- Pravidla života

27. prosince 2015 v 0:44 | Lena |  - Krůčky ke štěstí
Všeho s mírou
Velmi důležité. V čemkoli, co děláte hledejte rovnováhu. Pronášíte-li řeč, skončete dřív, než budou lidé unaveni. Tajemství nudy spočívá ve snaze říci vše. Jestliže kráčíte kupř. na schůzku, rozlučte se o něco dříve, než tak učiní váš partner. Z návštěvy rovněž odcházejte dříve, než se hostiteli začne stýskat po samotě. Věřte, že tak mu vaše společnost bude brzy chybět.Pravidla: >

► Pravidlo příznačných maličkostí
Jakým způsobem se člověk projevuje v maličkostech, takový je. Někdo dokáže být jednou za rok královsky štědrý, maličkostmi však vyjevujeme povahu každodenně, takže o skutečné štědrosti člověka řeknou více. Jelikož maličkosti mají větší vypovídací hodnotu.

► nevyhnutelnosti ztrát
V mnoha věcech, které člověk dělá se dopouští chyb. Z tohoto důvodu jsou nevyhnutelné i ztráty. Jestliže si tuto skutečnost dokážeme připustit, budeme na takovéto situace vnitřně připraveni, a tudíž jejich dopad sneseme lépe. Jelikož v tomto případě stres nebude tak silný, naše vibrační struny (energetické pole) se stresem tolik nerozhýbou, zůstaneme více ve svém středu, což je pro nás +. Mnohé můžeme ovlivnit, vše však ne. Nemůžeme být ideální a naše činy rovněž ne. Projevte ohledně nevyhnutelnosti ztrát jistou smířlivost.

► vynulování
Náš mozek vynulování potřebuje. Pokud jste unaveni a máte hotovu pouze polovinu věcí, jež jste si na určitý den naplánovali, při únavě mozku na který je kladeno mnoho myšlenek je nestihnete dodělat. Jediné, co zvládnete je maximálně práce s chybami, nebo koukání do prázdna. Neobviňujte se proto z neschopnosti. Mozek nemůže plnit vaše příkazy bez přerušení. Občas se také potřebuje zabývat sám sebou. Musí udělat pořádek v náležitostech a myšlenkách, kterými jste jej zaplavili. V takových chvílích nepřijímá žádné informace z vnějšku, je vypnut, očišťuje se. A to je možno nazvat vynulováním. I půda přestává plodit, jestliže je několik let po sobě osázena bez obnovy a odpočinku. A proto > nebraňte se vynulování!

► lhůty
Stanovení si lhůty, či termínu splnění jakékoli záležitosti zvyšuje pravděpodobnost její úspěšné realizace.
Slova "někdy se uvidíme" jsou velmi prázdná, ovšem řečené "v pátek se uvidíme" je správně.

► kompenzace
Vše najednou mít nemůžeme. Žádný člověk není dokonalý ve všem.
Vše dokonalé najednou se pohromadě nevyskytuje. Jestliže v jedné, čí více věci/ech člověk dosáhne opravdových úspěchů, v jiné/ých obvykle není tak vyjímečný. Člověk však není cenný tím, že nemá chyby, ale tím, že má přednosti.


► možnosti
Možnosti příznivé k osobnímu růstu se často tváří jako problémy, které je třeba řešit.

► ovlivnění
Prostředí často ovlivňuje chování člověka. Medicína má výraz "norma reakce". Je evidentní, že někomu je dáno být štíhlý, jinému být plnější. Ovšem i v rozmezí termínu plnosti se můžeme pohybovat od plnoštíhlého sympaťáka po morbidně obézního přejídače. Genetika je to stále stejná. Tak to je norma reakce. I když člověk zrovna nepřináší hvězdy z nebes, stále má určitou normu reakce. V jednom prostředí se z něj stane rozvinutá osobnost (i když relativně), ve druhém primitiv. Prostředí ovlivňuje mnohé, ne-li vůbec všechno. Měníme se v ty, kdo jsou vedle nás. Mnohem vzácněji měníme ty, kdo jsou kolem, v sebe.
Zde ovšem pozor - lidé, kteří jsou sami sebou se primitivy stát "nemohou".

► polarizované reakce na talent
Talentovaní lidé vždy vyvolávají polarizované reakce: nadšení, nebo zlobu. Není možné vnímat je lhostejně. Nelze si jich nevšímat, či je ignorovat. Nelze na ně také zapomenout. Pamatují si je, milují je, nenávidí, myslí na ně, závidí jim. Proto máte-li talent, nepočítejte se všeobecným přijetím. Nepřátele budete mít už proto, že ne každému se talentu dostane. A lidská závist je často bezbřehá.

► nesourodé krevní skupiny
Kdo není vaší "krevní skupiny", tedy vaše osobnosti spolu nesouzní, se s Vámi dříve nebo později rozloučí. Cesta vašich životů se rozdělí a každý budete pokračovat svým směrem.

► společné paměti
Společná paměť - vzpomínky na společně prožité události lidi nejvíce spojují. Na společné paměti je založena oddanost a notná část klidné, trvalé lásky. Ulpění v paměti tedy lidi spojuje. Chcete-li získat něčí náklonnost, snažte se, aby si Vás v paměti spojoval s něčím pěkným, laskavým. Příjemným/i zážitkem/ky.
Další doporučené příspěvky > ♪♫♪
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama