími důsledky ničí ekosystém. Každopádně, zajímavá bude zřejmě i jeho pořizovací cena ...
Pramen AutoRoad.cz


29. březen - pro dnešek CITÁT, který platí pro současnost. Budu chápat, že lidem, kteří se ještě svým stylem života a myšlením nacházejí ve starém systému, se může zdát jako nadčasový. NENÍ tomu tak: Dnes a v tomto světě, světě skutečném platí a je synchronní, jelikož čas minulosti se setkal s časem budoucnosti v jedné rovině. Na tento citát mne nasměrovalo mé vedení a předávám jej Vám. Jaké že vedení? Není třeba se ptát. Vy, čtenáři Víte, Kdo jsem:

"Dřív jsme poslouchali krále a klaněli se diktátorům. Dnes můžeme padat na kolena před Pravdou, následovat krásu a naslouchat Lásce."
Kahlil Gibran


28. březen - ZÁBAVNÝ TEST vaší osobnosti: Na obrázku psychologa níže si intuitivně vyberte "obličej", který je Vám sympatický. Následná charakteristika na sebe nenechá čekat.
1 - : Jste vášnivý. Potřebujete skutečnou lásku a někdy se obáváte, že ji nikdy nenajdete. Jste ale také optimista a velmi příjemný člověk, který si však na srdci nese nemálo jizev. Hledáte porozumění a pevný lidský svazek. Přátele si získáváte na celý život. Před lidmi se snažíte být zábavný a prostý. Vždyť život je i tak dost těžký.

2 - : Jste stálý člověk. Zvnějšku vypadáte jako miláček štěstěny, kterému se všechno daří. Ale tam uvnitř je vše mnohem složitější. Je trochu těžké se ve Vás vyznat a Vy tomu nejspíš záměrně nahráváte. Nechcete své city předvádět. Jste dostatečně zralý a od lidí dokážete nejenom brát, ale také jim dávat. Společnost je pro Vás důležitá. Rád podáte pomocnou ruku těm, kdo to potřebují.

3 - : Jste bujný, nepředvídatelný, bláznivý, překotný. Jste ta nejzářivější žárovka v místnosti. Jste jako divoká jízda. V životě si počínáte jako motorkář, který se nikdy nezastaví. Jste ztělesněním nových nápadů. Vždycky ve Vás zápolí obyklý stav věcí se změnami. Nic neberete jako hotovou věc.

4 - : Jste moudrý. Spokojenost Vám přináší dobrá kniha. Líbí se Vám bloudit jinými světy. Jste opravdový myslitel a poddajný člověk. Vstřícný k novým nápadům i změnám. Jste také spořádaný a čestný. Nejdůležitější pro Vás je zůstat věrný sám sobě. Jste chytrý, nezávislý a máte široký rozhled. Na mnoho věcí jste u sebe hrdý, ale nedáváte to najevo.

5 - : Jste soucitný, skromný, přemýšlivý a dobrý člověk. Důležité jsou pro Vás perspektivy. Snažíte se přinést do tohoto světa trochu laskavosti. Jste přesvědčen, že každý den je třeba snažit se naplno. Možná se Vám nepodaří svět předělat, kardinálně ho změnit, bezpochyby však měníte lidské životy. Dost často jste v tom úspěšný.

6 - : Jste pozitivní, příjemný člověk. Je těžké nebýt přitahován někým tak optimistickým a slunečným, jako jste Vy. Aktivně se zajímáte o svět kolem sebe. Nikdy nejste příliš vzdáleni svým přátelům. Snažíte se naplnit každou chvilku veselím a málokdy si stěžujete. Máte skvělý smysl pro humor a vaše žerty každého rozesmějí. Přitahujete lidi, kteří se radují ze života. Rádi se radostí obklopujete.

7 - : Jste energický. Lidem kolem se může zdát, že je ve Vás chaos, jde však pouze o metodu vyjádření jistého bláznovství. Možná dokážete skvěle žonglovat několika míčky; bezpochyby jste totiž člověk schopný plnit více úkolů najednou. Jste cílevědomý a plní motivace. Toužíte po úspěchu a vždycky jdete za svým snem. Rozhodnutí přijímáte zodpovědně. Jste chytrá hlava.

8 - : Jste správný člověk. Lidé se s Vámi cítí uvolněně. Dáte se snadno získat pro něco nového. Jste opravdoví, ceníte si jedinečnosti každého člověka. Milujete život a se vším jste spokojeni. Když se usmíváte, smějete, je to proto, že se opravdu cítíte vesele a radostně. Přátelé oceňují vaše dobré srdce a to je pro Vás největší kompliment.

9 - : Jste laskavý člověk. Díváte se na život zeširoka. Jste chápavý a umíte odpouštět. Dáváte přednost tichému, uměřenému životu. Nemáte rádi neklid ve vlastní hlavě ani kolem sebe. Nevíte, co má znamenat výraz "příliš mnoho klidu". Mít dost volného času, aby člověk jen tak podumal o světě, představuje pro Vás požitek, kterého si ceníte nade vše.


27. březen - Slavný český Krteček bude vysílán v Číně. Jedná se o krátké filmy s touto, nám všem dobře známou a milou postavičkou a byly vytvořeny v čínských studiích. Zítra v této zemi spatří poprvé světlo světa první díl. Celá první série, jež čítá na 26 dílů má také být vysílána u nás, s největší pravděpodobností v letních měsících. Autorem hudby české verze je hudebník Jan Maxián, bývalý člen skupiny Nightwork. Do konečné podoby filmů má co mluvit i český tým, ovšem výtvarná podoba nového krtečka je zcela na čínských partnerech. Čtenáři mých stránek vznášejí dotaz: "Máš šikné oči Krtečku?"

Mimochodem Krteček patřil a stále patří k mým nejoblíbenějším pohádkovým postavičkám, a to již od dětství. Zejména díky svému milému a nevinnému projevu.26. březen - Na to, aby jste si rozuměli nemusíte vypadat stejně
25. březen - Pro dnešek něco milého - Úsměv pro Vászde24. březen - Jak upotřebit plastové lahve? Jsou jich mraky a překážejí. V tomto případě věřím, že mé prosby budou vyslyšeny a některé produkční koncerny různých nápojů započnou své výrobky opět umisťovat v ► lahvích ◄ skleněných. Jsou těžší, ale je to podstatněji ekologičtější. A pozor, dovolím si zde vložit mou další vizi, nápoje budou umísťovány ve zcela jiných obalech, než doposud známe. A tato doba je velice blízko !!

Současnost? Některé iniciativy se snaží produkci plastových lahví omezit, jiné hloubají, jak prázdné lahve ekonomicky využít. Z druhé zmiňované skupiny lze vyzdvihnout originální zařízení Plastic Bottle Cutter, které lahev snadno promění v lano. Ekologický, ale také ekonomický dopad velkého objemu produkovaných a vyhazovaných PET lahví byl hlavní motivací autorů upcyclingového projektu. "Zamysleli jsme se a zeptali sami sebe: Co kdybychom jednoduše rozřezali plastové lahve a proměnit je v praktická lana?" uvádějí tvůrci nápadu na serveru Kickstarter, kde vybírají na svůj projekt finance.Je to prosté. Použít lze PET lahve různého typu i velikosti. Nejprve se uřízne dno, poté se lahev do nástroje nasadí, člověk za ni začne tahat, ona se otáčí a mění v silné plastové lano. Má celou řadu využití - v domácnosti, pro kutily ale i umělce. Při spojení více lan je lze dokonce použít pro odtah automobilu. Zařízení je nejen přenosné a kapesní, ale také samo o sobě vzhledem k použitým materiálům eko. Nevyžaduje žádnou zvláštní úpravu, a tak může zájemcům pomáhat v upcyclingu celá léta.


23. březen 2016 - První oficielní příspěvek do sekce Dobrých zpráv pro Vás. Pro počátek malá oddechovka.

Tomu říkáme Láska! Pan Tošijuki Kuroki z Japonska vysázel za dva roky tisíce květin, aby znovu vykouzlil úsměv na tváři své manželky, která přišla o zrak kvůli cukrovce. Zahrada pokrytá jasně růžovými květy, která vznikla jako dojemný projev Lásky, se následně stala v Japonsku velkou turistickou atrakcí.


Manželé Kurokiovi po 30 letech manželství a tvrdé práce na mléčné farmě v prefektuře Mijazaki plánovali, že si budou užívat zaslouženého odpočinku cestováním po své vlasti. Osud tomu však chtěl jinak. Paní Jasuko Kurokiová ve svých 52 letech náhle ztratila zrak v důsledku komplikací spojených s cukrovkou, píše deník The Daily Telegraph.
Zničena ztrátou zraku i ztrátou naděje na vysněné výlety po Japonsku se začala v depresích zavírat ve svém domově a odmítala vycházet ven. Její manžel ale situaci nevzdal; napadlo jej totiž, že by nové rozptýlení a chuť do života mohli přinést návštěvníci, kteří by na jejich farmu přicházeli.

Začal tedy vysazovat skalničky zvané Plamenka šídlovitá, aby na farmu návštěvníky přilákal. Doufal také, že jeho manželku potěší vůně květin, když už je nebude moci spatřit. Po dvou letech se mu podařilo vytvořit kolem domu neskutečnou záplavu růžových kvítků. Od té doby uplynulo deset let a ke Kurokiovým, žijícím ve městě Šintomi, nyní na jaře proudí z okolních obcí a prefektur až 7000 lidí denně.


Návštěvníky nepřitahují jen květy, ale také milostný příběh, který jejich vysázení inspiroval. Chtějí se setkat s paní Kurokiovou, která se opět s úsměvem na tváři se svým manželem často v zahradě prochází.

Při čtení mi ukápla nostalgická slza. A nestydím se to takto veřejně říci. Naopak. Citlivost je jedním ze znaků Člověka. Těším se opět zítra. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 23. března 2016 v 18:35 | Reagovat

To je opravdu krása. Jen nevím, jak mohou zvládnout 7000lidí denně!To si vůbec nedokážu představit. Když si vzpomenu, kolik odpadků dokáží lidi odhodit. Ale zase na druhou stranu vím, že v Japonsku se žije jinak, lidé tam jsou uvědomělejší a čistotnější.
Ale nechci pokazit tuto romantiku. Je opravdu překrásná.

2 Lena / autorka Lena / autorka | 23. března 2016 v 18:57 | Reagovat

7 tisíc lidí je 7 tisíc úsměvů :) Lidé si zahřejí srdce nad krásou Lásky a květin, tím ji směrují dále...
7 tisíc uvádí média, ale možné to být může. Každopádně u pana Kurokiho jde o krásné gesto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama