- Domácí tavený citrónový sýr > návod

15. září 2015 v 20:07 | Lena |  - Recepty - vaření

Máme zde další zajímavý receptík. Pokud se řadíte mezi milovníky sýrů, rádi experimentujete a rádi si s šarmem a lehkostí tuto mňamku vyrobíte sami, pak není nic jednoduššího, než si připravit >

1 litr čerstvého kravského, či kozího mléka, nejlépe přímo od farmáře
2 citróny

Postup
Mléko zahřejeme na 38°C, u mléka kozího zvýšíme teplotu na 63°C. Pomalu přidáváme čistou šťávu z citrónů, s úsměvem a zdatně promícháme. Poté odstavíme a necháme odpočívat cca 15 minut.


Cedník vyložíme plátýnkem a sýřeninu do něj opatrně nalejeme. Všechny 4 rohy plátna svážeme, zavěsíme a ponecháme zcela vykapat, což trvá zhruba 1,5 - 2 hodinky. Pokud Vás v tuto chvíli zlobí manžel, či jakýkoli jiný rodinný příslušník, pak mu svázané kapající plátýnko razantně a s šibalským úsměvem v očích vložte mezi dva prsty na rukou a vysvětlete, že toto je kreativní náhrada trestu místo klečení v koutě. :) Mezitím si jděte popovídat s kamarádkou. Vraťte se za dvě hodiny.

Získanou syrovátku nevylévejte, je možno jí využít kupř. přidáním do chlebového těsta, nebo si připravit osvěžující nápoj > vychladit, přidat lístky máty, či ovoce dle chuti + rozmixovat ...

Vykapaný sýr vyjmeme z plátna. Je možno lehce osolit, či dochutit bylinkami.


A mi nezbývá, než Vám popřát krásnou dobrou chuť !


.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nekra Nekra | 17. ledna 2016 v 18:03 | Reagovat

Něco podobnýho jsem zkoušel s mlékem o pokojové teplotě (cílem byla "mléčná šťáva") a vyšlo mi z toho i něco podobný lučině.

2 Jindra F. Jindra F. | Web | 20. ledna 2016 v 14:24 | Reagovat

To zní tak dobře a jednoduše, že by to člověk i zkusil. Nepasterované mléko koupím v automatu. Nemůže se u toho něco pokazit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama