- Muži, Ženy > je čas k propojení - pořiďte si Měsíční kámen

19. února 2016 v 4:44 | Lena |  - Muž a Žena
V souvislosti s tímto tématem zde u někoho může vyvstat otázka, "proč zrovna kámen, proč tento konkrétní kámen"? Protože Opalit tohoto typu v sobě obsahuje sílu Měsíce, stejně tak, jako sílu Slunce. Žena v sobě nese esenci Měsíce, Muž vyzařuje esenci Slunce. Žena je Matkou, Muž otcem. Oba k sobě patří. Jako noc a den. Síla tohoto kamene ve Vás, jak muži, tak ženě probudí obé tyto esence, které se spojí v jeden celek.

Co jsem z informací tohoto krásného kamene přečetla: Vidíte, jak jiskří? Když je v klidové pozici, zdá se být jemně zelený, jako barva vodní hladiny, ale pokud jej vezmete do dlaně a započnete jím pohybovat, ožije a do prostoru doslova vystřeluje oranžový plamen. Vždyt je v tom samotné Božství! Lidé velmi podceňují sílu přírody a darů, které nám předkládá, často jsou doslova do očí bijící. Ale mnozí ji stále nevidí. Tento kámen, jeho energie může napomoci otevřít vaše srdce.

Co dále ve Vás tento kámen "otevře": Žena je jako vodní hladina - muž, jako oheň. Krásná spojitost. Jiskra tohoto kamene v jemné ženě probudí sílu ohně, tedy hrdosti, kterou kdysi ztratila po boku nadřazených mužů. Jeho vodní, chladivá esence naopak muže zklidní a zjemní jeho hrubost. Bude nadále mužem, ale šovinistická stránka se vytratí. Nejsme zde proto, abychom mezi sebou bojovali, ale abychom se doplňovali.


Ani já zde nejsem proto, abych doporučovala nicotné. Věřte mému daru překládat pro Vás, co "říká" Země. Její hlas = její vibrace. Tyto dary Vás mohou obohatit. Stejně tak Vy máte dary, dejme tomu jiné, obohacujete jimi tento svět i mne také. Proto zde jsme, a tak je to v pořádku.

Výše sepsanými řádky jsem tedy předložila "překlad informace" důležité vlastnosti kamene, který Vám může v nynější době plné změn napomoci k větší rovnováze mezi mužskou a ženskou složkou. Energie vyzařující z kamenů beru, jako vzkaz Boha, který hovoří skrze vše živé.


Trvalo mi vcelku dlouho, než jsem nalezla ten správný kámen v barvách, o nichž hovořím.
Jelikož barevných nuancí i tónů Opalitu je více. To je ten pravý!
Pohleďte, jak se v jeho srdci krásně snoubí Voda i Slunce.


Nyní však přesto nahlédneme, co se o tomto jedinečném kameni
obecně píše, považuji to za příhodné, a poté ještě doplním zbývající:
Kameni výše ale chybí svoboda, je lepší mít u sebe kámen volný, bez kovových ozdob, bude lépe pracovat.


Barvy, typy Opalitu: Bílý, krémový, žlutý, modrý, zelený

Vzhled: Mléčný, průsvitný, všemožné velikosti

Měsíční kámen je kamenem nových počátků. Je silně spjat s Měsícem a intuicí. Podobně jako Měsíc je i kámen spojen s přemítáním, vzpomínáním, jelikož i Měsíc neustále dorůstá i ubývá, čímž nám sděluje, že vše je součástí cyklu změn. Nejsilněji tento kámen působí na utišení rozbouřených citů.
Měsíční kámen vytahuje na povrch věci uzavřené dosud v podvědomí. Zvyšuje intuici a empatii. Má sílu formulovat sny tak, abychom jim rozuměli, zejména v období úplňku.

► Může být používán ke zvyšování duševních schopností a rozvíjení věšteckého umění. Lze jej nosit jako přívěsek dodávající odvahu k přijímání duševních darů. Na duševní úrovni rovněž uklidňuje přehnané reakce na emotivní situace.

► Je nabitý vstřícnou, pasivní, ženskou energií. Udržuje v rovině mužskou a ženskou energii a pomáhá mužům, kteří se chtějí dostat do kontaktu s ženskou stránkou své osobnosti. Funguje jako dokonalá protilátka pro všechny muže typu "macho" a přehnaně agresivní ženy.

► Mentálně otevírá mysl náhlým a iracionálním podnětům.

► V citovém životě uhlazuje měsíční kámen narušenou citovou stabilitu a napětí. Celkově uklidňuje emoce a zvyšuje citovou inteligenci. Pokud se položí na solar plexus, upozorní na již nefungující způsoby jednání v citovém životě, které je díky tomu možno prozkoumat a odstranit. Měsíční kámen přináší hluboké citové zotavení. Hojí rovněž problémy horní části zažívacího traktu, které jsou spojeny s citovým napětím.

► Na tělesné úrovni měsíční kámen ovlivňuje ženský reprodukční cyklus, snižuje nerovnováhu a napětí spojené s menstruací. Je propojen s šišinkou, udržuje v rovnováze hormonální systém, stabilizuje nerovnováhu tělních tekutin a pomáhá naladit vnitřní biorytmus hodin. Pomáhá v případech šoku a lze jej použít ke zklidnění hyperaktivních dětí.

Léčebné využití: Měsíční kámen působí příznivě na trávicí a reprodukční systém, pomáhá vstřebávat živiny, vylučovat jedovaté látky a zadržovat tekutiny. Přináší úlevu při degenerativních změnách kůže, vlasů, očí a některých orgánů, jako jsou kupříkladu játra, nebo slinivka břišní. Má výborný vliv na premenstruační syndrom, početí, těhotenství, porod a kojení. Elixír z měsíčního kamene se tradičně používal při nespavosti. Kámen působí preventivně proti náměsíčnosti.

Umístění: Noste jako přívěsek, kámen je vhodné vložit do přírodního materiálu, mimo kovu, nebo na potřebném místě těla. Položený na čele vyvolává duchovní prožitky. Na solar plexu, nebo na srdci působí na city.


Ještě malý dodatek ode mne:

Osobně doporučuji k nošení i tzv. indigovým lidem. Vy budete vědět, co s ním dělat. ♥
Dále, při výběru - velikost a tvar kamínku závisí na vašem pocitu. Vždy se řiďte tím, jaký kamínek Vás přitahuje. Ten je pro Vás v dané chvíli naprosto správný, ladí s Vámi a "dá" Vám, co potřebujete. Každý jste jedinečný, a proto k sobě potřebujete vybrat správný kámen, který bude také jedinečný a přesně Vám na míru. + Také, větší kamínek má i více energie. Tolik na okraj. Jak vybírat kamínky se budu věnovat v jednom z následujících článků a moc se těším, až jej budu sepisovat. Kameny jsou totiž Boží dary, (i dary Země) obsahují Božskou jiskru, stejně jako my! A tak s nimi má být i jednáno. S úctou.

Pro některé z Vás (párů) je možná pro tento typ článku brzy, a právě nyní si říkáte, že místo po kameni raději sáhnete po cigaretce. Nevadí, až přijde čas, možná se zde vrátíte. Článek je zde ukotven a počká tady na Vás.
Děkuji, že hodnotíte mé články, velice si toho vážím
Souznění energie Muže a Ženy > ♪♫♪
Další příspěvky této kategorie > ♪♫♪
Prvotní autorství první části Živá Voda Lena,
obecný popis získán od mi známých osob

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 22. února 2016 v 15:56 | Reagovat

Opravdu krásně sepsané, vysvětlené a myslím si, že každý, kdo bude chtít, si v tomto článku najde své moudro.A muž a žena patří nerozlučně k sobě.
Jak sama píšete, kámen má největší účinnost, pokud je ,, volný", bez příkras.Ale i šperky z těchto kamenů mohou být skvostem A Měsíční kámen skvostem opravdu je.Pokud si vybereme ten svůj kámen a budeme ho ctít, chovat se k němu s náležitou pokorou, úctou a hlavně Láskou, dá nám vše tak, jak mu náleží neboť jak se praví, není nic krásnějšího na světě, než je Láska mezi mužem a ženou a tím pádem: ,, OMNIA VINCIT AMOR"

2 Lena / autorka Lena / autorka | 23. února 2016 v 11:00 | Reagovat

Mám jisté zkušenosti, kdy kámen pracuje ikdyž je umístěn v ozdobných kovových špercích, kupř. stříbře, napíši o tom článek. Pro mnohé tento poznatek bude jistě v něčem nový. Každopádně, nejlepší je volný kámen.

S latinským výrokem souhlasím, škoda, že skutečných párů muž-žena je poměrně málo ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama